Zavrieť

Porady

Zlomené srdce

Ahoj, prosím súrne o radu. Sestra má zlomené srdce. Priateľ ju opustil po siedmich rokoch a ona sa úplne zrútila. Boli sme na pohotovosti, pichli jej diazepan, neviem, či sa to presne takto volá, ale vôbec to nepomohlo. Už mám aj ja žalúdočnú neurózu. Bojím sa o ňu a neviem, ako ju mám utešiť. Čo jej mám povedať? Ona stále, že prečo jej to urobil, že ju odkopol ako handru. Nemám už slová útechy.
Usporiadat
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

durisovad Pozri príspevok
Moja stara mama hovorievala, ze na kazde trapenie je najlepsia robota. Cim tvrdsia, tym lepsie. Sestru by si mohla skusit motivovat nejakou zaujimavou pracou. Ale najlepsim liekom je cas.
zaujal ma tvoj príspevok, áno hovorí sa že na všetko je najlepšia robota, ale u mňa to neplatí, vtedy "kašlem" na všetko robota mi nepomáha vôbec. Som mimo a robota či niečo vyupratovať, očistiť alebo vyrobiť je nezaujímavá, lepšie povedané v tom rozpoložení nanič, myseľ máš len na svoj problém. Určite to zahojí čas ale pokiaľ to prejde bude to pre ňu kruté...musí sa s tým vyrovnať.
4 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

58vlasta Pozri príspevok
Môžeš skúsiť vzbudiť v nej nenávisť k nemu, že to bol hlupák, ktorý si ju nezaslúžil, keď ju opustil. Nech si ponadáva na neho, to ju trochu odventiluje a k tomu nejakú zaujímavú činnosť, alebo triedenie vecí v skrini, vyhadzovať, akože je to on, teda zlosť si vylievať na veciach... Želám jej, aby ju to čím skôr prešlo. Slniečko vyjde aj zajtra a môže stretnúť niekoho lepšieho.
nie toto asi nebude fungovať, veď keď máš niekoho rada, to nedokážeš predýchať ak ti dá kopačky, myslím že si sestra bude zosobňovať že čo kde a kedy ona urobila že to takto dopadlo, ale určite si ju on nezaslúži a časom, keď prejdu najväčšie emócie bude tvoja sestra v pohode, určite stretne niekoho lepšieho ale v tomto momente nemá ona na to pomyslenie, určite stále dúfa že sa to vráti do starých koľají.
3 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Lubaba Pozri príspevok
zaujal ma tvoj príspevok, áno hovorí sa že na všetko je najlepšia robota, ale u mňa to neplatí, vtedy "kašlem" na všetko robota mi nepomáha vôbec. Som mimo a robota či niečo vyupratovať, očistiť alebo vyrobiť je nezaujímavá, lepšie povedané v tom rozpoložení nanič, myseľ máš len na svoj problém. Určite to zahojí čas ale pokiaľ to prejde bude to pre ňu kruté...musí sa s tým vyrovnať.
Vtip je v tom, ze nemozes na vsetko kaslat, ale musis si nejaku robotu najst a zaujat sa nou, potom prestanes mysliet na to, co ta trapi a sustredis sa na inu myslienku.
3 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Ja som takto pred rokmi spravila našim na záhrade schody a chodník z betónových kociek a kamenných dlaždíc 40x40 cm /vo svahu/. Dodnes neviem, čo ma to napadlo, ale vtedy pomohlo. Nadrela som sa ako kôň a sused síce krútil hlavou, ale bol mi ukradnutý. Nebyť tej nešťastnej lásky, ten chodník by tam nebol asi dodnes - materiál tam bol, ale vždy bola dôležitejšia robota...
Dôležité bolo, že som za sebou /alebo pred sebou?/ videla nejaký výsledok. A hlava sa mi medzitým vetrala na čerstvom vzduchu... Vždy po práci som jednoducho išla na záhradu a makala až do večera.
Dnes, keď sa náhodou stretnem s pôvodcom svojho vtedajšieho žiaľu, si vždy máme čo povedať. S odstupom času viem, že by to asi nebolo fungovalo. Mám svojho "osudového" manžela, ktorý mi už 15 r. "pije krv a žere nervy" - ako si zo žartu hovorievame, a je nám fajn...
Naposledy upravil Oliwa : 27.07.10 at 22:03
0 0
zuzana164 zuzana164

zuzana164 je offline (nepripojený) zuzana164

bojim sa že neviem žiť bez neho, stretávame sa denne v práci, počúvam na každom kroku aký je zaľúbeny, že sa asi ožení atď atď... a este v piatok bol moj, v sobotu už nie. Pred mojimi očami sa zamilovával do tej ženy a ona do neho a nedokázala som nič urobiť lebo tomu nezabrániš. Nič nevyčítam, nekričím, nehisterčím, nepýtam sa. každý chce byť ľúbeny ale je to taky šok a tak to boli. Prežila som si to už 3 krát a ta bolesť je stale neznesiteľná na to si človek nikdy nezvykne, môžu prejsť aj roky a stale ho pichne pri srdci ked uvidí milovanoho s niekym iným alebo iba začuje nejaku informáciu. Mne doposiaľ neprestali vadiť staré krivdy na duši a už su tu nove.
Nieje to zlý chlap aj ked to vyzerá že áno, poznám aj tú ženu je to skvelá baba. bojím sa iba že neviem bez neho žiť a dívať sa že je sťastný s inou a nevedel byť so mnou.
Schudla som 4 kila za 3 dni, dnes som nešla ani do práce pre slzy v očiach, ale viem že o mesiac začnem znova jesť, plakať prstanem po pol roku, o rok sa s ním dokážem slušne a s usmevom baviť ale milovať ho a chcieť nazad neprestanem nikdy. trvá to už 8 rokov stale dokola a neviem si ho vyhnať zo srdca z hlavy, spod kože. Verím že raz bude dobre ale zlomené srdce sa vyliečiť neda
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Ja som takto pred rokmi spravila našim na záhrade schody a chodník z betónových kociek a kamenných dlaždíc 40x40 cm /vo svahu/. Dodnes neviem, čo ma to napadlo, ale vtedy pomohlo. Nadrela som sa ako kôň a sused síce krútil hlavou, ale bol mi ukradnutý. Nebyť tej nešťastnej lásky, ten chodník by tam nebol asi dodnes - materiál tam bol, ale vždy bola dôležitejšia robota...
Dôležité bolo, že som za sebou /alebo pred sebou?/ videla nejaký výsledok. A hlava sa mi medzitým vetrala na čerstvom vzduchu... Vždy po práci som jednoducho išla na záhradu a makala až do večera.
Dnes, keď sa náhodou stretnem s pôvodcom svojho vtedajšieho žiaľu, si vždy máme čo povedať. S odstupom času viem, že by to asi nebolo fungovalo. Mám svojho "osudového" manžela, ktorý mi už 15 r. "pije krv a žere nervy" - ako si zo žartu hovorievame, a je nám fajn...
oceňujem /nedá sa pod príspevkom
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
bojim sa že neviem žiť bez neho, stretávame sa denne v práci, počúvam na každom kroku aký je zaľúbeny, že sa asi ožení atď atď... a este v piatok bol moj, v sobotu už nie. Pred mojimi očami sa zamilovával do tej ženy a ona do neho a nedokázala som nič urobiť lebo tomu nezabrániš. Nič nevyčítam, nekričím, nehisterčím, nepýtam sa. každý chce byť ľúbeny ale je to taky šok a tak to boli. Prežila som si to už 3 krát a ta bolesť je stale neznesiteľná na to si človek nikdy nezvykne, môžu prejsť aj roky a stale ho pichne pri srdci ked uvidí milovanoho s niekym iným alebo iba začuje nejaku informáciu. Mne doposiaľ neprestali vadiť staré krivdy na duši a už su tu nove.
Nieje to zlý chlap aj ked to vyzerá že áno, poznám aj tú ženu je to skvelá baba. bojím sa iba že neviem bez neho žiť a dívať sa že je sťastný s inou a nevedel byť so mnou.
Schudla som 4 kila za 3 dni, dnes som nešla ani do práce pre slzy v očiach, ale viem že o mesiac začnem znova jesť, plakať prstanem po pol roku, o rok sa s ním dokážem slušne a s usmevom baviť ale milovať ho a chcieť nazad neprestanem nikdy. trvá to už 8 rokov stale dokola a neviem si ho vyhnať zo srdca z hlavy, spod kože. Verím že raz bude dobre ale zlomené srdce sa vyliečiť neda
je zrejme najvyšší čas na zmenu zamestnania / ego totiž nepustí - stále bude nastolená otázka - v čom som horšia od tej druhej?
btw - kto z nás je ochotný resp schopný rešpektovať bezpodmienečnú lásku - ak je on šťastný som aj ja?
0 0
Allyssa Allyssa

Allyssa je offline (nepripojený) Allyssa

Ahoj Zuzana, viem si predstavit ako sa citis, a myslim, ze to zazil asi kazdy z nas, nestastnu lasku a tu bolest, ktora nasledovala.
Mozem Ti vsak z osobnych skusenosti povedat, ze nic sa nevyrovna tomu, ked zomrie clovek, ktoreho nadovsetko milujes.
Mne zomrel priatel po 6 rocnom vztahu a dala by som cokolvek za to, aby zil, aby bol stastny po boku inej zeny, aby som videlo radost v jeho ociach, pocula jeho smiech a sledovala ako sa mu dari. Viem, ze to co prezivas je pre Teba v tomto momente takze, ale musis si prejst vsetkymi fazami rozchodu. Vyplac sa, vykric, mozes sa lutovat, chod sa opit s kamoskami, nadavaj na vsetkych muzov a cely svet, dostan to zo seba. A uvidis, ze jedneho dna to prejde, ani nebudes vediet ako - a budes nad vecou :-)
0 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

Ahoj,neviem či ti pomôžem,ale mne sa toto isté stalo,že ma priateľ opustil pred dvomi mesiacmi a boli sme spolu 14 rokov.Ja som bola v tom vzťahu šťastná a spokojná,ale ukázalo sa ,že on nie a povedal mi svoje pripomienky k nášmu vzťahu veľmi netaktným spôsobom a posledná bola,že si chce nájsť mladšiu ženu.Preplakala som celý týždeň a nakoniec som sa vzchopila a poslala som ho preč. Tento týždeň som zistila,že on už dávno má inú ženu,len nemal tú guráž,aby mi to povedal a celý rozchod nechal na mne.Ostala som sama s mojimi chorobami.Neviem,či si ešte niekedy niekoho nájdem,už nie som najmladšia,tak je to ťažšie.Asi som silnejšia ,ako tvoja sestra a povedala som si ,že budem myslieť pozitívne .Je mi síce smutno,ale z najhoršieho som vonku.Ak je tvoja sestra mladá,určite si ešte niekoho nájde a nájde svoje šťastie.
0 0
luvdoctor:-* luvdoctor:-*

luvdoctor:-* je offline (nepripojený) luvdoctor:-*

Ja by som chcel povedať a už to tu zaznelo,zeby si mala venovať sestre vela času a byť jej "najlepšia kamoška". Určite by pomohlo keby si ju virdla k pozitívnemu vnímaniu. Mohla by s ňou ísť napr. nakupovať a najlepšie by bolo keby na toho chalana zabudla skusila sa mu "vyhybat" zas to nie ale zo zaciatku by bolo lepsie keby bol pre nu akoby neviditelný. Je to ťažké ale každý si tým raz prejde a nech sa snaží mať úsmev na perách :-) . Súcitím s vami a držím palce . =D
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

luvdoctor:-*
Ja by som chcel povedať a už to tu zaznelo,zeby si mala venovať sestre vela času a byť jej "najlepšia kamoška". Určite by pomohlo keby si ju virdla k pozitívnemu vnímaniu. Mohla by s ňou ísť napr. nakupovať a najlepšie by bolo keby na toho chalana zabudla skusila sa mu "vyhybat" zas to nie ale zo zaciatku by bolo lepsie keby bol pre nu akoby neviditelný. Je to ťažké ale každý si tým raz prejde a nech sa snaží mať úsmev na perách :-) . Súcitím s vami a držím palce . =D
luvdoctor, je pekné, že chceš pomáhať. Si nový na porade, ale poradím ti jednu vec - pred napísaním príspevku si pozri dátum zadania. Táto téma je stará tri a pol roka a myslím, že sestra atomiky má už dávno druhého priateľa alebo je dokonca už vydatá. JE zbytočné vyťahovať staré témy, potom sa porada zbytočne zahlcuje.
1 0
janko.kernicky janko.kernicky

janko.kernicky je offline (nepripojený) janko.kernicky

nech ide na spoved porozprava sa s knazom aj ked je neveriaca....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
janko.kernicky
nech ide na spoved porozprava sa s knazom aj ked je neveriaca....
SORRY ...ale na toto sa dá len jedno použiť .
Ja teraz použijem ten najslušnejší výraz ...

SI DEBIL !!!

1 1

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať