Zavrieť

Porady

CENY PHM ZA R2005

ahojte,prosim neviete mi poradit kde by som sa dostala k cenam PHM,lebo od 7 mesiaca uz sa neda najst na internet ceny SLOVNAFTU, neviete mi poradit nejaku stranku,alebo ako sa k nim dostat? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    pyton
    No ale ja tam vidím len dnešné, takže to moc nepomôže.
    Potom už len rada: Zisti si, za koľko nakupovalo tvoje okolie (podnikateľské,resp. nepodnikateľské), tak to robí mnoho ľudí .

    ik-a je offline (nepripojený) ik-a

    ik-a
    pyton
    No ale ja tam vidím len dnešné, takže to moc nepomôže.
    Chod cez vyhladavanie. Zobrazi sa ti tam rozbalovacia ponuka. Zadas kraj a pohonnu hmotu aku chces zistit. Potom sa ti rozbali cely mesiac.
    Napr. toto je pre Bratislavsky kraj. http://www.natankuj.sk/?go=hladaj&benzin=2
    Naposledy upravil ik-a : 11.10.05 at 17:11 Dôvod: doplnenie

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Paula
    Potom už len rada: Zisti si, za koľko nakupovalo tvoje okolie (podnikateľské,resp. nepodnikateľské), tak to robí mnoho ľudí .
    To by sa dalo, ak by mu niekto z okolia dal doklad o cene - bločky. Ináč DÚ cenu bude zrejme spochybňovať.
    Jedno z riešení je dohodnúť sa s nájomcom čerpacej stanice o poskytnutí prehľadu zmien cien za určité obdobie. Po potvrdení predajcom by nemal byť problém s jeho akceptovaním zo strany DÚ.
    Druhé riešenie je využiť dekádny prehľad priemerných cien PHL (benzín 95, 98 a nafta), ktorý začal zverejňovať Štatistický úrad SR - zatiaľ sú tam priemerné ceny k 20.9. a 3.10.2005: http://www.statistics.sk/webdata/slo...enz/benz05.htm
    Keďže ide o oficiálny štatistický údaj, hádam DÚ voči jeho použitiu pre účely výpočtu cestovných náhrad nebude namietať.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    andrej_rv
    Keďže ide o oficiálny štatistický údaj, hádam DÚ voči jeho použitiu pre účely výpočtu cestovných náhrad nebude namietať.
    A tam je pes zakopaný...........spätne vyrábať a obhajovať výdavky (náklady) podľa priemeriek zverejňovaných na internete je ťažšie, než mať preukázateľný doklad o nákupe . Už sme o tom svojho času dosť debatovali .

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Paula
    A tam je pes zakopaný...........spätne vyrábať a obhajovať výdavky (náklady) podľa priemeriek zverejňovaných na internete je ťažšie, než mať preukázateľný doklad o nákupe . Už sme o tom svojho času dosť debatovali .
    Samozrejme, Paula, že máš pravdu - najčistejšie riešenie je pripnúť bloček. Ale zase vieme, ako to je - bločky sa občas potratia... Na druhej strane údaje zo stránky Slovnaftu (v podstate tiež priemerné ceny, lebo podľa čerpadiel boli zato rozdiely) DÚ akceptoval bez pripomienok. A zase keď je priamo v zákone o cestovných náhradách veta: ...ceny PHL platné v čase použitia vozidla... (nie ich nákupu), je tu určitý priestor na použitie napr. priemerných štatistických cien v príslušnom období. A škoda by to bolo nevyužiť - prípadný pomer riziko/prínos si musí zvážiť sám.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.