Zavrieť

Porady

Príjmy a Výdavky zahrňované do základu dane

Vie mi prosim niekto poradit kde najdem kompletny zoznam poloziek PRIJMOV A VYDAVKOV zahrňovanych do základu dane z príjmov????
Som SZCO.

dakujem,


MMiro
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    MMiro
    Vie mi prosim niekto poradit kde najdem kompletny zoznam poloziek PRIJMOV A VYDAVKOV zahrňovanych do základu dane z príjmov????
    Som SZCO.

    dakujem,


    MMiro
    Vítam Ťa medzi nami !! - máš čo študovať:
    hlavne:
    ZÁKON č. 595/2003 Z.z.zo 4. decembra 2003 o dani z príjmov
    431/2002 Z.z.ZÁKONz 18. júna 2002 o účtovníctve
    a hlavne postupy účtovania, tie Ti prikladám...

    to je základ a ešte mnohoďalšieho, ale choď na to postupne

    MMiro je offline (nepripojený) MMiro

    MMiro
    sway
    Vítam Ťa medzi nami !! - máš čo študovať:
    hlavne:
    ZÁKON č. 595/2003 Z.z.zo 4. decembra 2003 o dani z príjmov
    431/2002 Z.z.ZÁKONz 18. júna 2002 o účtovníctve
    a hlavne postupy účtovania, tie Ti prikladám...

    to je základ a ešte mnohoďalšieho, ale choď na to postupne

    Dakujem SWAY,

    tak, mam teraz postarane o kludne vecery :-)

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Ale skôr ako začnete čítať dosť suchopárne písané zákony uvedené sway, tak sa skúste MMiro a Bača porozhliadnuť na Porade, nájdete tu určite množstvo veľmi dobre vysvetlených vecí oveľa prijateľnejším spôsobom, ako sú uvedené v zákonoch. Veľa trpezlivosti pri čítaní.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Zjednodušene by som to vysvetlila takto:
    PRIJMY: - za predaj tovaru, ak nakupuješ a predávaš tovar v nezmenenom stave
    - za predaj služieb, ak poskytuješ zákazníkom akékoľvek služby
    - ostatné príjmy /napr. úroky na účte/
    VÝDAVKY: - za nákup materiálu /tam patrí napr. kúpa mobilu, zariadenie, počítač, vrtačka, skrátka veci ktoré potrebuješ k prevádzkovaniu podnikania, ale sú lacnejšie ako 30.000.- Sk. Ak si pekár, kúpiš múku a predávaš potom chlieb, tak múka je tiež materiál.
    - za nákup tovaru /ak ho predávaš v nezmenenom stave. Ak napr. kúpiš klince a tie predávaš, je to tovar a máš príjem za predaj tovaru. ak ich ale zatĺkaš do dreva a toto potom predávaš zákazníkovi, to už je materiál a príjem bude za predaj služieb
    - náklady na mzdy zamestnancom a odvody do poisťovní
    - tvorba soc. fondu, ak máš zamestnancov
    - prevádzková réžia-tam sú náklady za energie, pohonné hmoty, poistky, kanc. potreby, poplatky za vedenie účtu, platby za telefón, leasingové splátky apod. záleží v čom podnikáš
    - no a na konci roka sú ešte výdavky - odpisy, ak si kúpil nejaké stroje, zariadenie, auto a pod. v cene nad 30.000.- Sk.
    To je zjednodučené jednoduché účtovníctvo. Neboj, na PORADE sa postupne prepracuješ na profesionála.



    Naposledy upravil abel : 10.11.05 at 18:18

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    To, čo ti píše abel je naozaj veľmi zjednodušené, skús prečítať aj ostatné kapitoly Porady.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    ajobs
    To, čo ti píše abel je naozaj veľmi zjednodušené, skús prečítať aj ostatné kapitoly Porady.
    No ja som sa len snažila aby ich neodradilo to množstvo zákonov hneď na úvod, jednotlivé prípady prinesie život sám

    Príjmy a Výdavky zahrňované do základu dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.