Zavrieť

Porady

napadnutie psa

Dobry den,prosim o radu.Moj rotvajler v lese pohryzol ineho psa v hodnote 50 eur.Majitelka si psa nechala operovat a ziada nahradu za operaciu 600 eur,ktoreho nakoniec nechala utratit.Ziadam o radu, som povinny jej naklady uhradit?
Usporiadat
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
No to, že zadávateľ nemal uviazaného psa- v lese a mimo obytnej zony môže byť pes voľne- ak aj ten druhý bol- tu je ťažko nájsť vinníka.
Nehovoriac, ak by zadávateľ bol v tom lese a napadol ho pes pani - mohol by jej ho aj zastreliť ( za predpokladu, že ho pani na neho nenahuckala) - ak by bol držiteľ ZP -krajná núdza. Pani by nedostala žiadne odškodné.
My sme kedysi chodili do poľa so psami ( psy navoľno), stávali sa aj bitky - bohužiaľ aj medzi psami vládne boj o teritórium a nikdy nikto nežiadal odškodnenie a náhrady.
Ja mám ako tiež psíčkarka, že zväčša najväčšími agresormi a výtržníkmi sú tí menší psy. Jedného som mala na achilovke a pani , že veď čo sa mi stalo - veď má malé zuby! na čo odpoveď bola môjho - kmasnúť jej, to ste mali vidieť to čoro- moro- ako mi začala oplzlo nadávať a jačať! ( jej pes navoľno , môj na vodítku!). Môjho som držala za obojok a jej stále skákal a hrýzol (jednoducho nerváčil) a ona si ho nevedela chytiť- rázne som ju upozornila , že nech ho okamžite berie, lebo môjho pustím a nechám nech sa s ním vysporiada! A veru vlastnú paničku dohrýzol jej vlastný pes. A toto je len jeden z mojich zážitkov.

Ja by som určite 600 eur nezaplatila, sa čudujem , že pani nevolal mestskú políciu ak mala pocit , že tvoj pes ich napadol.Bude dôležité kto a čo povie a ak boli nejakí svedkovia- ich výpoveď , určite na prvom mieste bude či boli obaja psy pustení. Mohol si ešte uviesť typ psa za 50 eur - málo kto, kto si kúpi psa bez papierov t.j. cena je najdôležitejčia ( potom však nechápem prečo nie psíka z útulku) by bol ochotný dať 600eur za operáciu a každý normálny veterinár by pri tomto nepomere navrhol hneď ukončenie trápenia . ( ale toto je môj osobný názor)
Naposledy upravil Bionda : 18.04.10 at 15:17
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..tiež mi je divné, čo na ratlíkovi operovali za 600€..a uspávačka stojí tuším 10€, ale to neviem presne...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

pasuliatko Pozri príspevok
ak máš psa a zbožňuješ ho tak by si dala aj mailand za jeho záchranu. viem čo hovorím,náš pes je chorý a xy krát to vyzeralo zle ale nikdy sme ho nedali utratiť a to sme dávno preplatili aj 10x jeho cenu za akú sme ho kúpili.čiže asi tak.....
Máš pocit, že ja píšem niečo iné?
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
plne súhlasím, ale tiež napr. keď nám auto prešlo psíka- veľmi sme doma plakali , pes túžil žiť ( dcére vyšiel príbeh v časopise pes a mačka) a keď vidíte ako ten psík túúži žiť a po zbežnom vyšetrení zistíte v pľúca ho šuští, od rebier odpojená chrbtica ..... nedopustíte, aby sa viac trápil aj keď kvôli vám je jeho túžba žiť obrovská. ... ale k téme- tá čiastka sa aj mne zdá prehnaná.
...nuž ale nikto z nás okrem zadávateľa neboli v danej chvíli na mieste a nikto z nás nevie ako to bolo. Môžeme si len želať, aby to skončilo ku spokojnosti všetkých.
2 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Bionda Pozri príspevok
No to, že zadávateľ nemal uviazaného psa- v lese a mimo obytnej zony môže byť pes voľne- ak aj ten druhý bol- tu je ťažko nájsť vinníka.
Nehovoriac, ak by zadávateľ bol v tom lese a napadol ho pes pani - mohol by jej ho aj zastreliť ( za predpokladu, že ho pani na neho nenahuckala) - ak by bol držiteľ ZP -krajná núdza. Pani by nedostala žiadne odškodné.
My sme kedysi chodili do poľa so psami ( psy navoľno), stávali sa aj bitky - bohužiaľ aj medzi psami vládne boj o teritórium a nikdy nikto nežiadal odškodnenie a náhrady.
Ja mám ako tiež psíčkarka, že zväčša najväčšími agresormi a výtržníkmi sú tí menší psy. Jedného som mala na achilovke a pani , že veď čo sa mi stalo - veď má malé zuby! na čo odpoveď bola môjho - kmasnúť jej, to ste mali vidieť to čoro- moro- ako mi začala oplzlo nadávať a jačať! ( jej pes navoľno , môj na vodítku!). Môjho som držala za obojok a jej stále skákal a hrýzol (jednoducho nerváčil) a ona si ho nevedela chytiť- rázne som ju upozornila , že nech ho okamžite berie, lebo môjho pustím a nechám nech sa s ním vysporiada! A veru vlastnú paničku dohrýzol jej vlastný pes. A toto je len jeden z mojich zážitkov.

Ja by som určite 600 eur nezaplatila, sa čudujem , že pani nevolal mestskú políciu ak mala pocit , že tvoj pes ich napadol.Bude dôležité kto a čo povie a ak boli nejakí svedkovia- ich výpoveď , určite na prvom mieste bude či boli obaja psy pustení. Mohol si ešte uviesť typ psa za 50 eur - málo kto, kto si kúpi psa bez papierov t.j. cena je najdôležitejčia ( potom však nechápem prečo nie psíka z útulku) by bol ochotný dať 600eur za operáciu a každý normálny veterinár by pri tomto nepomere navrhol hneď ukončenie trápenia . ( ale toto je môj osobný názor)
Súhlasím v prírode je to tak silnejší vyhráva a slabší mal stiahnuť chvost a utiecť.Na druhú stranu človeka ktorý nechá v lese pobehovať Rotvajlera by som poslal na rok do basy aj keď ten pes nikomu nič neurobí.Kamarát má takého psa (psom sa rozumie vie ich cvičiť) .Mal perfektne vycvičeného vlčiaka.O Rotvajlerovi povedal ,že je to neskutočne sprostý pes nič sa nedá naučiť a ak sa aj niečo naučí po pár dňoch to zabudne.Takýto pes podľa neho nepatrí do rúk amatérovi.Týto psy nevedia poslúchať ich pudy sú silnejšie ,ako rešpekt pred majiteľom.
0 0
plackoo plackoo

plackoo je offline (nepripojený) plackoo

220870 Pozri príspevok
Súhlasím v prírode je to tak silnejší vyhráva a slabší mal stiahnuť chvost a utiecť.Na druhú stranu človeka ktorý nechá v lese pobehovať Rotvajlera by som poslal na rok do basy aj keď ten pes nikomu nič neurobí.Kamarát má takého psa (psom sa rozumie vie ich cvičiť) .Mal perfektne vycvičeného vlčiaka.O Rotvajlerovi povedal ,že je to neskutočne sprostý pes nič sa nedá naučiť a ak sa aj niečo naučí po pár dňoch to zabudne.Takýto pes podľa neho nepatrí do rúk amatérovi.Týto psy nevedia poslúchať ich pudy sú silnejšie ,ako rešpekt pred majiteľom.
Možno by nebolo zle najprv si prečítať trestný zákon.
0 0
plackoo plackoo

plackoo je offline (nepripojený) plackoo

Xanti Pozri príspevok
Hm... a pokus o záchranu psa zaplatí kto? Ten majiteľ? Pochybujem, že súd by nedal uhradiť to a plus ešte súdne trovy a ak by trebalo posudky znalecké tak aj tie.

Cez súd to dotyčného výjde oveľa drahšie.

Btw. známa ma psa pouličnú zmes, čiže hodnota temer nula ( citová oveľa vyššia , lebo ho vypiplali zo zanedbaného týraného psa ), a kedže bývalý majiteľ toho psíka týral tak má poškodené zdravie a veterinár ju stojí nemalé peniaze, oveľa viac akú má hodnotu psík. To ho má dať utratiť? Podla teba asi áno.
pasuliatko Pozri príspevok
ak máš psa a zbožňuješ ho tak by si dala aj mailand za jeho záchranu. viem čo hovorím,náš pes je chorý a xy krát to vyzeralo zle ale nikdy sme ho nedali utratiť a to sme dávno preplatili aj 10x jeho cenu za akú sme ho kúpili.čiže asi tak.....
Súd sa predsa musí riadiť a rozhodovať podľa zákonov
Kto spôsobil škodu - musí ju inému nahradiž.
Ale ak psík skutočne mal hodnotu 50 € NEMOHLA byť spôsobená "škoda vyššia ako 50 € + náklady na utratenie.
Ako účtovníčkam vám niečo hovorí pojem "úžitková hodnota" ??
Tú predsa súd nebude brať do úvahy.
PS
Dúfam, že zadávateľ bude referovať.
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

220870 Pozri príspevok
Súhlasím v prírode je to tak silnejší vyhráva a slabší mal stiahnuť chvost a utiecť.Na druhú stranu človeka ktorý nechá v lese pobehovať Rotvajlera by som poslal na rok do basy aj keď ten pes nikomu nič neurobí.Kamarát má takého psa (psom sa rozumie vie ich cvičiť) .Mal perfektne vycvičeného vlčiaka.O Rotvajlerovi povedal ,že je to neskutočne sprostý pes nič sa nedá naučiť a ak sa aj niečo naučí po pár dňoch to zabudne.Takýto pes podľa neho nepatrí do rúk amatérovi.Týto psy nevedia poslúchať ich pudy sú silnejšie ,ako rešpekt pred majiteľom.
To teda neviem kde si zobral že rotvajler je neskutočne sprostý pes. Rotvajler sa dá vycvičiť a je velmi rozumný . A ked nemá výcvik tak vonku sa správa presne tak isto ako druhý pes ktorý nemá výcvik.Právo silnejšieho. Samozrejme že rotvík vyhráva lebo má silu
3 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

plackoo Pozri príspevok
Súd sa predsa musí riadiť a rozhodovať podľa zákonov
Kto spôsobil škodu - musí ju inému nahradiž.
Ale ak psík skutočne mal hodnotu 50 € NEMOHLA byť spôsobená "škoda vyššia ako 50 € + náklady na utratenie.
Ako účtovníčkam vám niečo hovorí pojem "úžitková hodnota" ??
Tú predsa súd nebude brať do úvahy.
PS
Dúfam, že zadávateľ bude referovať.
Ja súhlasím, súd bude rozhodovať podľa zákonov, ( spravodlivosť je slepá ).

A kto spôsobil inému škodu musí ju nahradiť. Aj s tým súhlasím, a prečo by nemohla byť spôsobená vyššia škoda ako je nadobúdacia hodnota? Zviera je živý tvor, to neni idem do servisu a vymením súčiastku za súčiastku a fungujem dalej.

A kde si prišiel na to, že som účtovníčka? Kde to čítaš? Domýšlaš si ako si domýšlaš i v tomto prípade. Najprv si prečítaj poriadne zadanie a rad aj k veci.

Ak bol urobený pokus o záchranu zvieraťa a stál 600 eur ( ak je na to doklad, a ak je pri danom zákroku taká cena reálna, nevieme čo veterinár robil s tým psom ), tak majiteľ toho utrateného zvieraťa to na veterine zaplatiť musí.
Či ako ty si myslíš, že ked veterinár nezachráni zviera tak majiteľ platiť nemusí? Teda v tom sa mýliš. A to je tá škoda. Operácia za záchranu zvieraťa, ktorá sa nemusela udiať keby bol pes zadávateľa na vodítku.
4 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Xanti Pozri príspevok
Máš pocit, že ja píšem niečo iné?
nie.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
pepsikova Pozri príspevok
..tiež mi je divné, čo na ratlíkovi operovali za 600€..a uspávačka stojí tuším 10€, ale to neviem presne...
nesúhlasím ja som za papagája zaplatila okolo 20 eur za utratenie. aj keď nie všade je to rovnaké.
0 0
plackoo plackoo

plackoo je offline (nepripojený) plackoo

romolo Pozri príspevok
Dobry den,prosim o radu.Moj rotvajler v lese pohryzol ineho psa v hodnote 50 eur.Majitelka si psa nechala operovat a ziada nahradu za operaciu 600 eur,ktoreho nakoniec nechala utratit.Ziadam o radu, som povinny jej naklady uhradit?
Prečítal som znovu. A vyšlo mi :
zadávateľ mal na prechádzke nepripútaného psa, ktorý dohrýzol ratlíka, ktorý podľa zadávateľa mal hodnotu 50 €
nevieme, či bol ratlík pripútaný
majiteľka ratlíka si objednala jeho operáciu
za urobenú operáciu zaplatila 600 € (lebo si ju objednala !! )
kedže operácia nepomohla nechala ratlíka utratiť
majiteľka ratlíka mala "náklady " : ( 50+600+X) €
Zadávateľ sa pýta , koľko z nich musí uhradiť.
Na to som mu radil k prípadu / aj do budúcnosti :
"Primerané je : trhová hodnota psa + náklady na utratenie + ospravedlnenie (mohla byť citová väzba). Potrebná je prezieravosť do budúcnosti (alebo iný pes)."
Takže som radil k veci a viac ako sa pýtal (len si si toto možno nevšimla - " a rad aj k veci " ).


Xanti Pozri príspevok
Ja súhlasím, súd bude rozhodovať podľa zákonov, ( spravodlivosť je slepá ).

A kto spôsobil inému škodu musí ju nahradiť. Aj s tým súhlasím, a prečo by nemohla byť spôsobená vyššia škoda ako je nadobúdacia hodnota? Zviera je živý tvor, to neni idem do servisu a vymením súčiastku za súčiastku a fungujem dalej.

A kde si prišiel na to, že som účtovníčka? Kde to čítaš? Domýšlaš si ako si domýšlaš i v tomto prípade. Najprv si prečítaj poriadne zadanie a rad aj k veci.

Ak bol urobený pokus o záchranu zvieraťa a stál 600 eur ( ak je na to doklad, a ak je pri danom zákroku taká cena reálna, nevieme čo veterinár robil s tým psom ), tak majiteľ toho utrateného zvieraťa to na veterine zaplatiť musí.
Či ako ty si myslíš, že ked veterinár nezachráni zviera tak majiteľ platiť nemusí? Teda v tom sa mýliš. A to je tá škoda. Operácia za záchranu zvieraťa, ktorá sa nemusela udiať keby bol pes zadávateľa na vodítku.
Dobre - nie si účtovníčka. Si : ekonóm, poradca .
To znamená, že ekonomike by si mohla rozumieť.Vieš, keď už spomínaš súd, tak vraj právnici sa niekedy prú o slovíčka .Ja som písal " ak psík skutočne mal hodnotu " - na to mi odpovedáš " prečo by nemohla byť spôsobená vyššia škoda ako je nadobúdacia hodnota?"
Podľa mňa škoda nemôže byť vyššia , ako hodnota !!!!! (a tá môže byť dosť odlišná od nadobúdacej hodnoty )
"Operácia za záchranu zvieraťa, ktorá sa nemusela udiať keby bol pes zadávateľa na vodítku." Ak zákon hovorí, že pes musí byť na vodítku a nebol je to porušenie zákonnej povinnosti. Len ak sa chceš vyjadrovať k "skoroprávnym veciam" nepoužívaj slovo """"keby""".
Keby jeden alebo druhý šiel inde/v inom čase/ratlík neštekal/rotvajler nemal migrénu .
PS
Operácia na záchranu ratlíka sa nemusela udiať (ani po útoku rotvajlera) - rozhodla sa pre ňu majiteľka.
0 0
plackoo plackoo

plackoo je offline (nepripojený) plackoo

pasuliatko Pozri príspevok
nesúhlasím ja som za papagája zaplatila okolo 20 eur za utratenie. aj keď nie všade je to rovnaké.
Presne toto je úžitková hodnota - že si ochotná (z rôznych dôvodov) zaplatiť viac ako je hodnota.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

plackoo Pozri príspevok
Operácia na záchranu ratlíka sa nemusela udiať (ani po útoku rotvajlera) - rozhodla sa pre ňu majiteľka.
A vieš prečo rozhodla?
Určite len tak z rozmaru aby mu po útoku rotvajllerom dala kupírovať uši abo chvost. Určite. Máš divnú predstavu o živote.
Pes bol určite operovaný aby ho zachránili. Bohužial občas to nejde, občas ani operácia nemusí pomôcť, nieje to totiž auto, vymením karburátor a idem dalej, ale je to živý tvor.

Len hladkaj zadávateľa, a upokojuj ho. Určite mu to pomôže. Pričom viacerí mu radíme aby sa dohodol ( dohoda je základ ) a aby zaplatil ( koľko, to je už na tej dohode ) ale ak to pôjde cez súd tak zaplatí ... a podstatne viac.
A ked sa takto spletie aj na súde
romolo Pozri príspevok
A §4 nepopieram,len na upresnenie-tu je toľko túlavých psov,že robia veĺa škody a vo voĺnej prírode som si splietol psa.
tak potom horko zaplače.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

plackoo Pozri príspevok
Presne toto je úžitková hodnota - že si ochotná (z rôznych dôvodov) zaplatiť viac ako je hodnota.
Lenže čo je reálna hodnota takého psa??? napr. aj 8 ročného ratlíka...??? vonkoncom nesúhlasím, že 50 € nakoľko podľa môjho názoru ako psíčkara je hodnota psa častokrát pre majiteľa nevyčísliteľná... niečo stojí šteňa, niečo stojí to šteňa vychovať (čas, námahu, výcvik, dohryzené papuče atď...), niečo ten pes zožerie... a o tom, že je členom rodiny ani nehovorím... (emocionálna hodnota nevyčísliteľná...)

Záleží od toho čo rotwailer ratlíkovi spôsobil, ale 600 € za záchranu psa po takomto strete 5 kilový ratlík a 50 kilový RTW je dosť reálna čiastka... operácie 1-2, narkózy, infúzie, rontgeny...
Otázkou je, ešte ako dlho trval stret psov... ??? lebo už len podľa výšky nákladov na operáciu si musel majiteľ dať riadne načas kým psa stiahol....

Pokiaľ majiteľka chce "len" za operáciu a vie to zdokladovať si myslím, že by sa zadávateľ témy mal s ňou dohodnúť a tieto zaplatiť...
Naposledy upravil Ice dive : 18.04.10 at 21:19
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
plackoo Pozri príspevok
Možno by nebolo zle najprv si prečítať trestný zákon.
Sa s vami stavím o liter koňaku ,že taký zákon bude.Ľudia ktorý svojou arogantnosťou ohrozujú zdravie iných si nič iné nezaslúžia.Máme v dedine takého idiota čo sa predvádza s rotvajlermi je len otázkou času kedy sa stane neštastie.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
dan Pozri príspevok
To teda neviem kde si zobral že rotvajler je neskutočne sprostý pes. Rotvajler sa dá vycvičiť a je velmi rozumný . A ked nemá výcvik tak vonku sa správa presne tak isto ako druhý pes ktorý nemá výcvik.Právo silnejšieho. Samozrejme že rotvík vyhráva lebo má silu
Nie som odborník na psov.Písal som to .Kamarát sa tým zaoberá.Nedokáže toho sprostého psa nič naučiť.Zopakujem.Rotvajler je sprostý pes a taký nepatrí do rúk ľuďom čo sa psom nerozumejú.V Nitre som istý čas vídal jedného bratranca s rotvajlerom.Typický prípad .Aký pán taký krám.
Naposledy upravil 220870 : 18.04.10 at 21:51
1 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

220870 Pozri príspevok
Nie som odborník na psov.Písal som to .Kamarát sa tým zaoberá.Nedokáže toho sprostého psa nič naučiť.Zopakujem.Rotvajler je sprostý pes a taký nepatrí do rúk ľuďom čo sa psom nerozumejú.V Nitre som istý čas vídal jedného bratranca s rotvajlerom.Tipický prípad .Aký pán taký krám.
Ono veľa ľudí si myslí bojové plemeno bojové plemeno... = veľmi nebezpečné... ale v podstate nebezpečný je človek nie plemeno psa... veľa záleží od majiteľa psa ako sa správa tak sa časom začne správať aj jeho pes lebo v pánovi vidí svojho vodcu a jeho správanie považuje za smerodajné... ako píšeš aký pán taký krám...
takže trestný zákon by sa nemal zaoberať tým, že aké plemeno je povolené alebo nie, ale tým kto psa môže vôbec chovať...
U rodičov sme mali suseda, ktorý väčšne keď bol na prechádzke po ulici so svojim yorkshirom tak ho huckal na psov (aj veľkých) keď boli vo dvoroch za plotmi nech štekaju..... keď sa nejaký z tých psov dostal von tak poďho na yorkshira a bitka bola na svete... takže častkrát to je o ľudoch a nie o psoch...
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
romolo Pozri príspevok
...
...
Aký pán taký krám.
Celá debata spočíva v tejto vete ...

Veď si len vezmime zopár skutočností z tvrdej reality ...

http://www.pluska.sk/soubiznis/tvare-roka-2008-4.html
http://www.google.sk/search?client=o...utf-8&oe=utf-8
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.

alebo ako si psa naučíš tak máš.http://www.mojevideo.sk/video/727/ozran_vs_pes.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať