Zavrieť

Porady

zúčtovanie preddavku szčo

prosím o radu - ktoré tlačivo DPFO (typ A alebo B) mám použiť na zúčtovanie preddavku daňovníka, ktorý:
1. v prvom štvrťroku 2009 zaplatil posledný preddavok za rok 2008 ako szčo,
2. v roku 2009 bol už len zamestnancom s. r. o. a mal len príjem zo závislej činnosti.
Ktoré tlačivo mám správne použiť na DP, aby som mohla zúčtovať preddavok? ďakujem za rýchle vybavenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Za rok 2009 už B nevypisuješ, lebo už nebol SZČO.
    Preddavok zaplat. v I.Q.2009 platil ešte z DP za rok 2008 ? Tj.
    k 30.6.,30.9. , 31.12., 31.3.2010 ?
    Lebo keď ukončil podnikanie v r. 2008, tak už nemal platiť preddavky. Treba požiadať správcu dane o vrátenie preddavkov.
    Teraz podať DP typ A a neodpočítaš preddavok, lebo ako SZČO platil preddavky pod svojím DIČ-om a teraz bude doplácať daň pod ročným číslom (ako variab.symbol)

    ľ.u.b.a. je offline (nepripojený) ľ.u.b.a.

    ľ.u.b.a.
    je to trošku komplikovanejšie - daňovník nebol klasická szčo, ale spoločník a zamestnanec v. o. s., v roku 2008 mal príjmy aj zo závislej činnosti a príjem zo zisku v. o. s.. V. o. s. nezdaňuje zisk ako s. r. o., ale sa rozdeľuje medzi spoločníkov, ktorý podávajú DP ako FO - nemal ani vlastné DIČ, len pod rodným číslom podával DPFO typ B. Myslíte, že ten preddavok nemám nikde uvádzať, len mám požiadať správcu dane o vrátenie? Akou formou sa to žiada, je na to nejaké tlačivo?

    ľ.u.b.a. je offline (nepripojený) ľ.u.b.a.

    ľ.u.b.a.
    je tam ale len riadok pre preddavok podľa par. 34 ods. 6 a 7 - tento preddavok nespadá do tejto kategórie, mám ho tam uviesť a prípadne dať nejaké vysvetlenie do "osobitných záznamov daňovníka" alebo na to vôbec neupozorňovať, len to tam uviesť?

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Teraz čítam ten § - ten preddavok tam v type A nespadá.
    Hm.. neviem čo Ti poradiť .
    Sú 2 možnosti : uviesť tam daň a vo vysvetlivkách im zdôvodniť
    alebo nedáš tam preddavok a listom požiadať správcu dane o preúčtovanie preddavku zaplat. v I.Q. ako úhradu splatnej dane vyplývajúcej z tohto DP.

    ľ.u.b.a. je offline (nepripojený) ľ.u.b.a.

    ľ.u.b.a.
    v tomto DP bude tiež maličký preplatok dane, ide mi hlavne o to, aby sme dostali späť ten preddavok z minulého roka. skúsim sa ešte poradiť na dú, ale asi nebudem úspešná, každopádne ďakujem za čas a ochotu, pekný večer, ľuba

    zúčtovanie preddavku szčo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.