Zavrieť

Porady

jednoduché účtovníctvo

Dobrý deň všetkým. Som začínajúci živnostník a chcel by som sa od vás, ako od profesionálov dozvedieť, či je cena 100 eu za spracovanie účtovníctva a následné podanie daňového priznania, + ročného zdravotného zúčtovania a oznámenie sociálnej poisťovni, primeraná?

Ďakujem vám.
Usporiadat
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

húžva Pozri príspevok
Dobrý deň všetkým. Som začínajúci živnostník a chcel by som sa od vás, ako od profesionálov dozvedieť, či je cena 100 eu za spracovanie účtovníctva a následné podanie daňového priznania, + ročného zdravotného zúčtovania a oznámenie sociálnej poisťovni, primeraná?

Ďakujem vám.
nedá sa to takto všeobecne povedať či je to 100 € primeraná, nakoľko cena za spracovanie účtovníctva sa odvíja od viacerých farktorov - napr. koľko dokladov spracuješ, či je klient plátcom dph ...... a veľa ďalších

tu sú témy, preštuduj

http://www.porada.sk/t2956-posuskajte-kolko-pytat.html

http://www.porada.sk/t71171-cennik-u...ok-2008-a.html

http://www.porada.sk/t97566-cup-2009...ok-2009-a.html
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

húžva Pozri príspevok
Dobrý deň všetkým. Som začínajúci živnostník a chcel by som sa od vás, ako od profesionálov dozvedieť, či je cena 100 eu za spracovanie účtovníctva a následné podanie daňového priznania, + ročného zdravotného zúčtovania a oznámenie sociálnej poisťovni, primeraná?

Ďakujem vám.
Mne osobne sa vidí veľmi nízka. Bežnejšie sú sumy na dvojnásobok aj u začínajúcich živnostníkov.

Bude TI robiť JU alebo len paušalne výdavky. Ja by som podľa ceny typovala na paušalne výdavky ( a to sa mi zase vidí trošku moc ).
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
No v našom meste jedna účtovníčka - živnostníčka berie 3 800 Sk za paušálne výdaje ( 12 OF + odvody do poisťovní ), aj keď osobne si myslím že aj v tomto prípade treba brať do úvahy počet dokladov.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

otázka Pozri príspevok
No v našom meste jedna účtovníčka - živnostníčka berie 3 800 Sk za paušálne výdaje ( 12 OF + odvody do poisťovní ), aj keď osobne si myslím že aj v tomto prípade treba brať do úvahy počet dokladov.
wau koľko by potom brala za paušal ak tých faktúr je ročne cca 100 vystavených , no kamoši si ma musia vážiť

U nás sú tie ceny nižšie. Myslím, že kto by dal také ceny tak nemá šancu sa presadiť.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
húžva Pozri príspevok
Dobrý deň všetkým. Som začínajúci živnostník a chcel by som sa od vás, ako od profesionálov dozvedieť, či je cena 100 eu za spracovanie účtovníctva a následné podanie daňového priznania, + ročného zdravotného zúčtovania a oznámenie sociálnej poisťovni, primeraná?

Ďakujem vám.
Je primeraná .
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Húžva, čo je náplňou tvojej práce?

Mne napadla takáto otázka: Je primeraná cena 10 Euro za cestovný lístok?
1 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

húžva Pozri príspevok
Dobrý deň všetkým. Som začínajúci živnostník a chcel by som sa od vás, ako od profesionálov dozvedieť, či je cena 100 eu za spracovanie účtovníctva a následné podanie daňového priznania, + ročného zdravotného zúčtovania a oznámenie sociálnej poisťovni, primeraná?

Ďakujem vám.
Primeraná k čomu ? To je mesačná suma ? Koľko je dokladov ? ....
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
No ja si myslím, že pri takýchto cenách veľmi nezarobíš. Vieš koľko by si musel mať takých firiem, aby si sa "uživil"?
Len poštovné bude min 3,00 € pri jednej firme.
Naposledy upravil marjankaj : 26.04.10 at 17:04
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Rozalka Pozri príspevok
Húžva, čo je náplňou tvojej práce?

Mne napadla takáto otázka: Je primeraná cena 10 Euro za cestovný lístok?
Tak takú by som hneď bral. Napr. na trase Bratislava-Frankfurt. Myslela si aj spiatočný?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Johanka Pozri príspevok
Primeraná k čomu ? To je mesačná suma ? Koľko je dokladov ? ....
Ja som z otázky pochopila , že sa jedná o spracovanie účtovníctva za celý rok + DP + RZZP+Výpis z DP pre SP .Takže som toho názoru , ak by to bola pláca za to , čo som písala tak je to suma primeraná k práci .Možno po posúdení rozsahu prác, by si bola zaslúžila aj niečo naviac .

Moja odpoveď v očiach húžvu asi bude vypadať dráčstvom ,ale v poslednej dobe sa často stretávam s tým, že každý by chcel všetko zadarmo.Neviem či je to aj v prípade zadávateľa , nechcem sa ho dotknúť, ale keby si položil ruku na srdce každý jeden podnikateľ a zhodotil všeobecne svoje "príjmy" a " príjmy " a výdaje , resp.výnosy a "príjmy" a náklady , tak platby účtovníčkám za vedenie účtovníctva , je len kvapkou v mori .
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Niektorí igelitkári pochopia cenu až keď im ju vydelím dvanástimi .
Je pre nich ľahšie stáviteľných 10 € mesačne ako 120 € za rok .
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
marjankaj Pozri príspevok
Tak takú by som hneď bral. Napr. na trase Bratislava-Frankfurt. Myslela si aj spiatočný?
... a predpokladám letecky!

Trasu a dopravný prostriedok som neuviedla zámerne, aby som zadávateľovi dala najavo neúplnosť otázky.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Johanka Pozri príspevok
Niektorí igelitkári pochopia cenu až keď im ju vydelím dvanástimi .
Je pre nich ľahšie stáviteľných 10 € mesačne ako 120 € za rok .
To je za paušal? (ak áno tak sa hanbím robím pod cenu )
Alebo nebodaj za JU? ( tak v tom prípade sa hanbi ty, že robíš pod cenu )
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Xanti Pozri príspevok
To je za paušal? (ak áno tak sa hanbím robím pod cenu )
Alebo nebodaj za JU? ( tak v tom prípade sa hanbi ty, že robíš pod cenu )
To je iba príklad , ľahko deliteľné číslo a ľahko prepočítateľné konverzným kurzom .
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Aj ja som začiatočník.
Je 1000 € primeraná cena za zlato?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Johanka Pozri príspevok
To je iba príklad , ľahko deliteľné číslo a ľahko prepočítateľné konverzným kurzom .
Také mi nem rob holka, šak som skoro infarkt lapila
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
marjankaj Pozri príspevok
Aj ja som začiatočník.
Je 1000 € primeraná cena za zlato?
Ak to zlato váži 55 a varí ti práve večeru, tak áno, cena je primeraná za retiazku, ktorú jej ideš dať na krk.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Rozalka Pozri príspevok
Ak váži 55 a varí ti práve večeru, tak áno, za retiazku, ktorú jej ideš dať na krk.
Alebo ten vtip.

Colník vodičovi. "Prevážate niečo"?
Vodič: " 100 kg zlata"
Colník: "Ale to nemôžete".
Vodič manželke: "No zlato moje, budeš musieť vystúpiť".
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Aj tak som nepochopil otázku.
On sa chce účtovníctvom živiť, alebo pre seba hľadá účtovníka.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
húžva Pozri príspevok
Dobrý deň všetkým. Som začínajúci živnostník a chcel by som sa od vás, ako od profesionálov dozvedieť, či je cena 100 eu za spracovanie účtovníctva a následné podanie daňového priznania, + ročného zdravotného zúčtovania a oznámenie sociálnej poisťovni, primeraná?

Ďakujem vám.
Niektorí platia za JÚ aj 800 €. Nie ročne, ale mesačne. A môže byť aj viac.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať