Zavrieť

Porady

stavba bytov

A hote všetci dobrí ľudia. Nevie mi niekto poradiť v oblasti stavebníctva. Dostala som nastarosť novú firmu, ktorá je s.r.o. a nastavuje nové byty, ktoré sa potom predajú. Neviem ako mám účtovať náklady, ktoré sa týkajú stavby/ odvoz odpadu, vrecia a podobné veci ako aj mandatári, ktorý pracujú na stavbe./ na 042 ako náklady spojené s týmto majetkom, alebo 501-518? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Určite nie na 042 - lebo to nie je tvoja investícia.

    Podľa mňa by si si mala naštudovať účtovanie o zákazkovej výrobe... resp. zobrať si niektoré usmernenia zo zákazkovej výroby. Predpokladám, že keď stavia byty, tak ich predáva konkrétnym ľudom, alebo je to tak, že postaví byty a potom čaká, kto si ich kúpi??
    V prvom prípade - ide o zákazkovú výrobu - naštudovať § 30 postupov + predchádzajúce opatrenia, a zároveň aj na porade

    V druhom prípade - hm... ale asi by išlo tiež o výrobu, účtovanie na účte 123 / 613 - tiež naštudovať príslušné paragrafy postupov.

    Zároveň odporúčam používať zdravý sedliacky rozum

    Lulaaa je offline (nepripojený) Lulaaa

    Lulaaa
    To nie je zákazkový predaj. Ide o byty, ktoré sa postavia, ale nevieme mená ľudí, ktorí si ich kúpia-je to tak, že postaví byty a potom čaká, kto si ich kúpi.
    Ale aj tak Ti ďakujem a skúsim to naštudovať.
    Naposledy upravil Lulaaa : 21.10.05 at 11:17

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.