Zavrieť

Porady

Daňová povinnosť

Ahojte, viem, že sa tu určite písalo o tejto téme, ale potrebujem rýchlu odpoveď:

zdaniteľné plnenie: 30. 09.2005
vystavenie FA : 01.10.2005
otázka: môžem to dať do 3 Q ??? ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    Nenapísala si či ide o faktúru, ktorú ste dostali, alebo vystavili.
    Ak ide o vystavenú - 3Q
    Ak ide o došlú môžte sa rozhodnúť. Nakoľko fa ste mali do termínu na podanie DP je možné urobiť odpočet aj za 3.Q

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Janette
    Ahojte, viem, že sa tu určite písalo o tejto téme, ale potrebujem rýchlu odpoveď:

    zdaniteľné plnenie: 30. 09.2005
    vystavenie FA : 01.10.2005
    otázka: môžem to dať do 3 Q ??? ďakujem za odpovede.
    Aj je to tuzemsko tak do 3Q. Ak zahraničné, napíš viac info....

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Janette
    Ahojte, viem, že sa tu určite písalo o tejto téme, ale potrebujem rýchlu odpoveď:

    zdaniteľné plnenie: 30. 09.2005
    vystavenie FA : 01.10.2005
    otázka: môžem to dať do 3 Q ??? ďakujem za odpovede.
    Nie že môžeš , ale musíš , pretože zd.plnenie prebehlo 30.9.2005. Tvoju otázku chápem , že dodávka tovaru resp.služby už prebehla a bola splnená .

    Janette je offline (nepripojený) Janette

    veselá, priateľská.. Janette
    Upresním: jedná sa o tovar zo Slovenska, a presne tak to chápem aj ja, že MUSÍM to dať do 3 Q, lebo zdaniteľné plnenie nastalo 30.9.05, .. nejak to mám zafixované v hlave-že dátumom ktorý nastane skôr. Takže do 3 Q, OK?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Janette
    Upresním: jedná sa o tovar zo Slovenska, a presne tak to chápem aj ja, že MUSÍM to dať do 3 Q, lebo zdaniteľné plnenie nastalo 30.9.05, .. nejak to mám zafixované v hlave-že dátumom ktorý nastane skôr. Takže do 3 Q, OK?
    Ide o fa prijatú alebo Vami vystavenu?
    Tam je možný rozdielny postup v DPH.
    Mária M

    elenka je offline (nepripojený) elenka

    elenka
    Ja mám nasledovný problém :
    Zabudla som , teraz neviem z akých dôvodov, prijatú faktúru na konci júna zaevidovať do júna - štvrťroční platcovia DPH- II. štvrťrok. V daňovom priznaní DPH za II. štvrťrok bol nadmerný odpočet. Vlastne som prišla na to až teraz pri spracovávaní daňového priznania DPH za III. štvrťrok že táto faktúra nebola zahrnutá v II. štvrťroku. Teaz neviem, či mám urobiť dodatočné daňové priznanie DPH za II. štvrťrok, ktoré mi vlastne nadmerný odpočet ešte zvýši, alebo ju môžem zahrnúť do III. štvrťroku. Zaplatená bola v III. štvrťroku. Ešte pozn. za III. štvrťrok mám daňovú povinnosť i po odrátaní nadmerného odpočtu za II. štvrťrok.
    Prosím poraďte.
    Ďakujem.

    ESTER je offline (nepripojený) ESTER

    ESTER
    elenka
    Ja mám nasledovný problém :
    Zabudla som , teraz neviem z akých dôvodov, prijatú faktúru na konci júna zaevidovať do júna - štvrťroční platcovia DPH- II. štvrťrok. V daňovom priznaní DPH za II. štvrťrok bol nadmerný odpočet. Vlastne som prišla na to až teraz pri spracovávaní daňového priznania DPH za III. štvrťrok že táto faktúra nebola zahrnutá v II. štvrťroku. Teaz neviem, či mám urobiť dodatočné daňové priznanie DPH za II. štvrťrok, ktoré mi vlastne nadmerný odpočet ešte zvýši, alebo ju môžem zahrnúť do III. štvrťroku. Zaplatená bola v III. štvrťroku. Ešte pozn. za III. štvrťrok mám daňovú povinnosť i po odrátaní nadmerného odpočtu za II. štvrťrok.
    Prosím poraďte.
    Ďakujem.
    Najlepšie by bolo na faktúru napísať, že došla po termíne DP t.j. po 25.7.05 a uplatniť odpočet na 3Q.

    anka je offline (nepripojený) anka

    anka
    A ak vystavujem fakturu za sluzby poskytnute v 9/05 s datumom vystavenia 4.10.05, datum dodania sluzby musi byt 9/05?

    elenka je offline (nepripojený) elenka

    elenka
    ESTER
    Najlepšie by bolo na faktúru napísať, že došla po termíne DP t.j. po 25.7.05 a uplatniť odpočet na 3Q.
    Ďakujem Ester,
    chem to aj tak urobiť, myslím že to nie je až taký prehrešok, keďže o peniaze nejde.
    Ďakujem, pekný deň.

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    anka
    A ak vystavujem fakturu za sluzby poskytnute v 9/05 s datumom vystavenia 4.10.05, datum dodania sluzby musi byt 9/05?
    áno .

    Janette je offline (nepripojený) Janette

    veselá, priateľská.. Janette
    Milé kolegyne-kolegovia, vrátim sa na začiatok mojej otázky. Chcem len doplniť, že je to FA prijatá-za tovar. Takže? prosím o Vaše názory a odpovede. Ď.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Janette
    Milé kolegyne-kolegovia, vrátim sa na začiatok mojej otázky. Chcem len doplniť, že je to FA prijatá-za tovar. Takže? prosím o Vaše názory a odpovede. Ď.
    Túto fa si môžeš uplatniť buď v 3Q alebo vo 4Q. Obe riešenia budú správne.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Skúste si aj vyhľadávať na porade. Súbežne sú riešené rovnaké problémy. Napr. právo na odpočítanie dane:

    http://www.porada.sk/showthread.php?...8%EDtanie+dane

    P.S.: § 51 ods. 2 sa týka všetkých druhov faktúr uvádzaných napr. v § 71 ZDPH, t.j. nie je podstatné, či sa jedná o klasickú faktúru, alebo doklad z ERP.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Janette
    zdaniteľné plnenie: 30. 09.2005
    vystavenie FA : 01.10.2005
    otázka: môžem to dať do 3 Q ??? ďakujem za odpovede.
    Ak sa jedná o tuzemské plnenie a obdržíte faktúru do 25. 10. 2005, môžete sa rozhodnúť a uplatniť právo na odpočítanie dane v 3. alebo 4. štvrťroku. Jak je libo...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.