Zavrieť

Porady

DPH a PHM

Prosím Vás o radu !
Som SZČO a používam súkromné vozidlo (vedené na moje meno) na služobné účely ! Mám uhradenú daň z MV !
Účtujem si do nákladov náhradu za spotrebované PHM a základnú náhradu vo výške 0,183 € / km !
Podávam prvé daňové priznanie za 1.Q.2010 a potrebujem poradiť, či si môžem nárokovať DPH z nákupených PHM (spotrebovaných) !
Názory sú rôzne, dokonca pani na DÚ mi povedala , že áno a v Krose (účt.program ALFA) mi povedali že nie !
Ďakujem za každé info !
Berny
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    berny69 Pozri príspevok
    Prosím Vás o radu !
    Som SZČO a používam súkromné vozidlo (vedené na moje meno) na služobné účely ! Mám uhradenú daň z MV !
    Účtujem si do nákladov náhradu za spotrebované PHM a základnú náhradu vo výške 0,183 € / km !
    Podávam prvé daňové priznanie za 1.Q.2010 a potrebujem poradiť, či si môžem nárokovať DPH z nákupených PHM (spotrebovaných) !
    Názory sú rôzne, dokonca pani na DÚ mi povedala , že áno a v Krose (účt.program ALFA) mi povedali že nie !
    Ďakujem za každé info !
    Berny
    Určite nie, nemôžeš ani PHM zaúčtovať do nákladov, pretože používaš vlastné MV na služobné účely a účtuješ si náhradu. V prípade, že by si vložil MV do majetku, vtedy môžeš účtovať o PHM, o opravách MV, o zákonnom poistnom. Ale vôbec neviem pochopiť, ako by si chcel účtovať o nakúpených PHM

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    berny69 Pozri príspevok
    Prosím Vás o radu !
    Som SZČO a používam súkromné vozidlo (vedené na moje meno) na služobné účely ! Mám uhradenú daň z MV !
    Účtujem si do nákladov náhradu za spotrebované PHM a základnú náhradu vo výške 0,183 € / km !
    Podávam prvé daňové priznanie za 1.Q.2010 a potrebujem poradiť, či si môžem nárokovať DPH z nákupených PHM (spotrebovaných) !
    Názory sú rôzne, dokonca pani na DÚ mi povedala , že áno a v Krose (účt.program ALFA) mi povedali že nie !
    Ďakujem za každé info !
    Berny
    Tomuto stanovisku DR SR (poslednej vete ) fakt nerozumiem .

    http://www.porada.sk/1305356-post33.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.