Zavrieť

Porady

"Odchádza" mi monitor?,alebo čo s ním je ??? :-(

Ahojte, hneď zrána mám taký problémik a keďže Mladé rozlety sú zrušené-obraciam sa s mojím problémom na Vás. Začal raplovať moj starý 4 ročný črep-monitor, lcd.Totiž mam problém ho ráno zapnuť- musím ho aj 10 krát zapnuť-vypnúť kým nabehne-už keď nabehne už je OK celý deň žiadne problémy s ním niesu...-ako keby blblo žhavenie,či čo,hmhm-začínam mať obavy,lebo takto podobne sa správala moja telka kým neodišla čoskoro na večný odpočinok-poradíte, čo mám urobiť,aby to nabehlo hneď?
Ked ho zapnem,tak vidieť,že niečo robí, lebo ako keby také nejaké čiary nabehli,ale potom nič-je tma...
Usporiadat
magnum magnum

magnum je offline (nepripojený) magnum

no pripravit sa na nakup noveho monitora... inak podla opisu fakt tazko povedat. ak sa nerozsvieti na nom nic tak to moze byt zdroj inak lampa co podsvecuje monitor...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

magnum Pozri príspevok
no pripravit sa na nakup noveho monitora... inak podla opisu fakt tazko povedat. ak sa nerozsvieti na nom nic tak to moze byt zdroj inak lampa co podsvecuje monitor...
dík za reakciu a ja mám fakt tiež tú obavu,že asi ten moj monitorko dokonáva-ale zaujímave je,že ked už nabehne,tak už s ním niesú žiadne problémy...
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
A vypínaš ho tlačidlom, alebo ho nevypínaš vôbec. On má sleep režim, takže ho netreba vypínať. Možno to vyskúšaj tak, pri odchode iba vypni PC a monitor už nevypínaj. Ale rezervu na nový začni pomaly tvoriť...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Martin Mocko Pozri príspevok
A vypínaš ho tlačidlom, alebo ho nevypínaš vôbec. On má sleep režim, takže ho netreba vypínať. Možno to vyskúšaj tak, pri odchode iba vypni PC a monitor už nevypínaj. Ale rezervu na nový začni pomaly tvoriť...
Maťo, už ani to nepomože ,ked ho večer nevypnem-no budem šetriť...,lebo už aj pc, tá škatulka blbne- bol sa pred mesiacom na to pozret kamoš a spojazdnil mi ho,lebo mi to odišlo úplne,ale povedal,že ten pc už dlho nevydrží,ale že to je moja vina, keď som ho za 4 roky ani raz nedegrafmentoval-či ako sa tomu nadáva...
Inak,uznávam,že ten monitor nieje bohvieaká kvalitná značka...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

A ďalšia zaujímavosť je že teraz ked je už "teplý" monitor,tak ho zapnem vypnem bez problémov...
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

No veru, zomiera Defragmentovanie mu ale nepomoze
0 0
magnum magnum

magnum je offline (nepripojený) magnum

defragmentovanie nesuvisi s tvojim problemom a nema vplyv na zivotnost pc iba ak negativny... zivotnost disku (MTBF) je podla vyrobcov cca 1000000 minut, pri beznej praci sa na disk zapise nieco len sporadicky ale pri defragmentacii vecsieho disku disk pracuje non-stop aj niekolko hodin...

inak takyto monitor mam prave na stole zo zaciatku to bolo tak ako u teba teraz sa zapne tak do hodiny ale je uz nepouzitelny...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

magnum Pozri príspevok
defragmentovanie nesuvisi s tvojim problemom a nema vplyv na zivotnost pc iba ak negativny... zivotnost disku (MTBF) je podla vyrobcov cca 1000000 minut, pri beznej praci sa na disk zapise nieco len sporadicky ale pri defragmentacii vecsieho disku disk pracuje non-stop aj niekolko hodin...

inak takyto monitor mam prave na stole zo zaciatku to bolo tak ako u teba teraz sa zapne tak do hodiny ale je uz nepouzitelny...
zapne sa do hodky?-aspon viem,čo ma čaká...
0 0
magnum magnum

magnum je offline (nepripojený) magnum

este k tej defragmentacii ak sa disk pokazi ide vecsinou o zavadu platni ktore sa prave defragmentaciou opotrebovavaju. chyba citacich hlav a ramien je ojedinela a defragmentacia prave setri pracu citacich hlav nie platni takze defragmentacia podla mna ma skor negativny vplyv
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Tak radšej vymeň starý za nový...je to lepšie, ako potom hasiť problém na poslednú chvíľu. Teraz máš ešte čas pozrieť eshopy a vybrať niečo za rozumnú cenu. Potom budeš musieť kúpiť prvý, ktorý príde "pod ruku", aby si mohol ďaľej fungovať. A zálohuj..zálohuj. Dáta majú väčšiu hodnotu, ako celý skriňa aj s monitorom dohromady.
1 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

Síce pôvodná téma je o inom, ale ak sme už pri tej defragmentácii - myslím že správny je kompromis.
- Ak je disk silne fragmentovaný, spomaľuje sa systém aj programy.
- Ak sa často defragmentuje, opotrebúva sa HDD.

Myslím že správne by bolo ak sa občas defragmentácia spustí, nie často, ale zasa častejšie ako raz za rok.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

magnum
chyba citacich hlav a ramien je ojedinela a defragmentacia prave setri pracu citacich hlav nie platni takze defragmentacia podla mna ma skor negativny vplyv
Priateľko! A vieš vôbec, ako pracuje HDD, ako číta dáta? Asi nie, keď si strelil takúto (zvýraznenú) hlúposť. Čítacie hlavičky sa v HDD totiž nikdy nedotýkajú platní!!!!! A pri silne fragmentovanom HDD sú nútené čítať dáta, lietajúc hore-dole. Pri defragmentácii sa totiž dáta, uložene na HDD priradia a pospájajú v jeden súvislý tok segmentov, takže hlavička nemusí behať ako splašená.
A okrem toho: dáta z platní sú čítané elektromagneticky, hlavičky sa pohybujú nad platňou niekoľko desatín mm (nedotýkajú sa fyzicky). Preto je mechanika platní a hlavičiek uložená v utesnenej skrini. Skús si prečítať http://www.hardver.ic.cz/data/hdd/konstrukcia.html
Tam je o konštrukcii HDD napísané.
Naposledy upravil misoft : 08.04.10 at 15:00
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
K tej defragmentácii:
Povrch disku sa opotrebúva čítaním a zápisom. Pri defragmentácii (tak isto aj pri scandisku s kontrolou povrchu) dochádza k čítaniu a zápisu nepretržite niekoľko hodín, takže životnosti disku to určite nepridá. A že sa hlavičky HDD nedotýkajú povrchu? Normálne nie, je pod nimi "vzduchový vankúš", na ktorom plávajú. Ale keď HDD vypnete (väčšina typov to tak má), zaparkujú sa hlavičky v strede kotúča, kde po zastavení dosadnú na povrch. Je tam totiž dajak inak upravený povrch, kde môžu dosadnúť. Iné typy HDD zaparkujú hlavičky na špeciálnom držiaku mimo kotúčov. Pridal by som aj foto obidvoch typov, ale nemám žiadne po ruke...

K tomu monitoru:
Odchádza, celkom určite. Dnes sú monitory projektované tak, aby sa tak tak dožili konca záruky. Ak sa ho budeš chcieť zbaviť, nevyhadzuj ho, prídem si preň. Na súčiastky bude dobrý (niektoré sa dajú kúpiť asi len v Číne).
Naposledy upravil PotPalo : 08.04.10 at 19:06
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

PotPalo
Aj ty si na omyle!
http://sk.wikipedia.org/wiki/Pevn%C3%BD_disk

Čítacie a zapisovacie hlavy


Detail zapisovacej/čítacej hlavice pevného disku


Ďalšou veľmi dôležitou súčasťou pevného disku sú čítacie a zapisovacie hlavy. Počas práce pevného disku sa tieto hlavy premiestňujú nad jednotlivými platňami a načítavajú z nich údaje, prípadne ich na platne zapisujú. Vzdialenosť hláv a platní je veľmi malá (môžeme ju merať iba v nanometroch) a je daná hrúbkou vzduchového vankúša, ktorý sa tvorí nad rýchle rotujúcimi platňami disku. Je samozrejmé, že spomínaný „vzduchový vankúš“ je tvorený iba nepatrným množstvom vzduchu, ktorý však musí byť dokonale čistý a nesmie obsahovať žiadne znečisťujúce častice. Tu sa práve skrýva odpoveď na otázku, prečo sa pevné disky vyrábajú v dokonale čistých miestnostiach; v inom prostredí by totiž nebolo možné dosiahnuť taký vysoký stupeň čistoty ovzdušia. Ak by sme napríklad pevný disk otvorili u nás doma, je veľmi pravdepodobné, že by sa tým nenávratne poškodil. Toto poškodenie je zapríčinené najmä znečisteným vzduchom obsahujúcim prachové častice, ktorý by sa do pevného disku dostal. Čítacie a zapisovacie hlavy je potrebné chrániť pred náhodným dotykom s úložnými platňami disku. Preto musí existovať v každom pevnom disku aj tzv. „parkovacia zóna“, kam sa čítacie a zapisovacie hlavy presunú ešte pred vypnutím pevného disku (t.j. hlavy sa „zaparkujú“). Po presunutí čítacích a zapisovacích hláv do „parkovacej zóny“ sú tieto hlavy zafixované malým magnetom, aby sa nemohli voľne pohybovať v čase, keď je pevný disk mimo prevádzky. V prenosných počítačoch, tzv. notebookoch, je táto technológia ešte vylepšená senzorom zrýchlenia, ktorý neustále sleduje otrasy počítača a ak hrozí napr. pád prístroja, okamžite vyšle príkaz na zaparkovanie čítacích a zapisovacích hláv pevného disku. Pri bežných stolných počítačoch sa však tento senzor nepoužíva (nepredpokladajú sa totiž také prudké otrasy ako u prenosných počítačov) a príkaz na zaparkovanie hláv pred vypnutím počítača vydáva operačný systém.
Prečítaj zvýraznené!

A hlavičky NEDOSADNÚ, sú udržiavané mimo aktívnu plochu v stabilnej polohe.

BTW: môj HDD má už 5 rokov, stále sa na neho zapisuje a číta, 1x týždenne robím defragmentáciu a doteraz je v 100% stave. Teda a) buď mám veľmi kvalitný HDD, alebo b) mýlite sa a pravdu mám ja.
Naposledy upravil misoft : 08.04.10 at 21:10
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Stanislav 1975 Pozri príspevok
zapne sa do hodky?-aspon viem,čo ma čaká...
Stanko záruka už dávno vypršala, takže môžeš byť rád, že Ti tak dlho fachčil. Tu sa už asi nebude nad čím zamýšľať. Staré dobré časy, keď sa vyrábali kvalitné výrobky sú už dávno preč. Teraz ide o to, aby bol čo najväčší pohyb a čo najväčšie zásoby smetia. Veď vesmír je nekonečný, no nie?
1 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Otázka je sice odchádza mi monitor , ale ako čítam to nikomu nevadí , tak sa pridám aj ja.



Nikdy som ani raz na žiadnom mojom disku nespustil defragmentáciu ani to nepotrebujem pre mňa za potrebné.Windows pracuje aj tak.
Ak si myslím , že je môj OS nepracuje tak ako by som chcel , tak si znovu nahodím uložený obraz disku s kompetnou inštaláciou programov , ktoré zvyčajne potrebujem a idem ďalej.Akurát sa potom aktualizuje Window a iné programy.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Vlado40 Pozri príspevok
Otázka je sice odchádza mi monitor , ale ako čítam to nikomu nevadí , tak sa pridám aj ja.



Nikdy som ani raz na žiadnom mojom disku nespustil defragmentáciu ani to nepotrebujem pre mňa za potrebné.Windows pracuje aj tak.
Ak si myslím , že je môj OS nepracuje tak ako by som chcel , tak si znovu nahodím uložený obraz disku s kompetnou inštaláciou programov , ktoré zvyčajne potrebujem a idem ďalej.Akurát sa potom aktualizuje Window a iné programy.
tomuto síce absolútne nerozumiem, ale verím Ti. Pôsobí to zložito, tak to asi bude fakt dobré....
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

cathyc Pozri príspevok
tomuto síce absolútne nerozumiem, ale verím Ti. Pôsobí to zložito, tak to asi bude fakt dobré....
Tak potom jednoducho :

Nainštalujem si Windows , ktorý si po nainštalovaní stiahne aktualizácie , nainštalujem všetky potrebné programy a urobím si zálohu - obraz disku - C , ktorú v prípade pádu systému , alebo iných problémov Windows použijem na obnovu C.Je to rýchlejšie ako nová inštalácia windows +programov.Pred inštaláciou sa HDD sformátuje takže je teoretický OK.

Tak ako si Ty urobíš poriadok na stole , tak si Windows urobí poriadok na disku počas defragmentácie.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Vlado40 Pozri príspevok
Tak potom jednoducho :

Nainštalujem si Windows , ktorý si po nainštalovaní stiahne aktualizácie , nainštalujem všetky potrebné programy a urobím si zálohu - obraz disku - C , ktorú v prípade pádu systému , alebo iných problémov Windows použijem na obnovu C.Je to rýchlejšie ako nová inštalácia windows +programov.

Tak ako si Ty urobíš poriadok na stole , tak si Windows urobí poriadok na disku počas defragmentácie.
tak to ja už v takom prípade kupujem nový comp. Vždy keď som zverila svoje pc do rúk odborníka, výsledok bol horší ako zlý. Tým nechcem tvrdiť, že Ty nevieš čo robíš. Znamená to len, že v mojom okolí sa nenachádzajú odborníci , alebo ja o nich neviem.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

To neviem , akých odborníkov poznáš ,ale takú zálohu - obraz disku C , robím každému svojmu zákazníkovi a túto záloha uložím napr. do D-čka , ako skrytý súbor+túto zálohu napálim zákazníkovi na DVD , ak by mi náhodou tú zálohu z D-čka niekto zmazal a v prípade problémov s OS za pár minút viem dať zákazníkovi PC do takého stavu v akom som mu ho odovzdal.Samozrejme mu z C-ečka skopírujem údaje ktoré potrebuje ak ich nemá na inom disku.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať