Zavrieť

Porady

,,MATAJÚCI STRAŠIAK,,kontokorektný úver

AHOJTE PORAĎÁCI, obraciam sa na Vás s prosbou o radu.AJ V MOCI MA MÁTA STRAŠIAK KONTOKORET. Firma má ůčet v ČSOB a využíva možnosť čerpania kontokorektného úveru. Banka nám posiela výpis podľa uskutočnených pohyboch denne a druhý úverový výpis 1x mesačne. AKO SPRÁVNE ZAÚČTOVAŤ :
ban.výpis -
04.02.10. príkaz na uhradu IPU ............ - 28eur / uhr. dodávateľ/
04.02.10 čerpanie úveru ..................... + 28eur
v mesačnom BV
04.02.10. čerpanie úveru .................... - 28eur

Ďakujem Júlia
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    juliailovska Pozri príspevok
    AHOJTE PORAĎÁCI, obraciam sa na Vás s prosbou o radu.AJ V MOCI MA MÁTA STRAŠIAK KONTOKORET. Firma má ůčet v ČSOB a využíva možnosť čerpania kontokorektného úveru. Banka nám posiela výpis podľa uskutočnených pohyboch denne a druhý úverový výpis 1x mesačne. AKO SPRÁVNE ZAÚČTOVAŤ :
    ban.výpis -
    04.02.10. príkaz na uhradu IPU ............ - 28eur / uhr. dodávateľ/
    321/221
    04.02.10 čerpanie úveru ..................... + 28eur
    221/261
    v mesačnom BV
    04.02.10. čerpanie úveru .................... - 28eur
    261/231

    Ďakujem Júlia
    Ja to účtujem takto.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Súhlasím s príspevkom č.2 len doplním, na účet 261 si vytvor analytiku, lepšie sa ti bude vysúhlasovať, ak tento účet budeš mať na konci mesiaca rozdielny, tzn., niečo nemáš správne zaúčtované.

    misolga je offline (nepripojený) misolga

    misolga
    juliailovska Pozri príspevok
    AHOJTE PORAĎÁCI, obraciam sa na Vás s prosbou o radu.AJ V MOCI MA MÁTA STRAŠIAK KONTOKORET. Firma má ůčet v ČSOB a využíva možnosť čerpania kontokorektného úveru. Banka nám posiela výpis podľa uskutočnených pohyboch denne a druhý úverový výpis 1x mesačne. AKO SPRÁVNE ZAÚČTOVAŤ :
    ban.výpis -
    04.02.10. príkaz na uhradu IPU ............ - 28eur / uhr. dodávateľ/
    04.02.10 čerpanie úveru ..................... + 28eur
    v mesačnom BV
    04.02.10. čerpanie úveru .................... - 28eur

    Ďakujem Júlia
    Ja by som ten účet 231 neuvádzala..
    -citujem: pokiaľ má účtovná jednotka otvorený KTK bankový účet, na ktorom môže byť v rámci dohodnutého úverového limitu aj pasívny zostatok, potom sa aktívny zostatok účtu (-nebol čerpaný úver, to znamená že k 31.12. zostatok na účte + ) vykazuje v súvahe v majetku riadok 057-účty v bankách a pasívny zostatok sa v súvahe vykazuje ( čerpala som úver-k 31.12. zostatok na účte -) ako krátkodobý bankový úver v záväzkoch riadok 118.

    Čiže bude jediný zápis: 04.02.2010 - príkaz na úhradu 28 Eur :321/221 a zostatok na účte 221 je mínusový ( čo je v poriadku) a súhlasí aj s výpisom z banky, ktorý je tiež mínusový. Ku koncu roku sa postupuje ako som uviedla vyššie. v účtovníctve stále používam iba účet 221 a len v súvahe zostatok tohto účtu uvediem na riadku 118 v pasívach ako bežný bankový úver.
    Ja účtujem v mrp programe a tieto údaje sa mi dajú v súvahe prehodiť na správne riadky...

    ,,MATAJÚCI STRAŠIAK,,kontokorektný úver

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.