Zavrieť

Porady

nadmerný odpočet

Ahojte, co myslite pride nam danova kontrola do firmy ked mi vychadza nadmerny odpocet za 4 mesiac niejakych 30 000 Eur?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

    Lubaba
    nadmerný odpočet v takej sume si určite skontrolujú

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    poou Pozri príspevok
    ahojte..... ja sa chcem na túto tému opýtať, kedy mi vrátia peniaze za nadmerný odpočet a či musím podať nejakú žiadosť o vrátenie peňazí, alebo to urobia automaticky. Mám nadmerný odpočet za 4.Q.2009. Za 1.Q.2010 som si odpočítala len časť. Akým spôsobom mi vrátia zbytok peňazí? Kontrolu mi zatiaľ neohlásili.
    NO Ti vrátia podľa
    § 79
    Nadmerný odpočet

    (1) Ak v zdaňovacom období vznikne platiteľovi nadmerný odpočet, odpočíta platiteľ nadmerný odpočet od vlastnej daňovej povinnosti v nasledujúcom zdaňovacom období s výnimkou podľa odseku 2. Ak platiteľ nemôže odpočítať nadmerný odpočet od vlastnej daňovej povinnosti v nasledujúcom zdaňovacom období, daňový úrad vráti neodpočítaný nadmerný odpočet alebo jeho neodpočítanú časť do 30 dní od podania daňového priznania za zdaňovacie obdobie nasledujúce po zdaňovacom období, v ktorom nadmerný odpočet vznikol alebo do 30 dní od uplynutia lehoty na podanie daňového priznania, ak platiteľ nebol povinný podať daňové priznanie (§ 78 ods. 1) za zdaňovacie obdobie nasledujúce po zdaňovacom období, v ktorom nadmerný odpočet vznikol. Na účely tohto zákona sa nadmerným odpočtom rozumie prevýšenie celkovej výšky odpočítateľnej dane za príslušné zdaňovacie obdobie nad celkovou výškou dane za príslušné zdaňovacie obdobie okrem dane pri dovoze tovaru.

    - bez osobitnej žiadosti, ak si podala DP za I.Q. 26.4 - tak do 30 dní od tohto dátumu.

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Sme sezónna firma, odpočet DPH máme každý rok od decembra do marca. Kontrolu na DPH sme mali iba raz, pri prvom nadmernom odpočte. Je však pravda, že máme len malé sumy.
    Pri takej vysokej čiastke je kontrola viac ako pravdepodobná. Ak je všetko dobre zaúčtované nie je sa čoho báť, prezrú doklady za jeden deň.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    smachotka Pozri príspevok
    Ahojte, co myslite pride nam danova kontrola do firmy ked mi vychadza nadmerny odpocet za 4 mesiac niejakych 30 000 Eur?
    Noooo, tak to je možné

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    smachotka Pozri príspevok
    Ahojte, co myslite pride nam danova kontrola do firmy ked mi vychadza nadmerny odpocet za 4 mesiac niejakych 30 000 Eur?
    To si prídu určite skontrolovať .Ale ak je všetko košér, tak sa nemáte čoho báť .

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    smachotka Pozri príspevok
    vlastne mi budu kukat ten 4 mesiac, no uz sa tesim
    Neboj sa, nie si sama ..... aj daňováci sa určite tešia, zvlášť, ak si zafajkla aj Splnenie podmienok v riadku 30. Ale pri takej veľkej sume to máš určite dobre zvážené a vydokladované ... takže len čakať. Možno neprídu, iba Ťa pozvú, aj s agendou ....

    smachotka je offline (nepripojený) smachotka

    smachotka
    Jaj ludkovia, idem to davat prave dokopy vsetko, ked to vynde dobre ci zle dam vam vediet.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    smachotka Pozri príspevok
    Jaj ludkovia, idem to davat prave dokopy vsetko, ked to vynde dobre ci zle dam vam vediet.
    Však to už malo byť v kope

    poou je offline (nepripojený) poou

    poou
    ahojte..... ja sa chcem na túto tému opýtať, kedy mi vrátia peniaze za nadmerný odpočet a či musím podať nejakú žiadosť o vrátenie peňazí, alebo to urobia automaticky. Mám nadmerný odpočet za 4.Q.2009. Za 1.Q.2010 som si odpočítala len časť. Akým spôsobom mi vrátia zbytok peňazí? Kontrolu mi zatiaľ neohlásili.

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    poou Pozri príspevok
    ahojte..... ja sa chcem na túto tému opýtať, kedy mi vrátia peniaze za nadmerný odpočet a či musím podať nejakú žiadosť o vrátenie peňazí, alebo to urobia automaticky. Mám nadmerný odpočet za 4.Q.2009. Za 1.Q.2010 som si odpočítala len časť. Akým spôsobom mi vrátia zbytok peňazí? Kontrolu mi zatiaľ neohlásili.
    Podľa § 79, ods. 1, zákona o DPH daňový úrad má vrátiť zbytok nadmerného odpočtu do 25.5.2010, ak dovtedy nezačne kontrolu. Bez žiadosti, automaticky na účet, ktorý je nahlásený v registrácii subjektu.

    poou je offline (nepripojený) poou

    poou
    ďakujem za odpoveď. Tento § 79 som preštudovala. Len som si nebola istá ako prebehne úhrada. Nadmerný odpočet mám prvý krát po 10.rokoch.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.