Zavrieť

Porady

preplatenie dovolenky

Pracujem ako učiteľka v MŠ. Mám zmluvu iba do 30. 6. 2010. CHcem sa opýtať ako sa potom rieši nevyčerpaná dovolenka. Prepláca sa v plnej výške platu alebo je to nejako percentuálne krátené. Zostane mi 17 dní a keďže mi končí zmluva a nemám si ju ako vyčerpať. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    pri ukončení pracovného pomeru ti zamestnávateľ MUSÍ preplatiť nevyčerpanú dovolenku.

    ak si mala nárok na 20 dní, tak k 30.6.2010 máš nárok na 10dní
    ak si mala nárok na 25 dní, tak k 30.6.2010 máš nárok na 12,5dňa

    (samozrejme treba odrátať vyčerpanú dovolenku)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    biosenka Pozri príspevok
    Jasné, že ovládajú, tým som chcela povedať, že ja neovládam, preto sme chodím :-)
    Nemala som žiadnu minuloročnú dovolenku. Od januára do júna som mala 22,5 dňa (9 týždňov za rok), zostalo mi 21 tak 21 som mala zaplatených.
    v prísp. č. 2 je počítaná dovolenka zo 4, resp. 5 kal. týždňov.

    Pri 9 kal. týždňoch je tvoj výpočet správny.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zuzulik47 Pozri príspevok
    Pracujem ako učiteľka v MŠ. Mám zmluvu iba do 30. 6. 2010. CHcem sa opýtať ako sa potom rieši nevyčerpaná dovolenka. Prepláca sa v plnej výške platu alebo je to nejako percentuálne krátené. Zostane mi 17 dní a keďže mi končí zmluva a nemám si ju ako vyčerpať. Ďakujem
    Ku dňu skončenia prac. pomeru máš nárok na 6/12 ročného nároku. Ak si ju nestihneš vyčerpať, zamestnávatel ti ju musí preplatiť (dúfam, že to platí aj v školstve, ktoré sa neriadi zákonníkom práce)

    biosenka je offline (nepripojený) biosenka

    biosenka
    Ja nie som ekonómka, tak neviem ako to poraďačky vypočítali, ale ja som mala takto tiež zmluvu a zostávalo mi 21 dní dovolenky od januára do júna. Preplatených som mala 21 dní, žiadne krátenie nebolo.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    biosenka Pozri príspevok
    Ja nie som ekonómka, tak neviem ako to poraďačky vypočítali, ale ja som mala takto tiež zmluvu a zostávalo mi 21 dní dovolenky od januára do júna. Preplatených som mala 21 dní, žiadne krátenie nebolo.
    Neide o krátenie, ale alikv.časť ročného nároku na dovolenku. Aký nárok na dovolenku majú učitelia MŠ (poraďáčky ovládajú Zákonník práce...)

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    biosenka Pozri príspevok
    Ja nie som ekonómka, tak neviem ako to poraďačky vypočítali, ale ja som mala takto tiež zmluvu a zostávalo mi 21 dní dovolenky od januára do júna. Preplatených som mala 21 dní, žiadne krátenie nebolo.

    tipujem že ty si mala ešte nejakú dovolenku z predchádzajúceho roku

    biosenka je offline (nepripojený) biosenka

    biosenka
    Jasné, že ovládajú, tým som chcela povedať, že ja neovládam, preto sme chodím :-)
    Nemala som žiadnu minuloročnú dovolenku. Od januára do júna som mala 22,5 dňa (9 týždňov za rok), zostalo mi 21 tak 21 som mala zaplatených.

    Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

    Silvernola
    jacekova Pozri príspevok
    aj ja chcem 9 týždňov dovolenky
    Prejdi do školstva so všetkými výhodami. Okrem iného aj s tou, že sa nemusíš trápiť s termínom jej čerpania. Jarné a letné prázdniny.

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    Silvernola Pozri príspevok
    Prejdi do školstva so všetkými výhodami. Okrem iného aj s tou, že sa nemusíš trápiť s termínom jej čerpania. Jarné a letné prázdniny.
    keď som sa rozhodovala, na akú strednú školu pôjdem, pedagogická vyhrávala. bola to moja obrovská túžba, byť učiteľkou.... ale teraz som rada, že ma moja mamina odhovorila, pretože by som na to už nemala nervy a preto klobúk dolu pred všetkými učiteľmi závidím vám vašu trpezlivosť a to že dokážete robiť to čo robíte

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Len sa tu teraz nezačnime hádať o výhodách a nevýhodách učiteľovania s porovnávaním s inými povolaniami .........

    psps je offline (nepripojený) psps

    psps
    Náš zamestnanec ukončil prac.pomer dohodou k 30.6.2010 s tým, že posledný týždeň si vyčerpá nevyčerpanú dovolenku. Takže nahlásil si dovolenku, ale prišla nám poštou od neho maródka. Môže s týmto zamestnávateľ nejako bojovať alebo mu musí preplatiť maródku a ešte aj zvyšok dovolenky? A môže s ním zamestnávateľ ukončiť prac. pomer aj keď maródka bude trvať aj po 30.6 ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    psps Pozri príspevok
    Náš zamestnanec ukončil prac.pomer dohodou k 30.6.2010 s tým, že posledný týždeň si vyčerpá nevyčerpanú dovolenku. Takže nahlásil si dovolenku, ale prišla nám poštou od neho maródka. Môže s týmto zamestnávateľ nejako bojovať alebo mu musí preplatiť maródku a ešte aj zvyšok dovolenky? A môže s ním zamestnávateľ ukončiť prac. pomer aj keď maródka bude trvať aj po 30.6 ?
    S PN-kou sa bojovať nedá, iba ak by ste ho "nachytali" pri porušení liečebného režimu. Zamestnávatel mu preplatí náhradu príjmu + zostatok nevyčerpanej dovolenky k 30.6. Ak PN-ke bude trvať ďalej, odstúpite ju na SP. Prac.pomer končí dohodnutým dňom (30.6.)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.