Zavrieť

Porady

Zdravotné poistenie

Dobrý deň,
chcel by som sa spýtať. Som študent na VŠ. Za rok 2008 som daňové priznanie podával ako samostatne zárobková osoba no daň som platiť nemusel. Z daňového priznania 2008 mi vyšlo pri ročnom zúčtovaní v Zdravotnej poisťovni 0 eur. No musel som predplácať 14,87 eur mesašne do nasledujúceho obdobia.Za rok 2009 som bol evidovaný ako samostatne zárobková osoba, ale daňové priznanie som nepodával, pretože môj príjem za rok 2009 nepresiahol 2000 eur. Mala by mi Zdravotná poisťovňa tieto preddavky vrátiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    parosvet Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcel by som sa spýtať. Som študent na VŠ. Za rok 2008 som daňové priznanie podával ako samostatne zárobková osoba no daň som platiť nemusel. Z daňového priznania 2008 mi vyšlo pri ročnom zúčtovaní v Zdravotnej poisťovni 0 eur. No musel som predplácať 14,87 eur mesašne do nasledujúceho obdobia.Za rok 2009 som bol evidovaný ako samostatne zárobková osoba, ale daňové priznanie som nepodával, pretože môj príjem za rok 2009 nepresiahol 2000 eur. Mala by mi Zdravotná poisťovňa tieto preddavky vrátiť?
    ak ti nevyšiel vymeriavaci základ 206,60 na mesiac, potom je platiteľom zdravotného poistenia za teba štát a preddavky ti musí zdravotná poisťovňa vrátiť...

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Ale musíš si urobiť RZZP (typ B), tam ti vyjde preplatok, vyplniš na rzzp žiadosť o vrátenie preplatku, na základe toho ti to vrátia.
    človiečik Vladimír Ozimý
    Jana Motyčková Pozri príspevok
    Ale musíš si urobiť RZZP (typ B), tam ti vyjde preplatok, vyplniš na rzzp žiadosť o vrátenie preplatku, na základe toho ti to vrátia.
    plne súhlasím...ja si myslím že to je automatické RZZP

    parosvet je offline (nepripojený) parosvet

    parosvet
    Dakujem a vymeriavaci základ je celkový príjem za rok?
    A myslite ze mam doplatiť predavky za poistné ktoré som mal platiť do júla?

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Keď si DP nepodával, uvedieš zákald dane 0.
    r26 uvedieś zaplatené preddavky, r. 27 0, r.28 0.
    vyplníš IV.oddiel.

    Ak si stále szčo, preddavky by si do júla mal platiť (doplatiť), potom si to zase zúčtuješ v rzzp za rok 2010.
    Mám otázku zamestnanec má VZ 400 EURm ale niekedy mu podľa dovolenky víde napr. 398 EUR mesačne odovody do ZP a SP sa vypočítajú zo sumy 398 EUR?

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    marcelaStanakova Pozri príspevok
    Mám otázku zamestnanec má VZ 400 EURm ale niekedy mu podľa dovolenky víde napr. 398 EUR mesačne odovody do ZP a SP sa vypočítajú zo sumy 398 EUR?
    Áno.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.