Zavrieť

Porady

DP a zaokrúhlovanie!!!

Pomooooooooooc!!
Zaklad dane v DP PO (riadok 310) mam zaokruhlit na cele eura??
Robím v pohode, tá DP nerobí ale vyplulo mi z programu podklad pre DP a tam je HV je zaokruhleny na centy, ale ZD z ktoreho rata dan je zaokruhleny na Eura nadol!!! a vo vykazoch pre istotu nahor!
Mám do danového dať zaokruhlený HV z výkazov, či na centy??? Prosíím súrne..nech už to konečne vyplním, neviem nikde nájsť nič o zaokrúhlení
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Tita Pozri príspevok
    Pomooooooooooc!!
    Zaklad dane v DP PO (riadok 310) mam zaokruhlit na cele eura??
    Robím v pohode, tá DP nerobí ale vyplulo mi z programu podklad pre DP a tam je HV je zaokruhleny na centy, ale ZD z ktoreho rata dan je zaokruhleny na Eura nadol!!! a vo vykazoch pre istotu nahor!
    Mám do danového dať zaokruhlený HV z výkazov, či na centy??? Prosíím súrne..nech už to konečne vyplním, neviem nikde nájsť nič o zaokrúhlení
    Základ dane na riadku 310 sa uvedie taký, ako vyjde z riadku 3, tabuľky F priznania, uvedení do riadku 100, jeho zvýšení o riadok 200 a znížený o riadok 300. Tabuľku F vyplníš z hlavnej knihy účovníctva - sumy účtov triedy 6 a 5, presné sumy na 2 desatinné miesta, zaokrúhlené podľa účtovných zásad a ich rozdiel do riadku 3. Spoľahlivejšie sú tieto sumy, než iné programové výstupy s iným spôsobom zaokrúhľovania. Až základ dane na riadku 500 sa začína zaokrúhľovať nadol, podľa § 47, ods. 1, prvá veta, ZoDP.

    Tita je offline (nepripojený) Tita

    Tita
    Dakujem krásne, ano r. 500 vidím - zaokrúhlený na EUROCENTY NADOL, čiže nie na celé Eurá ako mi to vyplul program...len ma zneistil((

    Dakujem krasne ešte raz.

    DP a zaokrúhlovanie!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.