Zavrieť

Porady

Nestastne faktury Shell

citala som uz asi vsetko tak este raz skusim napisat ci neviete poradit dobijame myto cez palivove karty Shell pride sofer donesie potvrdenie o dobiti v sume 50 EUR s rozpisom DPH odlozim a cakam na fakturu ked pride od Shell tam je faktura myto SR cerpanie v SR 50EUR bez DPH ako to uctujete pomoc??? a este niekedy pride fa od shell a jedno dobitie je 29.03.2010 a druhe napr. 02.04.2010 ako to zuctovat prosim dajte tip az uz konecne mozem spavat
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    zuzanna Pozri príspevok
    citala som uz asi vsetko tak este raz skusim napisat ci neviete poradit dobijame myto cez palivove karty Shell pride sofer donesie potvrdenie o dobiti v sume 50 EUR s rozpisom DPH odlozim a cakam na fakturu ked pride od Shell tam je faktura myto SR cerpanie v SR 50EUR bez DPH ako to uctujete pomoc??? a este niekedy pride fa od shell a jedno dobitie je 29.03.2010 a druhe napr. 02.04.2010 ako to zuctovat prosim dajte tip az uz konecne mozem spavat
    trošku nižšie je jedna téma tiež ohľadom shell, skús prečítať

    http://www.porada.sk/t135362-faktura...tne-a-dph.html

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    mohlo by to byt takto doklad od sofera 29.03.2010
    zauctovat ID ako napr. ZD 42,- 518/
    DAN 8,- 343/ odpocet v 03/2010
    spolu 50,- /326

    doklad od sobera 02.04.2010 tak isto len DPH odpocitam v 04/2010

    a ked pride faktura od Shell tak len 50,- 326/321
    a uhradu 50,- 321/221

    alebo ako to uctujete vy????

    Adula je offline (nepripojený) Adula

    Adula
    Zuzka, mi máme CCS karty, tam je tiež podobný systém, 2x do mesiaca posielajú faktúry - šofér mi donesie, čo zaplatil, kde je vyčíslena dph, a na faktúre už potom nieje, ja si to pripnem vždy k faktúre a zároveň faktúru rozúčtujem podľa toho čo tam bolo. S tým, že suma čo je na faktúre napísaná ako oslobodenie - teda mýtne, tak si tuto sumu rozučtujem podľa toho čo mi doniesol šofér.

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    adulka presne to som robila aj ja len teraz mi prisla faktura a mytne tam je aj za marec aj za april a to neviem teraz rozuctovat nevies mi poradit ked pride takato faktura a DPH si z mytnoho uplatnujes normalne ze?

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    adulka faktura mi prisla od shell fakturovane ku dnu 6.4.10 splatnost 21.4. 10 a je tam toho viac tankovania a aj to myto oni na tych fa nemaju datum dodania neviem si s tym radi som rada ze aspon ty si zareagovala co s tym nevies mi poradit?

    renata E. je offline (nepripojený) renata E.

    renata E.
    No my mame palivove karty Slovnaft a uctujeme to nasledovne. Sofer mi prinesie fakturu z Narodnej dialnicnej spolocnost na 50eur, kde je rozpis DPH, tu nauctujem na 518,343/321 a druhy zapis je 321/314 a potom pride faktura zo Slovnaftu, kde nie je rozpis DPH a tu nauctujem uz len 314/321 v hodnote 50eur. Takze toto je nas postup

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    renata E. Pozri príspevok
    No my mame palivove karty Slovnaft a uctujeme to nasledovne. Sofer mi prinesie fakturu z Narodnej dialnicnej spolocnost na 50eur, kde je rozpis DPH, tu nauctujem na 518,343/321 a druhy zapis je 321/314 a potom pride faktura zo Slovnaftu, kde nie je rozpis DPH a tu nauctujem uz len 314/321 v hodnote 50eur. Takze toto je nas postup
    Trošku mi to nesúhlasí, účet 314 voči 321? Skôr by som účtovala 314/221 a potom konečnú fa 321/314. Fa kde nie je rozpis DPH, by som nepovažovala za DD.
    Keď som pracovala v kamiónovej doprave a účtovali sme fa zo SHELL, ku každej faktúre - teda k tým prílohám faktúry som priložila bločky od vodičov podľa zoznamu. DPH v zahraničí som neúčtovala, nebolo ani na fa zo SHELLu pri zahraničných čerpaniach PHM, tie nám potom zúčtovala táto spoločnosť ako vratky zahraničnej DPH-áčky. Takže z fa DPH len to, ktoré je tam uvedené, a pri mýtnom by som postupovala taktiež týmto spôsobom, ak je na fa DPH a mám bločik, tak si ho uznám.

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    takze DPH si uplatnit na zaklade faktury od NDS ja to uctujem ako som pisala ID ako 518/343/ a strana Dal 326 ako nevyfakturavana dodavka a ked pride fa od Shell tak len 326/321 a potom ked ju uhradime tak len 321/221 hadam to tak tiez moze by co vy na to

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    Už asi hodinu čítam príspevky ohľadom mýta a Zuzka asi to tak bude najlepšie ako píšeš účtovať cez 326, aj keď je to trochu komplikované, keďže sa jedná o 2 spoločnosti.

    Mám doklad od šoféra, ktorý doniesol ako faktúru s hlavičkou NDS( s dátumom 18.3.2010) - doplnenie mýta v režime predplateného mýta s rozpisom DPH, platí firma vlastne cez palivovú kartu napr. v našom prípade firme Slovnaft - fa došla 31.3.2010, avšak do dnešného dňa neprišla vyúčtovacia fa od NDS....

    Nič lepšie ani mne nenapadá.

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    patuska vyuctovacia faktura od NDS ti ani nepride alebo mne este nikdy neprisla teda od januara ja mam len doklady o dobijani nic viac tak na zaklade tych dobijani si uplatnujem aj DPH a ty asi tiez ze?

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    Presne ako vravíš, čakala som do včera, či niečo nepríde, ale DPH som si uplatnila na základe dobíjaní šoférov, kde je to vlastne faktúra s rozpisom DPH. Najprv som si myslela, že to budú len nejaké podklady, ale napokon to budú asi konečné daňové doklady, na základe ktorých si uplatníme nárok na odpočet DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.