Zavrieť

Porady

"Odchádza" mi monitor?,alebo čo s ním je ??? :-(

Ahojte, hneď zrána mám taký problémik a keďže Mladé rozlety sú zrušené-obraciam sa s mojím problémom na Vás. Začal raplovať moj starý 4 ročný črep-monitor, lcd.Totiž mam problém ho ráno zapnuť- musím ho aj 10 krát zapnuť-vypnúť kým nabehne-už keď nabehne už je OK celý deň žiadne problémy s ním niesu...-ako keby blblo žhavenie,či čo,hmhm-začínam mať obavy,lebo takto podobne sa správala moja telka kým neodišla čoskoro na večný odpočinok-poradíte, čo mám urobiť,aby to nabehlo hneď?
Ked ho zapnem,tak vidieť,že niečo robí, lebo ako keby také nejaké čiary nabehli,ale potom nič-je tma...
Usporiadat
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
misoft Pozri príspevok


Nebudem sa s tebou o tomto tu hádať.
Tiež sa nebudem hádať.
Pozri sem: http://en.wikipedia.org/wiki/Hard_disk_drive
Hľadaj Landing zone. (Landing zone=pristávacia zóna=hlavičky pristanú-dosadnú na disk)
Naposledy upravil PotPalo : 10.04.10 at 11:30
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Našiel som! . Ale zároveň som si tam našiel aj toto:
Load/Unload technology relies on the heads being lifted off the platters into a safe location, thus eliminating the risks of wear and stiction altogether. The first HDD RAMAC and most early disk drives used complex mechanisms to load and unload the heads. Modern HDDs use ramp loading, first introduced by Memorex in 1967,[48] to load/unload onto plastic "ramps" near the outer disk edge.
All HDDs today still use one of these two technologies listed above. Each has a list of advantages and drawbacks in terms of loss of storage area on the disk, relative difficulty of mechanical tolerance control, non-operating shock robustness, cost of implementation, etc.
Nie sme už v roku 1980! Dnes (ak si to preložíš) sa používa technológia v HDD, aby sa hlavičky NEDOTÝKALI platní a boli bezpečne zaparkované bez fyzického kontaktu.
Buď tak láskavy - prelož si to a zistíš (nerád sa chválim - smrdelo by to), že dnešné HDD (súčasné) parkujú hlavičky bez kontaktu s platňami (príp. na plastický povrch).

BTW: Ani preklad Landing Zone neznamená, že sadnú. Aj vzducholoď pristane a predsa nepristane - je nad povrchom.
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
Tak to upresním. Stále sa používajú obidve metódy:
All HDDs today still use one of these two technologies listed above.

Around 1995 IBM pioneered a technology where a landing zone on the disk is made by a precision laser process (Laser Zone Texture = LZT) producing an array of smooth nanometer-scale "bumps" in a landing zone,[47] thus vastly improving stiction and wear performance. This technology is still largely in use today (2008), predominantly in desktop and enterprise (3.5 inch) drives.

Takže metóda Landing zone sa používa dodnes, a povrch na tom kotúči je špeciálne upravený laserom, ako som už písal, je tam iný, matný (nie ako na dátovej zóne).


Metóda Load/Unload sa tiež používa, obrázok je hneď prvý na tej stránke (vpravo hore), HDD má plastový držiak, kam sa presunú hlavičky.



upravené: pridal som aj videá obidvoch metód.
Naposledy upravil PotPalo : 10.04.10 at 20:21
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
Tu píšu:
Landing Zone
Many hard disk drives require a specially textured landing zone to enable the heads to park on the media surface when not being used. This is often created using a laser texturing process which can be monitored using the Talysurf CCI instruments. Automatic characterisation includes: volume, height, density and mean diameter of individual or whole areas of texturing.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať