Zavrieť

Porady

krádež PHM

Dobrý deň,

potrebujem Vašu pomoc. S.r.o. s zaoberá nákladnou dopravou, má 6 áut. V 7/2005 sme zistili, že sa nakupovalo viac PHM ako bežne, spracovaním "záznamu o prevádzke vozidla" sme zistili spotrebu každého auta podľa podmienok za akých jazdilo a vyšiel nám značný rozdiel medzi čerpaním PHM, spotrebou a zostatkom PHM v nádržiach. PHM sa nečerpali na sklad, ale priamo do jednotlivých áut. Keďže tento rozdiel bol cca 1500 l na 1 auto, je tu podozrenie z krádeže PHM zamestnancami, preto sme prípad sme ohlásili polícii, ktorá ho ešte vyšetruje. (Nechcem používať slovo krádež, pretože to nie je doteraz preukázané, stále je to v rovine podozrenia, ale neviem nájsť vhodnejší výraz, aj keď je to ohlásené ako podozrenie z krádeže.)

1. Keďže z nakúpených PHM sme si uplatnili odpočet DPH, mám povinnosť odviesť DPH z rozdielu, keď krádež ešte nebola preukázaná ?
2. Na aký účet mám tento prípad zaúčtovať?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

    katka :-) kacena26
    dokým nebudes mat vyjadrenie od policie ci sa naozaj jednalo o kradez a ci je páchatel známi alebo neznámi nemozes stím nic robit.dovtedy je to aj danovo neuznateľné ak ti príde takéto potrdenie z OR PZ ze sa jednalo o kradež si povinna odviest dan vo výske odpocitanej dane z PHL a stavo sa to danovo uznaťeľným nákladom
    a ja by som to dala na účet manka a škody

    danielko je offline (nepripojený) danielko

    danielko
    Ďakujem za odpoveď, kacena.

    Ak s nenahneváš, chcela by som poprosiť aj ostatných o názor. Keďže sa jedná o dosť vysokú sumu, nechcem urobiť chybu.
    Možno mal niekto s takýmto prípadom konkrétnu skúsenosť.

    Ďakujem.

    danielko je offline (nepripojený) danielko

    danielko
    Poraďačkovia moji, nikomu sa podobný prípad nestal? Naozaj neviem kam z konopí, pomôžte mi, proooosssssíííííím, prosííííím, prosíím.

    Mám odviesť DPH alebo nie. Aký je Váš názor.....

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja by som zo spreneverenych litrov DPH odviedla na konci roku, ak dovtedy nebudes mat vyjadrenie od policie (ak budes mat vyjadrenie, ze sa jednalo o kradez, tak hned). V kazdom pripade je to precerpanie PHM nad limit. Ku koncu roka sa robia inventury. Po inventurnom zisteni rozdielov by som to predbezne zauctovala na ucet skod a nasledne uplatnovala voci zodpovednym pracovnikom.

    danielko je offline (nepripojený) danielko

    danielko
    Ďakujem Vám za odpovede, 2 názory a 1 súhlas je viac ako 1 názor, som už kľudnejšia. Ani neviete ako ste mi všetci pomohli.
    Ste jednotky!
    Ďakujem Vám srdečne.
    Prajem Vám pekný deň bez starostí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.