Zavrieť

Porady

Elektronicky podané priznanie k DPH

Nakoľko som bola nútená si vybaviť dohodu s DU na elektronické podávanie SV DPH,teraz som chcela využiť tento spôsob a zaslať aj daňové priznanie DPH.No samozrejme sa mi to nepodarilo. Uložila som súbor do xml. a postupovala som presne ako pri podaní SV /samozrejme že som vybrala DPH platné od 1.1.2010/. Pri vložení údajov sa mi zobrazilo: Nesprávny vstupný súbor pre dané tlačivo. Netuším kde som urobila chybu. Po hodine som si tlačivo vytlačila a bežala som s ním osobne na DU. Ale ja tak by som to chcela v budúcnosti využívať, VIE niekto pomôcť kde som urobila chybu????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

    žena Vlastas
    domenico.office Pozri príspevok
    Odkiaľ si uložila xml súbor? Z účtovného programu?
    ÁNo z MRP cez odoslať a uložila som to s koncovkou xml.

    Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

    žena Vlastas
    lenkak Pozri príspevok
    Súhrnný Ti prešiel v poriadku?
    Po dvojdňových útrapách prešiel v poriadku, mám aj potvrdenku o akceptácii, prvú stranu aj vyhlásenie o podaní.

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Ako mám skúsenosti, MRP generuje správne xml, ale možno sa stala chyba niekde pri generovaní. Skús ho ešte raz vygenerovať a skúšaj načítavať, niekde bude chyba. Ak ti nebude vadiť, môžeš mi poslať xml a odskúšam cez moje kontá, prípadne sa pozriem do zdrojového kódu, kde by mohla byť chyba. Pri súhrnnom výkyze ti načítalo xml výstup? Prečo si nevypísala tlačivo ručne a neodoslala elektronicky?

    Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

    žena Vlastas
    domenico.office Pozri príspevok
    Ako mám skúsenosti, MRP generuje správne xml, ale možno sa stala chyba niekde pri generovaní. Skús ho ešte raz vygenerovať a skúšaj načítavať, niekde bude chyba. Ak ti nebude vadiť, môžeš mi poslať xml a odskúšam cez moje kontá, prípadne sa pozriem do zdrojového kódu, kde by mohla byť chyba. Pri súhrnnom výkyze ti načítalo xml výstup? Prečo si nevypísala tlačivo ručne a neodoslala elektronicky?
    Skúšala som to generovať viac krát, stále to nešlo. Ako a kde vypíšem ručne a zašlem elektronicky - neviem ako sa to dá!!!
    Budem sa s tým ešte zabávať ak sa to neporadí, budem rada ak mi pomôžeš, aby som to o mesiac bez problémov zaslala.

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Samozrejme, pomôžem..... , vypísať ručne sa tak dá, že si vyberieš obdobie, dátum, do jednotlivých kolóniek vyťukáš čísla, dáš označiť a odošleš .

    Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

    žena Vlastas
    domenico.office Pozri príspevok
    Samozrejme, pomôžem..... , vypísať ručne sa tak dá, že si vyberieš obdobie, dátum, do jednotlivých kolóniek vyťukáš čísla, dáš označiť a odošleš .
    Ale musím byť už prihlásená na stránke DU?

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Samozrejme. Prihlásiť sa do svojho konta, výber subjektu, podanie dokumentov, vybrať v práznom riadku príslušné podanie, pod tým elektronické podanie, v novom okne pokračovanie...... Ty si nebola prihlásená? Hm?

    Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

    žena Vlastas
    domenico.office Pozri príspevok
    Samozrejme. Prihlásiť sa do svojho konta, výber subjektu, podanie dokumentov, vybrať v práznom riadku príslušné podanie, pod tým elektronické podanie, v novom okne pokračovanie...... Ty si nebola prihlásená? Hm?
    Vždy som bola prihlásená, ale ručne vypísať som to ešte neskúšala. Vyskúšam všetky Vaše rady a dám vedieť či som to zvládla. Ďakujem za pomoc.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.