Zavrieť

Porady

napadnutie psa

Dobry den,prosim o radu.Moj rotvajler v lese pohryzol ineho psa v hodnote 50 eur.Majitelka si psa nechala operovat a ziada nahradu za operaciu 600 eur,ktoreho nakoniec nechala utratit.Ziadam o radu, som povinny jej naklady uhradit?
Usporiadat
plackoo plackoo

plackoo je offline (nepripojený) plackoo

Ice dive Pozri príspevok
Ono veľa ľudí si myslí bojové plemeno bojové plemeno... = veľmi nebezpečné... ale v podstate nebezpečný je človek nie plemeno psa... veľa záleží od majiteľa psa ako sa správa tak sa časom začne správať aj jeho pes lebo v pánovi vidí svojho vodcu a jeho správanie považuje za smerodajné... ako píšeš aký pán taký krám...
takže trestný zákon by sa nemal zaoberať tým, že aké plemeno je povolené alebo nie, ale tým kto psa môže vôbec chovať...
U rodičov sme mali suseda, ktorý väčšne keď bol na prechádzke po ulici so svojim yorkshirom tak ho huckal na psov (aj veľkých) keď boli vo dvoroch za plotmi nech štekaju..... keď sa nejaký z tých psov dostal von tak poďho na yorkshira a bitka bola na svete... takže častkrát to je o ľudoch a nie o psoch...
Nemámsíce právnické vzdelanie, ale od tohoto mám značne odlišný právny názor.
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Myslim, ze citova ujma moze byt ovela vacsia nez nadobudacia hodnota a operacia. A majitelka moze toez ziadat peniaze za citovu ujmu, ked pride k sudu. A vzhladom k tomu, ze verejnost je dost zamerana voci velkym a nebezpecnym psom, moze jej to aj vyjst.

Ale ratajme: 50 eur nadobudacia hodnota, a potom 8 rokov ockovanie, krmenie + vet. ukony.
je logicke, ze sa snazila psa nechat zachranit a ak v tej snahe vybrala drahu kliniku / ako napr. tu v petrzalke/, tak op tolko stat mohla.

Je velmi necitlive povedat, ze rtw mohol dokoncit radsej svoju pracu. Asi nik nebol svedkom toho ako mu velky pes zabija domaceho milacika. Ja nastastie tize nie, ale ak by sa mji to stalo, tak by som z majitela agresora zodrala aj poslednu koselu na sude, uz len zo zialu nad tym, co musel prezivat ten maly ubohy pes.

K veci -za psa aj skody, ktore sposobi je zodpovedny majitel. A v plnej vyske.
2 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
bonita Pozri príspevok
Myslim, ze citova ujma moze byt ovela vacsia nez nadobudacia hodnota a operacia. A majitelka moze toez ziadat peniaze za citovu ujmu, ked pride k sudu. A vzhladom k tomu, ze verejnost je dost zamerana voci velkym a nebezpecnym psom, moze jej to aj vyjst.

Ale ratajme: 50 eur nadobudacia hodnota, a potom 8 rokov ockovanie, krmenie + vet. ukony.
je logicke, ze sa snazila psa nechat zachranit a ak v tej snahe vybrala drahu kliniku / ako napr. tu v petrzalke/, tak op tolko stat mohla.

Je velmi necitlive povedat, ze rtw mohol dokoncit radsej svoju pracu. Asi nik nebol svedkom toho ako mu velky pes zabija domaceho milacika. Ja nastastie tize nie, ale ak by sa mji to stalo, tak by som z majitela agresora zodrala aj poslednu koselu na sude, uz len zo zialu nad tym, co musel prezivat ten maly ubohy pes.

K veci -za psa aj skody, ktore sposobi je zodpovedny majitel. A v plnej vyske.
Neviem či slovenské súdy oceňujú citové hodnoty.V Čechách áno.Potom ,aká by bola citová hodnota vlastného dieťaťa.
1 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

plackoo Pozri príspevok
Nemámsíce právnické vzdelanie, ale od tohoto mám značne odlišný právny názor.
právny názor je jedna vec, a realita žiaľ druhá...
ale osobne si myslím, že pokiaľ sa bude robiť zákon politicky za stolom... a škatuľkovať psov podľa vzrastu tak nebude dobrý, lebo je to o výchove psa a nie o rase...
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
plackoo Pozri príspevok
Nemámsíce právnické vzdelanie, ale od tohoto mám značne odlišný právny názor.
Tak sa toho svojho názoru drž. Ak by bolo s tým ratlíkom malé dieťa a snažilo sa ho brániť, tak verím, že by si si naštudoval poriadne aj ten trestný zákon. Stali sa aj také prípady.
A v USA našom vzore o demokracii, tam by si tiež pochodil oveľa horšie.(teda zadávateľ, ale týka sa to aj teba)
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
220870 Pozri príspevok

alebo ako si psa naučíš tak máš.http://www.mojevideo.sk/video/727/ozran_vs_pes.html
súhlasím aj nie. náš psík je vychovaný najlepšie ako sme ho vychovať vedeli no napriek tomu je voči iným psom agresívny... podľa mňa je to z toho dôvodu,že keď bol malý tak ho zhodou okolností tiež 2x napadol ten istý rotvajler..a neskôr aj mňa. čiže to bude podľa mňa tým.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Otázka znie .Ako chcete pred súdom dokázať že Rotvajler napadol pudla a nie pudel Rotvajlera.Lebo inak by to bola len sebaobrana.Máte svedkov?Volali ste políciu, aby zaistila stopy na mieste činu?Ako dokážete že to bol práve tento Rotvajler a nie iný, ktorý tam mohol pobehovať a ohrýzať pudlom uši.
PS:pardon za trochu irónie
0 0
plackoo plackoo

plackoo je offline (nepripojený) plackoo

bonita Pozri príspevok
Myslim, ze citova ujma moze byt ovela vacsia nez nadobudacia hodnota a operacia.

Ale ratajme: 50 eur nadobudacia hodnota, a potom 8 rokov ockovanie, krmenie + vet. ukony.
je logicke, ze sa snazila psa nechat zachranit a ak v tej snahe vybrala drahu kliniku / ako napr. tu v petrzalke/, tak op tolko stat mohla.

K veci -za psa aj skody, ktore sposobi je zodpovedny majitel. A v plnej vyske.
Aby sme boli vecní :
Trestný zákonník - škoda §124
(1) Škodou sa na účely tohto zákona rozumie ujma na majetku alebo reálny úbytok na majetku alebo na právach poškodeného alebo jeho iná ujma, ktorá je v príčinnej súvislosti s trestným činom, bez ohľadu na to, či ide o škodu na veci alebo na právach.
(takže ak by si chcela niečo podobné dať na súd, tak to 8 ročné kŕmenie tam nepíš - veď keby si ho nekŕmila, ani by sa toho útoku nedožil )


marjankaj Pozri príspevok
Tak sa toho svojho názoru drž. Ak by bolo s tým ratlíkom malé dieťa a snažilo sa ho brániť, tak verím, že by si si naštudoval poriadne aj ten trestný zákon. Stali sa aj také prípady.

Otázka znie .Ako chcete pred súdom dokázať že Rotvajler napadol pudla a nie pudel Rotvajlera.Lebo inak by to bola len sebaobrana.

Takéto výrazy sa pri definovaní udalostí (možno v tvojom obore hej - cól sem cól tam / malta zakryje) v práve nepoužívajú .
Nerobí mi to problémy (je to otázka desiatok minút)

Myslel si konkrétne čo ?

Tr. z.

§ 25 Nutná obrana

(1) Čin inak trestný, ktorým niekto odvracia priamo hroziaci alebo trvajúci útok na záujem chránený týmto zákonom, nie je trestným činom.
(2) Nejde o nutnú obranu, ak obrana bola celkom zjavne neprimeraná útoku, najmä k jeho spôsobu, miestu a času, okolnostiam vzťahujúcim sa k osobe útočníka alebo k osobe obrancu.

§ 378 Týranie zvierat
(1) Kto
b) týra zviera zvlášť krutým a surovým spôsobom, alebo
potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.
(2) Odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
b) verejne alebo na mieste prístupnom verejnosti,

Vet. z.
(2) Zakazuje sa «týranie» «zvierat», ktorým je každé konanie okrem odôvodneného zdravotného a schváleného pokusného dôvodu, ktorým sa
a) spôsobí zvieraťu trvalé alebo dlhodobé poškodenie zdravia,
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
plackoo Pozri príspevok
Aby sme boli vecní :
Trestný zákonník - škoda §124
(1) Škodou sa na účely tohto zákona rozumie ujma na majetku alebo reálny úbytok na majetku alebo na právach poškodeného alebo jeho iná ujma, ktorá je v príčinnej súvislosti s trestným činom, bez ohľadu na to, či ide o škodu na veci alebo na právach.
(takže ak by si chcela niečo podobné dať na súd, tak to 8 ročné kŕmenie tam nepíš - veď keby si ho nekŕmila, ani by sa toho útoku nedožil )




Takéto výrazy sa pri definovaní udalostí (možno v tvojom obore hej - cól sem cól tam / malta zakryje) v práve nepoužívajú .
Nerobí mi to problémy (je to otázka desiatok minút)



Myslel si konkrétne čo ?

Tr. z.

§ 25 Nutná obrana
(1) Čin inak trestný, ktorým niekto odvracia priamo hroziaci alebo trvajúci útok na záujem chránený týmto zákonom, nie je trestným činom.
(2) Nejde o nutnú obranu, ak obrana bola celkom zjavne neprimeraná útoku, najmä k jeho spôsobu, miestu a času, okolnostiam vzťahujúcim sa k osobe útočníka alebo k osobe obrancu.

§ 378 Týranie zvierat
(1) Kto
b) týra zviera zvlášť krutým a surovým spôsobom, alebo
potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.
(2) Odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
b) verejne alebo na mieste prístupnom verejnosti,

Vet. z.
(2) Zakazuje sa «týranie» «zvierat», ktorým je každé konanie okrem odôvodneného zdravotného a schváleného pokusného dôvodu, ktorým sa
a) spôsobí zvieraťu trvalé alebo dlhodobé poškodenie zdravia,
No keďže ti to nedopína, tak som myslel toto. Behaj si s tým svojím otvajlerom, pokiaľ nezabije dieťa, ktoré si bude brániť svojho psíka. Potom budeš mať oveľa viac času na študovanie paragrafov, ako tých desať minút, ktoré si spomínal.

Rotvajler v sebeobrane zabil dieťa. Každý sudca tomu uverí.
Naposledy upravil marjankaj : 19.04.10 at 22:37
0 0
plackoo plackoo

plackoo je offline (nepripojený) plackoo

marjankaj Pozri príspevok
No keďže ti to nedopína, tak som myslel toto. Behaj si s tým svojím otvajlerom, pokiaľ nezabije dieťa, ktoré si bude brániť svojho psíka. Potom budeš mať oveľa viac času na študovanie paragrafov, ako tých desať minút, ktoré si spomínal.

Rotvajler v sebeobrane zabil dieťa. Každý sudca tomu uverí.



So sebeobranou si začal ty (a tá podľa logiky vyžaduje svojprávnosť = NIKTO /ani ""rotvailer""/ niekoľkonásobne väčší a silnejší nemôže použiť sebeobranu).
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
plackoo Pozri príspevok


So sebeobranou si začal ty (a tá podľa logiky vyžaduje svojprávnosť = NIKTO /ani ""rotvailer""/ niekoľkonásobne väčší a silnejší nemôže použiť sebeobranu).
Tak ja som nezačal s tou sebeobranou. To si mi tam ty "natlačil".
0 0
plackoo plackoo

plackoo je offline (nepripojený) plackoo

marjankaj Pozri príspevok
Tak ja som nezačal s tou sebeobranou. To si mi tam ty "natlačil".
Prepáč.
Zaplietol som k tebe iného poraďáka (poradové číslo : 220870 )
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

sudca by tento spor uzavrel veľmi rýchlo... RTW spôsobil škodu a jeho majiteľ ju musí uhradiť... podľa predložených dokladov... pes by mal byť na voľnom priestranstve uviazaný... resp. ak sa nejednalo o slepeckého, alebo služobného psa mohol byť od svojho majiteľa bez vôdzky v tom lese na 10 metrov od neho... ak by sa jednalo o poľovný revír mohol ho okoloidúci poľovník zastreliť v domnení, že sa jedná o túlavého psa...



zabúdate aj na pojem "primeraná obrana" t.j. ak 5 kg ratlík zaútočí na 50 kg ťažkého RTW a ten ho zabije tak reagoval neprimerane...
to máte tak isto ako keď sa dvaja stretnú a jeden vytiahne nôž a ten druhý pištoľ a dotyčného zastrelí - tiež neprimeraná obrana a dotyčný by šiel sedieť za zabitie..... (primeraná obrana by bola ak by ho strelil do ruky alebo tak, aby mu zabránil v útoku...)
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

prepáčte za môj tvrdý názor, ale ešte by som majiteľovi dala aj poriadnu pokutu za to, že pes nemal košík.. a to takú veľkú, aby si to navždy zapamätal..
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ice dive Pozri príspevok
sudca by tento spor uzavrel veľmi rýchlo... RTW spôsobil škodu a jeho majiteľ ju musí uhradiť... podľa predložených dokladov... pes by mal byť na voľnom priestranstve uviazaný... resp. ak sa nejednalo o slepeckého, alebo služobného psa mohol byť od svojho majiteľa bez vôdzky v tom lese na 10 metrov od neho... ak by sa jednalo o poľovný revír mohol ho okoloidúci poľovník zastreliť v domnení, že sa jedná o túlavého psa...



zabúdate aj na pojem "primeraná obrana" t.j. ak 5 kg ratlík zaútočí na 50 kg ťažkého RTW a ten ho zabije tak reagoval neprimerane...
to máte tak isto ako keď sa dvaja stretnú a jeden vytiahne nôž a ten druhý pištoľ a dotyčného zastrelí - tiež neprimeraná obrana a dotyčný by šiel sedieť za zabitie..... (primeraná obrana by bola ak by ho strelil do ruky alebo tak, aby mu zabránil v útoku...)
...keď nevieš ....nerieš ...


Zbrane by som do tejto témy nevťahoval , nemá význam , nakoľko tam je to v podstate jasné ...

To znamená , že keď jeden vytiahne nôž , tak ja si rýchlo musím pohľadať tiež ...???
To , že vytiahnem kvér nie je neprimeraná obrana , to je nutná obrana ...a tá trvá pokiaľ trvá aj útok , nechce sa mi totiž veriť , žeby jedna rana do ruky odradila útočníka ...odhliadnúc od toho , že telo poskytuje predsa lepší cieľ ako len končatina ...
Chcel by som Ťa vidieť , čo by si robil v prípade , ak by si bol napadnutý nejakým maníkom , ktorý ovláda bojové umenia ...to ako , čím by som sa mal brániť ???
Ja by som ho zložil , okamžite a neriešil , kde ho strelím , ovšem pokiaľ by som stíhal ...

Nechce sa mi hľadať konkrétne linky , v týchto by som Tvoje tvrdenia raz dva vyvrátil ...

A už vôbec by som tento inštitút obrany neriešil v súvislosti z touto udalosťou ...
Môj názor ???
Vinní sú obaja ...jeden aj druhý mal mať svojho psa na obojku ...a fertig .
Naposledy upravil buchač : 20.04.10 at 12:19
1 1
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Naozaj nemiešajme nutnú obranu a krajnú núdzu s niečím kde sa dvaja psy pobijú a taký aj ratlík je poriadny nervák a psy nevnímajú veľkosť ale len neľkosť ega - to je predsa úplne iná situácia a psy nie sú ľudia a rozmýšľajú inak a každý majiteľ má poznať svojho psa a vedieť ho ovládať v každej situácii a ak nie, nikdy ho nenechávať voľne pusteného a to platí aj pre majiteľov malých plemien!
V nutnej obrane môžeš použiť proti útočníkovi s nožom zbraň (je to zbraň s ktorou môžeš spôsobiť smrť ako aj sekera a pod.a to spadá v zákone k použitiu v nutnej obrane) a do tej basy nepôjdeš , ja by som tiež najprv dotyčného upozornila, že budem nútená použiť zbraň- ak však bude človek stíhať, tu platí : radšej budem živá! ako v truhle.
Ale to sme už úúúplne od témy
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
plackoo Pozri príspevok
Aby sme boli vecní :
Trestný zákonník - škoda §124
(1) Škodou sa na účely tohto zákona rozumie ujma na majetku alebo reálny úbytok na majetku alebo na právach poškodeného alebo jeho iná ujma, ktorá je v príčinnej súvislosti s trestným činom, bez ohľadu na to, či ide o škodu na veci alebo na právach.
(takže ak by si chcela niečo podobné dať na súd, tak to 8 ročné kŕmenie tam nepíš - veď keby si ho nekŕmila, ani by sa toho útoku nedožil )

Takéto výrazy sa pri definovaní udalostí (možno v tvojom obore hej - cól sem cól tam / malta zakryje) v práve nepoužívajú .
Nerobí mi to problémy (je to otázka desiatok minút)

Myslel si konkrétne čo ?

Tr. z.

§ 25 Nutná obrana

(1) Čin inak trestný, ktorým niekto odvracia priamo hroziaci alebo trvajúci útok na záujem chránený týmto zákonom, nie je trestným činom.
(2) Nejde o nutnú obranu, ak obrana bola celkom zjavne neprimeraná útoku, najmä k jeho spôsobu, miestu a času, okolnostiam vzťahujúcim sa k osobe útočníka alebo k osobe obrancu.

§ 378 Týranie zvierat
(1) Kto
b) týra zviera zvlášť krutým a surovým spôsobom, alebo
potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok.
(2) Odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
b) verejne alebo na mieste prístupnom verejnosti,

Vet. z.
(2) Zakazuje sa «týranie» «zvierat», ktorým je každé konanie okrem odôvodneného zdravotného a schváleného pokusného dôvodu, ktorým sa
a) spôsobí zvieraťu trvalé alebo dlhodobé poškodenie zdravia,
...ozaj , fakt , teda , aby sme boli vecný ...
zakon c. 282/2002 Z.z. ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov.

§ 4 Vodenie psa

(1) Vodiť psa mimo chovného priestoru alebo zariadenia na chov môže len osoba, ktorá je fyzicky a psychicky spôsobilá a schopná ho ovládať v každej situácii, pričom je povinná predchádzať tomu, aby pes útočil alebo iným spôsobom ohrozoval človeka alebo zvieratá, a zabraňovať vzniku škôd na majetku, prírode a životnom prostredí, ktoré by pes mohol spôsobiť.

(2) Vodiť nebezpečného psa mimo chovného priestoru alebo zariadenia na chov môže len osoba, ktorá je plne spôsobilá na právne úkony. Na verejnom priestranstve musí mať nebezpečný pes nasadený náhubok.

(3) Za psa vždy zodpovedá držiteľ psa alebo osoba, ktorá psa vedie alebo nad psom vykonáva dohľad.

§ 5 Vydávanie všeobecne záväzných nariadení obcami

(1) Obec môže všeobecne záväzným nariadením vymedziť miesta,
kde je
a) voľný pohyb psa zakázaný,
b) vstup so psom zakázaný.
(2) Miesta vymedzené podľa odseku 1 musia byť viditeľne označené.

§ 6 Znečisťovanie verejných priestranstiev

(1) Ak pes znečistí verejné priestranstvo výkalmi, je ten, kto psa vedie, povinný výkaly bezprostredne odstrániť. Som takeho este nevidel

§ 7 Priestupky
(2) Priestupku sa dopustí ten, kto psa vedie, ak

a) neohlási svoje meno, priezvisko a adresu trvalého pobytu a meno, priezvisko a adresu trvalého pobytu držiteľa psa osobe, ktorú pes pohrýzol,
b) nezabránil tomu, aby pes útočil alebo iným spôsobom ohrozoval človeka alebo zvieratá,
c) neohlási, že pes pohrýzol človeka bez toho, aby bol sám napadnutý alebo vyprovokovaný, ak sa nepoužil v nutnej obrane alebo v krajnej núdzi, 5)
d) evidenčnou známkou nepreukáže totožnosť psa,
e) nerešpektuje zákaz vstupu so psom alebo zákaz voľného pohybu psa
1 1

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať