Zavrieť

Porady

faktúra z Kanady

Ahojte všetci,
sme softvérová firma, platcovia DPH. Vyfaktúrovali nám z Kanady elektronicky dodávané služby bez DPH. Podľa mňa je to dodanie §15 ods.8. Čiže nám vzniká daňová povinnosť podľa §69 ods.3., ktorú uvediem na r.09. Problém mám v tom, že neviem, či mám nárok aj na odpočet alebo nie. Program mi vyhadzuje aj nárok na odpočet na r.15 DP k DPH, ale ja si myslím, že nárok na odpočet DPH v tomto prípade nemáme.
Prosím, poraďte a vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mekk je offline (nepripojený) mekk

    mekk
    Sarah
    Ahojte všetci,
    sme softvérová firma, platcovia DPH. Vyfaktúrovali nám z Kanady elektronicky dodávané služby bez DPH. Podľa mňa je to dodanie §15 ods.8. Čiže nám vzniká daňová povinnosť podľa §69 ods.3., ktorú uvediem na r.09. Problém mám v tom, že neviem, či mám nárok aj na odpočet alebo nie. Program mi vyhadzuje aj nárok na odpočet na r.15 DP k DPH, ale ja si myslím, že nárok na odpočet DPH v tomto prípade nemáme.
    Prosím, poraďte a vopred ďakujem.
    Prečo si myslíš, že nemáte nárok na odpočet? Spadá to pod § 49 ods. 3 ZDPH ?

    Súhlas s riadkom 9, kde uvedieš fakturovanú sumu. Potom vypočítaj DPH na výstupe a uveď na riadku 10.

    Zároveň tú istú sumu, čo uvedieš na riadku 10, zahrnieš aj na riadok 15. Celkový efekt z hľadiska DPH pri prijatých reverse-charged službách je neutrálny - nula (minimálne pri štandardných platiteľoch, ktorí nerobia oslobodené výstupné plnenia).

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    My sme tiež plátcovia DPH , tiež nám chodia DF zo Švajčiarska na internet. fin. služby, ktoré musíme samozdaniť, ale keďže my robíme len fin. činnosti, ktoré sú od DPH oslobodené - nárok na odpočet nemáme.

    Sarah je offline (nepripojený) Sarah

    Sarah
    K tomu §49 ods. 3 ZDPH: asi som si zle vyložila.
    Služby dodané s inštaláciou dodávateľom alebo na jeho účet. T.j. je jedno, kto prevedie inštaláciu, vždy mám nárok odpočítať si aj na r.15?

    Ďakujem moc.

    EPk je offline (nepripojený) EPk

    EPk
    Vdaka za polozenu otazku a odpoved. Uz som mala vypisane tlacivo na DPH a teraz si spokojne citam Poradu..... S hrozou som zistila, ze som zaradila skolenie od Ceskej firmy do riadku 4 a 16 ako tovar zo zahranicia, namiesto sluzby. Teraz ked na to pozeram ma to byt v riadku 9,10 a 15.
    Dakujem
    Eva

    Marian je offline (nepripojený) Marian

    Marian
    Nie je dôvod, aby si si neuplatnila DPH na odpočet.
    Pozor ale ešte na zrážkovú daň. Tu si musíš pozrieť
    zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia s Kanadou sekciu
    licenčné poplatky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.