Zavrieť

Porady

spôsob vystavenia PPD?

Som začínajúci živnostník, nakupujem tovar (doplnky výživy) a predávam ho klientom. Keďže nemám reg.pokladňu, vystavujem PPD, ktorý opečiatkujem a podpíšem. Musím vystavovať aj VPD pre toho, komu to predávam alebo do JÚ mi stačí len PPD? Mám v tom chaos.

Ďakujem za ujasnenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    VPD vystavuješ pri nákupe, originál si necháš, kópiu ak predávajúci vyžaduje, dáš jemu.
    Pri predaji vystavuješ PPD, zase tým istým princípom. Originál pre Teba, kópia pre kupujúceho. Ale pozor ! Hotovostné platby bez ERP sú prípustné len v prípde, že sa hradí faktúra !!!

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    Podľa mňa zo zákona o reg. pokladniach si povinný mať registračnú pokladňu. Teda je úplne jedno aký doklad vypisuješ, je to nesprávne. Ak sa chceš vyhnúť problémom, tak vystav vždy faktúru a k nej príjmový doklad. Výdavkový doklad nemáš prečo vystavovať, veď neplatíš nič.
    Ja som včera pridal do Dokumentov kompletné znenie Vyhlášky č. 55/1994 Z. z.
    o spôsobe vedenia evidencie tržieb elektronickou registračnou pokladnicou, ale ešte tam nie je vložená. Teda ju vložím aj sem. Uvidíš, že podľa nej by si mal používať ERP.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Pri predaji tovaru si povinný používať ERP. Ak nepoužívaš, musíš vystavovať faktúry a k tomu PPD.

    aura je offline (nepripojený) aura

    aura
    Ďakujem po vyjasnenie, moja hlavná činnosť spočíva v službách, kedy vystavujem faktúry, tovar predávam príležitostne, preto sa mi zdá dosť nákladné kvôli tomu kupovať reg.pokladňu. Stačí teda, keď budem vystavovať len PPD k faktúre.

    Ďakujem za radu ešte raz.

    Edith je offline (nepripojený) Edith

    Edith
    Môže byť dátum vyhotovenia faktúry rovnaký s dátumom vzniku daňovej povinnosti a dátumom na PPD t.z. prijatie v hotovosti? Nie som platca DPH.Ďakujem.

    spôsob vystavenia PPD?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.