Zavrieť

Porady

Úver na automobil

Ahojte poraďáci!

Možno tu už niekde táto téma je, ale ja ju nemožem nájsť, tak mi prosím poraďte. Firma zaplatila polovicu za osobné auto a druhú polovicu bude 2 roky splácať ako úver leasingovke a tá povedala, že to je novinka a že už si to celé auto majú dať do majetku. Je to pravda? A ako to mám v JÚ zaúčtovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    zuzana hlavata
    Ahojte poraďáci!

    Možno tu už niekde táto téma je, ale ja ju nemožem nájsť, tak mi prosím poraďte. Firma zaplatila polovicu za osobné auto a druhú polovicu bude 2 roky splácať ako úver leasingovke a tá povedala, že to je novinka a že už si to celé auto majú dať do majetku. Je to pravda? A ako to mám v JÚ zaúčtovať?
    áno je to tak, nájdi si vo vzhľadávaní "lízing" , alebo účtovanie lízingu po novom...- a čítkaj, je tu toho požehnane, aj tabuľky s výpočtami JÚ...

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    zuzana hlavata
    Ale to nemá s leasingom nič spoločné
    Sorry, pochopila som to tak, že ak spomínaš lízingovku, že vám dajú pri prvej 1/2 platbe faktúru a potom na tie 2 roky splátkový kalendár - čo je v podstate lízing. A po novom sa lízing- prenájom už účtuje ako majetok a dlh ako záväzok lízingovej spoločnosti. napíš viac informácií, ako Vám to fakturujú a akú máte zmluvu.

    zuhl je offline (nepripojený) zuhl

    zuhl
    Faktúra je na 1,2 mil. Zaplatilo sa 600.000 a na ten zvyšok je splátkový kalendár.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    zuzana hlavata
    Faktúra je na 1,2 mil. Zaplatilo sa 600.000 a na ten zvyšok je splátkový kalendár.
    Záleží na zmluve, t.j. akú zmluvu ste podpísali pri prevzatí vozidla (a jeho prefinancovaní). Leasingovú alebo zmluvu o splátkovom predaji (kúpe) vozidla?

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Tak ja to vidím na lízing..., a zmluva? - ak je na nej niekde uvedené že sa jedná o lízingovú zmluvu - ide jednoznačne o lízing, ak je na nej že je to úverová zmluva..., tak s takým som sa nestretla. Ešte nezabudni na DPH .
    Tak držím palce ak si nebudeš vedieť rady, tak sa ozvi...

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    sway
    Tak ja to vidím na lízing..., a zmluva? - ak je na nej niekde uvedené že sa jedná o lízingovú zmluvu - ide jednoznačne o lízing, ak je na nej že je to úverová zmluva..., tak s takým som sa nestretla. Ešte nezabudni na DPH .
    Tak držím palce ak si nebudeš vedieť rady, tak sa ozvi...
    A nie je to z hľadiska prvotného znenia otázky vlastne jedno ? V oboch prípadoch sa auto zaradí do majetku.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Je to jedno, ohľadom zaradenia do majetku, ale daňové odpisovanie by nebolo rovnaké.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.