Zavrieť

Porady

prefakturácia

Ahojte chcela by som poprosit o pomoc . Teraz som v pošte obdržala fa od spol XY bonus na tovar ,ktorú prefakturovavama spol do čiech ,od ktorej kupujeme tovar fa ma dátum vyst a zdan plnenia 31.3.2010

Idem vystaviť fa do čiech
musim dať datum vystavenia 14.4.2010 lebo tam mam fa
dátum zdanitel plnenia 31.3.2010 lebo vtedy bola služba poskytnuta.
Otazka : teraz musim podat DDP k suhrnnému vykazu pretože v DPH to mam v marci???,

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Tulila, najskôr píšeš o tovare, potom o službe, nerozumiem čo vlastne potrebuješ, len na okraj obratový bonus nie je zadniteľným plnením a chápe sa ako finančné vysporiadanie.

    tulila je offline (nepripojený) tulila

    tulila
    Aby som to upresnila my nakupine tovar z EU ten predame na Slovensku spol xy .Spol XY nam fa 6% z obratu odobrateho tovaru ,ktorý mi prefakturovavame s päť spol do EU
    Len som chcela vedieť či to ide do SV a ked ano do kotreho obdobia ked je to za 3/2010.
    človiečik Vladimír Ozimý
    tulila Pozri príspevok
    Aby som to upresnila my nakupine tovar z EU ten predame na Slovensku spol xy .Spol XY nam fa 6% z obratu odobrateho tovaru ,ktorý mi prefakturovavame s päť spol do EU
    Len som chcela vedieť či to ide do SV a ked ano do kotreho obdobia ked je to za 3/2010.
    A nebolo by správnejšie že by ste to faktúrovali Vy im ako opravu základu dane a následne zahraničná firma zase Vám...lebo čo to je 6% z obratu odobratého tovaru, ako zadefinovať túto službu???? Lebo mne to na službu sa vôbec nehodí...

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    tulila Pozri príspevok
    Aby som to upresnila my nakupine tovar z EU ten predame na Slovensku spol xy .Spol XY nam fa 6% z obratu odobrateho tovaru ,ktorý mi prefakturovavame s päť spol do EU
    Len som chcela vedieť či to ide do SV a ked ano do kotreho obdobia ked je to za 3/2010.
    Podľa mňa ide, tak ako som Ti už napísal, o obratový bonus a ten nie je predmetom dane ak sa neviaže ku konkrétnej faktúre ale na obdobie, ak by to bolo ku konkrétnej faktúre tak ide o opravu základu dane §25.1.

    tulila je offline (nepripojený) tulila

    tulila
    takže ak to spravne chapem ja tieto fa ,kotre vystavujeme partnerovi z EU registrovaneho ako platitela dame uvadzav DP DPH na riadku 15 a do SV nemaju ist?? nerozumiem tomu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.