Zavrieť

Porady

Zivnost - kam a v akom poradi?

Zdravim vsetkych. Uz som si citala viacere prispevky v tejto porade, ale nejak som nebola schopna najst jasnu odpoved na moju otazku, a ma vo vsetkom pekny chaos. Moja otazka znie:

Som studentka na sukr. vysokej skole a idem si vybavit zivnost. Kam a v akom poradi mam ist a co k tomu potrebujem, prip aj ake su poplatky? (najprv vypis z registra, najomnu zmluvu na priestor kde budem podnikat....) Tiez by som privitala, keby ste uprsenili kde sa ktore budovy nachadzaju. Byvam na dlhych dieloch, priestory budem mat v starom meste...takze neviem kam tu zivnost ist vybavit. (niekto hovori tak niekto inak)
Ale hlavne by ma zaujimalo, prihlasovanie na uradoch a pod.
Co sa tyka podnikania, nebudem mat ziadnych stalich zamestnacov, iba nahodnych brigadnikov (hostesky a tak). Aku pracovnu zmluvu mam s nimi uzavriet? a budem musiet nieco za nich odvadzat a nahlasovat ich niekam?
Som rada ze som sa dostala na tuto stranku, lebo uz dlho som hladala vselikde informacie a mala som z toho iba chaos. tak dufam, ze tu ziskam presny postup. Dakujem Vam vsetkym moc moc moc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rado.weber je offline (nepripojený) rado.weber

    rado.weber
    no registracia na zivnostenskom urade, a nezabudni navstivit aj danovy urad, kde ti vystavia dico.

    a potom zdravotna poistovna

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    po vybavení živnostenského orávnenia si povinná registrovať sa na zdravotnej poisťovni do 8 dní, keďže ako študentka si poistencom štátu, odvody zatiaľ platiť nemusíš - budeš robiť zúčtovanie preddavkov na zdravotné poistenie do 31. marca. Do 30 dní sa musíš registrovať na daňovom úrade, pozor na lehotu, omeškanie čo i len o 1 deň pokutujú. Ak si ccheš platiť sociálne odvody dobrovoľne, tak potom aj na sociálke. Prevádzkareň je potrebné nahlásiť na miestny úrad.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Ak budeš mať len dohodárov, prihlásiš sa do Soc. poisťovne ako malý závod, prihlásiš zamestnancov- dohodárov a budeš za nich odvádzať 0,8 % úrazoví poistenie. A tiež sa prihlásiš na Daňovom úrade príslušnému k Tvojmu trvalému bydlisku ako platiteľ dane zo závislej činnosti. Do Sociálnej musíš potom posielať aj mesačné výkazy, na Daňový štvrťročne.

    rado.weber je offline (nepripojený) rado.weber

    rado.weber
    abel
    Ak budeš mať len dohodárov, prihlásiš sa do Soc. poisťovne ako malý závod, prihlásiš zamestnancov- dohodárov a budeš za nich odvádzať 0,8 % úrazoví poistenie. A tiež sa prihlásiš na Daňovom úrade príslušnému k Tvojmu trvalému bydlisku ako platiteľ dane zo závislej činnosti. Do Sociálnej musíš potom posielať aj mesačné výkazy, na Daňový štvrťročne.
    Tých dohodárov nezabudni vopred, ešte pred prvým dňom ako pracujú nahlásiť do sociálky

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    cicushka
    Zdravim vsetkych. Uz som si citala viacere prispevky v tejto porade, ale nejak som nebola schopna najst jasnu odpoved na moju otazku, a ma vo vsetkom pekny chaos. Moja otazka znie:

    Som studentka na sukr. vysokej skole a idem si vybavit zivnost. Kam a v akom poradi mam ist a co k tomu potrebujem, prip aj ake su poplatky? (najprv vypis z registra, najomnu zmluvu na priestor kde budem podnikat....) Tiez by som privitala, keby ste uprsenili kde sa ktore budovy nachadzaju. Byvam na dlhych dieloch, priestory budem mat v starom meste...takze neviem kam tu zivnost ist vybavit. (niekto hovori tak niekto inak)
    Ale hlavne by ma zaujimalo, prihlasovanie na uradoch a pod.
    Co sa tyka podnikania, nebudem mat ziadnych stalich zamestnacov, iba nahodnych brigadnikov (hostesky a tak). Aku pracovnu zmluvu mam s nimi uzavriet? a budem musiet nieco za nich odvadzat a nahlasovat ich niekam?
    Som rada ze som sa dostala na tuto stranku, lebo uz dlho som hladala vselikde informacie a mala som z toho iba chaos. tak dufam, ze tu ziskam presny postup. Dakujem Vam vsetkym moc moc moc.
    Ahoj, skús sa porozhliadnuť na tejto stránke a určite nájdeš vhodné informácie. Napr. http://www.porada.sk/showthread.php?...%2B%BEivnos%BB

    Zivnost - kam a v akom poradi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.