Zavrieť

Porady

napadnutie psa

Dobry den,prosim o radu.Moj rotvajler v lese pohryzol ineho psa v hodnote 50 eur.Majitelka si psa nechala operovat a ziada nahradu za operaciu 600 eur,ktoreho nakoniec nechala utratit.Ziadam o radu, som povinny jej naklady uhradit?
Usporiadat
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

600eur za operáciu?
To teda neverím. My sme mali psa v nemocnici 2 týždne a tiež ho operovali, a platila som cca 300eur
Žial neviem povedat či má nárok na takúto náhradu.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..vyžiadaj si doklady o tom, čo majiteľka zaplatila za operáciu a utratenie, tieto jej musel dať veterinár...ak nemá doklady, nerieš to mlčanlivosťou,dohodni sa s ňou, ale ak má doklad o zaplatení od veterinára, náklady jej musíš uhradiť, lebo tvoj pes jej spôsobil škodu...
..dobre by bolo zistiť, kde u ktorého veterinára psíka liečili a tam sa spýtať na presnú sumu...
..za svojho psa si zodpovedný a prísť o psíka pre niečiu ľahostajnosť (a v tomto prípade si to spôsobil ty tým, že si svojho psa nechal, aby napadol cudzieho psa), to je na nervy a teda by si mal byť ľudskejší a s majiteľkou sa dohodnúť, prípadne jej zohnať iného psíka..každopádne doporučujem osobnú komunikáciu....
..pokiaľ majiteľka má doklady o zaplatení a ty nebudeš ústretový, môže ťa riešiť v občiansko-právnom konaní a sumu od teba vymáhať..a to je ešte drahšie...
6 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Želám pohodovú nedeľu.


http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...82&Rocnik=2002

§ 4
Vodenie psa

3.) Za psa vždy zodpovedá držiteľ psa, alebo osoba, ktorá psa vedie, alebo nad psom vykonáva dohľad
4 0
romolo romolo

romolo je offline (nepripojený) romolo

Áno ja som sa ihneď po incidente bol ospravedlniť a navrhol aj možnosť nového psíka-toto odmietla.Snažím sa komunikovať,ale žiada celé odškodné,čo sa mi zdá neprimerané za 5O eur psa -600 eur.To bolo azda lepšie môjmu psovi nebrániť a nechať dokončiť začaté.Je to surové,ale pre mňa v tomto prípade lepšie.Ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
romolo Pozri príspevok
Áno ja som sa ihneď po incidente bol ospravedlniť a navrhol aj možnosť nového psíka-toto odmietla.Snažím sa komunikovať,ale žiada celé odškodné,čo sa mi zdá neprimerané za 5O eur psa -600 eur.To bolo azda lepšie môjmu psovi nebrániť a nechať dokončiť začaté.Je to surové,ale pre mňa v tomto prípade lepšie.Ďakujem
Keď ti predloží doklad o tom, že zaplatila tých 600 eur za operáciu a utratenie, tak inú možnosť asi nebudeš mať. Mám ciťáka, že asi bude schopná ťa ťahať po súdoch....
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

romolo Pozri príspevok
Áno ja som sa ihneď po incidente bol ospravedlniť a navrhol aj možnosť nového psíka-toto odmietla.Snažím sa komunikovať,ale žiada celé odškodné,čo sa mi zdá neprimerané za 5O eur psa -600 eur.To bolo azda lepšie môjmu psovi nebrániť a nechať dokončiť začaté.Je to surové,ale pre mňa v tomto prípade lepšie.Ďakujem
Nemôže od teba žiadať viac ako dala na veterinárnu starostlivosť,
preto ako píše Pepsikova si vyžiadaj podklady na základe, ktorých žiada majiteľka psa tie peniaze. Musíš jej preplatiť veterinárnu starostlivosť + hodnotu psíka.
Ak nemá doklady bohužial. Ale ak ich má a dá ťa na súd tak ťa to výjde oveľa oveľa drahšie.

A to zvýraznené, je pravda. No nemohol si tušiť, že psík sa nebude dať zachrániť a že pokus o jeho záchranu bude taký drahý.
1 0
romolo romolo

romolo je offline (nepripojený) romolo

A §4 nepopieram,len na upresnenie-tu je toľko túlavých psov,že robia veĺa škody a vo voĺnej prírode som si splietol psa.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

romolo Pozri príspevok
A §4 nepopieram,len na upresnenie-tu je toľko túlavých psov,že robia veĺa škody a vo voĺnej prírode som si splietol psa.
Tak tomu sa dá rozumieť len tak, že si svojho psa nahuckal na psa dotyčnej panej.
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

http://www.bratislavskenoviny.sk/ver...page_id=144775

aj mne raz napadol starý rotvík nášho ročného rotvíka a nepomohlo nám nič..nakoniec sme sa pomerili a dodnes sme kamaráti..treba si sadnúť spoločne a rozumne sa dohodnúť
3 0
romolo romolo

romolo je offline (nepripojený) romolo

A ešte,ako môžem dokázať,že veterinár si nechcel len prilepšiť a stresovanú majiteľku nezneužil pre svoj prospech a operoval už beznájdený prípad.Potom bol to osemročný ratlík a mohol mať iné problémy a mohli ich riešiť jednou operáciou.
0 0
romolo romolo

romolo je offline (nepripojený) romolo

pre Xanti,nenahuckal-to v žiadnom prípade len som včas nereagoval.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

romolo Pozri príspevok
A ešte,ako môžem dokázať,že veterinár si nechcel len prilepšiť a stresovanú majiteľku nezneužil pre svoj prospech a operoval už beznájdený prípad.Potom bol to osemročný ratlík a mohol mať iné problémy a mohli ich riešiť jednou operáciou.
Posudkom,
a ten ťa výjde oveľa drahšie.
Pani má na tú sumu vystavený účet od veterinára? Videl si ho? Pýtaj presný popis čo robil veterinár , navštív druhého a opýtaj sa koľko by on faktúroval za takú prácu.

Ináč to nezistíš. A čo sa týka k tomu nahuckaniu, tak si to tak napísal, že sa to dalo takto pochopiť.
0 0
plackoo plackoo

plackoo je offline (nepripojený) plackoo

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Keď ti predloží doklad o tom, že zaplatila tých 600 eur za operáciu a utratenie, tak inú možnosť asi nebudeš mať. Mám ciťáka, že asi bude schopná ťa ťahať po súdoch....
Trošku by som sa divil sudcovi, ak by uznal, že by to boli adekvátne výdavky ( hodnota psa vraj 50 € / operácia vraj 600 € ).A trošku by som protestoval !
Primerané je : trhová hodnota psa + náklady na utratenie + ospravedlnenie (mohla byť citová väzba). Potrebná je prezieravosť do budúcnosti (alebo iný pes).
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

plackoo Pozri príspevok
Trošku by som sa divil sudcovi, ak by uznal, že by to boli adekvátne výdavky ( hodnota psa vraj 50 € / operácia vraj 600 € ).A trošku by som protestoval !
Primerané je : trhová hodnota psa + náklady na utratenie + ospravedlnenie (mohla byť citová väzba). Potrebná je prezieravosť do budúcnosti (alebo iný pes).
Hm... a pokus o záchranu psa zaplatí kto? Ten majiteľ? Pochybujem, že súd by nedal uhradiť to a plus ešte súdne trovy a ak by trebalo posudky znalecké tak aj tie.

Cez súd to dotyčného výjde oveľa drahšie.

Btw. známa ma psa pouličnú zmes, čiže hodnota temer nula ( citová oveľa vyššia , lebo ho vypiplali zo zanedbaného týraného psa ), a kedže bývalý majiteľ toho psíka týral tak má poškodené zdravie a veterinár ju stojí nemalé peniaze, oveľa viac akú má hodnotu psík. To ho má dať utratiť? Podla teba asi áno.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..myslím, že v tomto spore nemôžeš veľa apelovať a diskutovať...máš rotvajlera, teda plemeno samo o sebe nebezpečné už na pohľad..choď k tomu veterinárovi a žiadaj si podrobný prehľad vyšetrení a platby, argumentuj tým, že dotyčnej poškodenej chceš nahradiť trovy, spôsobené stratou psíka- ak ti to dá, ani sa veľmi neprieč, nepochodíš nikde, zaplať to tak, aby si mal potvrdenku na dosvedčenie platby..ak nie,tak dotyčnú oslov s tým, že 600€ je dosť, suma je prehnaná a teda nech sa dohodne na nižšej, lebo inak nebude mať nič, len stratu...
..veterinár musí dokladovať vyšetrenia, nie sú to malé sumy, záleží na jeho poctivosti,čo napíše, ale vždy sa to dá porovnať s cenníkom vyšetrení, ktoré musí mať k nahliadnutiu, nesmie hádzať sumy len tak ledabolo..

(..a ten ratlík bol voľne pustený, alebo priviazaný?..lebo aj to je rozdiel-ak behal volne, tak ako tvoj rotvajler,obaja ste vinní, teda aj majiteľka ratlíka, lebo pes má byť na vodítku...
Naposledy upravil pepsikova : 18.04.10 at 10:18
5 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
plackoo Pozri príspevok
Trošku by som sa divil sudcovi, ak by uznal, že by to boli adekvátne výdavky ( hodnota psa vraj 50 € / operácia vraj 600 € ).A trošku by som protestoval !
Primerané je : trhová hodnota psa /treba dokázať, že ratlík bol čistokrvný, musí mať "papiere"/+ náklady na utratenie/ doklad o zaplatení, potvrdený veterinárom/ + ospravedlnenie/ak baba pýta za ratlíka 600€, nepomôže ani kľaknúť-ľahnuť a prosiť..myslím/ (mohla byť citová väzba). Potrebná je prezieravosť do budúcnosti (alebo iný pes).



..odpovede v texte..
0 0
plackoo plackoo

plackoo je offline (nepripojený) plackoo

Xanti Pozri príspevok
Hm... a pokus o záchranu psa zaplatí kto? Ten majiteľ? Pochybujem, že súd by nedal uhradiť to a plus ešte súdne trovy a ak by trebalo posudky znalecké tak aj tie.

Cez súd to dotyčného výjde oveľa drahšie.

Btw. známa ma psa pouličnú zmes, čiže hodnota temer nula ( citová oveľa vyššia , lebo ho vypiplali zo zanedbaného týraného psa ), a kedže bývalý majiteľ toho psíka týral tak má poškodené zdravie a veterinár ju stojí nemalé peniaze, oveľa viac akú má hodnotu psík. To ho má dať utratiť? Podla teba asi áno.
Toto mi pripadá, ako by si od pisťovne po havárii chcela, aby ti preplatila cenu opravy včetne nových dielov.
(tak ako je "primeraná ochrana" - musia byť aj náklady na uzdravenie primerané (podotýkam, že nejde o človeka).
PS
Keď preženiem :
prečo by si ho nedala operovať v Amerike a aj ho tam sprevádzať - ako výlet ????
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

plackoo Pozri príspevok
Toto mi pripadá, ako by si od pisťovne po havárii chcela, aby ti preplatila cenu opravy včetne nových dielov.
(tak ako je "primeraná ochrana" - musia byť aj náklady na uzdravenie primerané (podotýkam, že nejde o človeka).
PS
Keď preženiem :
prečo by si ho nedala operovať v Amerike a aj ho tam sprevádzať - ako výlet ????

K tomu Ti poviem len jedno.... je to trápne.

Ako môžeš živého tvora prirovnať k autu. Auto stráca na cene, ak máš opačný pocit vyrieš si to s poisťovňou.

Viac sa k tvojim skvelým nápadom nebudem vyjadrovať. Btw. v čom si poradil zadávateľovi okrem hladkania chrbátika? Mám pocit, že v ničom nič si mu nenavrhol čo by mal robiť.

Ja ako majiteľ psa by som určite žiadala uhradu liečebných nákladov + všeobecnú hodnotu psa ( to čo k nemu cítim sa nedá zaplatiť žiadnymi peniazmi ). A ak by to bola taká vysoká suma, tak určite by som to riešila pri nedohode aj súdnou cestou. Ale ty len upokojuj zadávateľa a potom mu padne sánka ked namiesto 600 eur zacvaká 1600 alebo viac.
3 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
romolo Pozri príspevok
Áno ja som sa ihneď po incidente bol ospravedlniť a navrhol aj možnosť nového psíka-toto odmietla.Snažím sa komunikovať,ale žiada celé odškodné,čo sa mi zdá neprimerané za 5O eur psa -600 eur.To bolo azda lepšie môjmu psovi nebrániť a nechať dokončiť začaté.Je to surové,ale pre mňa v tomto prípade lepšie.Ďakujem
práve pre toto by som zakázala mať ľudom doma bojové plemená ,a hlavne by som zistila či je majitel na to psychický pripravený mať takého psa, lebo nikdy nevieš kedy taký pes zaútočí na psa a ešte horšie na človeka, ja som mala podobný prípad môjho psíka napadol 2x keď bol ešte šteniatko, nepotreboval ošetrenie od zverolekára ale zanechalo to na ňom dosť videlné zmeny hlavne na psychike. úprimne takého psa by som asi uškrtila keby mi napadol psaa bolo by mi to jedno. a ty si rozmysli či chceš mať psa lebo ako čítam tak ty nie si pre psa vhodný majitel.žial
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Xanti Pozri príspevok
Nemôže od teba žiadať viac ako dala na veterinárnu starostlivosť,
preto ako píše Pepsikova si vyžiadaj podklady na základe, ktorých žiada majiteľka psa tie peniaze. Musíš jej preplatiť veterinárnu starostlivosť + hodnotu psíka.
Ak nemá doklady bohužial. Ale ak ich má a dá ťa na súd tak ťa to výjde oveľa oveľa drahšie.

A to zvýraznené, je pravda. No nemohol si tušiť, že psík sa nebude dať zachrániť a že pokus o jeho záchranu bude taký drahý.
ak máš psa a zbožňuješ ho tak by si dala aj mailand za jeho záchranu. viem čo hovorím,náš pes je chorý a xy krát to vyzeralo zle ale nikdy sme ho nedali utratiť a to sme dávno preplatili aj 10x jeho cenu za akú sme ho kúpili.čiže asi tak.....
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať