Zavrieť

Porady

dovoz z číny a clo

mňa by zaujímalo koľko % budem platiť clo za tovar dovezený z číny - jedná sa o módne doplnky, konkrétne "hair extensions" teda vlasové doplnky pre predlžovanie vlasov
vôbec to nemôžem nájsť! veľmi ma odrádza platiť z toho 19% + clo, lebo sa to v konečnom dôsledku nemusí vôbec oplatiť kupovať :-/
poprípade sú tam ešte nejaké iné poplatky???
kupovať budem ako živnostníčka, nárazovo za cca 1.000 až 2.000 eur, poštovné zahrnuté v cene tovaru, mám si ho dať na faktúru zvlášť vypočítať???
viete mi poprípade v tomto poradiť? vôbec neviem ako s tým pohnúť a nemám od koho poradiť... bude pre mňa lepšie byť platcom DPH? clo+dph pri preprave si vlastne môžem zahrnúť do výdavkov však?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    iva82 je offline (nepripojený) iva82

    iva82
    vďaka , pomohlo,
    clo mám 2,2%
    ak by ste mi niekto vedel poradiť niektoré veci, skúsenosti ozvite sa :-)
    mail xxmortysa gmail com
    clo platievam zhruba 22percent, no male listove balicky nepreclievaju, nakolko odosielatel ich oznaci ako darcek atd. bezne si objednavam baterie,modelarske suciastky,mobili a inu drobnu elektroniku
    clo platievam zhruba 22percent, no male listove balicky nepreclievaju, nakolko odosielatel ich oznaci ako darcek atd. bezne si objednavam baterie,modelarske suciastky,mobili a inu drobnu elektroniku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.