Zavrieť

Porady

Vlastnik pozemku ??

Zdravim !

Mam otazku ohladom vlastnika istej parcely.. Podla cisla parcely som si na katasterportal.sk mi system vyhodil zaujimavu vec a to :

Upozornenie
Parcela nie je evidovaná na liste vlastníctva!

atď ..

a :

Druh a spôsob využitia pozemku Trvalé trávne porasty Príslušnosť k ZÚO Pozemok je umiestnený mimo zastavaného územia obce

Moja otazka teraz znie ak nie je parcela evidovana na liste vlastnictva patri teda obci ? statu ? alebo komu teda ? ... Ak by som mal zaujem vyuzivat tuto parcelu a chcel by som ju odkupit resp. prenajat ako by som mal postupovat ??

Dakujem za vase cenne rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    to, že na internetovom portáli nie je uvedený list vlastníctva neznamená, že nepatrí nikomu. Musíš si dať žiadosť na príslušný kataster o výpis z pozemkovej knihy. Nie všetky listy vlastníctva sú na internete.

    up4anything je offline (nepripojený) up4anything

    up4anything
    Mozno teraz budem zniet ako uplny laik, ale kde najdem prislusny kataster ? Obec do ktorej katastra pozemok patri ? okresne mesto ? .. Prepac ale s tymto nemam ziadne skusenosti

    mlisa je offline (nepripojený) mlisa

    mlisa
    moze ist aj o "C" parcelu, pod ktorou su este povodne "E" parcely, skus si zobrazit danu parcelu na katastralnej mape (ak existuje), klikni na ukazovatko vedla mierky a zobrazit UO

    mlisa je offline (nepripojený) mlisa

    mlisa
    up4anything Pozri príspevok
    Mozno teraz budem zniet ako uplny laik, ale kde najdem prislusny kataster ? Obec do ktorej katastra pozemok patri ? okresne mesto ? .. Prepac ale s tymto nemam ziadne skusenosti
    skor to okresne mesto
    pozri tu: http://katasternehnutelnosti.sk/

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Ak nie je registrovaná parcela na Lv, pozri, keď zadávaš číslo parcely, či je označená parcela E alebo C. Ak nie je registrovaná ani jedna, neznamená to, že je vo vlastníctve mesta či štátu, ale je to parcela, ktorá je evidovaná ešte v pozemnoknižnej vložke. Toto potom zistíš už len v katastri. Príslušný kataster je ten, ktorý sa nachádza v tom okrese, kde sa nachádza parcela.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.