Zavrieť

Porady

Zaplatenie dane

Zdravim vsetkych poradakov. Mam taky mensi problem. Dufam, ze to tu uz nebolo niekde riesene (hladal som, no nenasiel som).
Podal som si danove priznanie pre dan z prijmu za rok 2009 pre FO, tlacivo B - okrem prijmu zamestnanca som mal aj prijem za predaj nehnutelnosti. Vyslo mi samozrejme zaplatit nejaku dan. Otazka: kam mam platbu uskutocnit, ak chcem platit prevodom zo svojho uctu, teda na aky ucet. Pozeral som na stranke DR - www.drsr.sk a tam v casti "Ucty statnych prijmov " su uvedene dva rozne ucty pre FO - pre Dan z prijmov FO zo zavislej cinnosti a pre Dan z prijmov FO z podnikania a inej samostatno zarobkovej cinnosti. Ktory z tychto dvoch uctov sa tyka mna?
Podla informacii na tej stranke (pod moznostou volby uctu resp. dane) mi vychadza, ze to mam zaplatit ako Dan z prijmov FO z podnikania a inej samostatno zarobkovej cinnosti z uvedenim konst. symbolu 1744.
Je to tak spravne? Plus co uvediem ako variabilny symbol - svoje rod.cislo?

Pre uplnost uvadzam odkaz na dane info na www.drsr.sk:
http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...Y3R1#7_0_1QO9B
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    uvažuješ správne, je to iná zárobková činnosť. VS môže byť r.č. ale aj DIČ ak ti bol v súvislosti s registráciou prenájmu pridelený.

    jana007 je offline (nepripojený) jana007

    jana007
    Použiješ účet - Dan z prijmov FO z podnikania a inej samostatno zarobkovej cinnosti, variabilný symbol je rodné číslo a konšt. symbol 1744.

    Julia63 je offline (nepripojený) Julia63

    Julia63
    prosim aj ja poradit.
    Ak bolo tlacivo B (okrem prijmu zamestnanca bola dan z vyhry).
    na ktory ucet platit v tomto pripade ? :
    Daň z príjmov fyzických osôb z podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnost
    alebo
    Daň z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti.


    vopred dakujem

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Julia63 Pozri príspevok
    prosim aj ja poradit.
    Ak bolo tlacivo B (okrem prijmu zamestnanca bola dan z vyhry).
    na ktory ucet platit v tomto pripade ? :
    Daň z príjmov fyzických osôb z podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnost
    alebo
    Daň z príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti.
    Táto daň zo závislej činnosti je už odvedená=zaplatená, urobil to zamestnávateľ.

    vopred dakujem
    Treba dodaniť už len tú výhru, teda daň z príjmov FO z podnik. a inej....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.