Zavrieť

Porady

zamestnávanie dôchodcov

Potrebujem zamestnať dôchodcu v mojej firme na trvalý pracovný pomer. Aké doklady mi potrebuje predložiť dôchodca v súlade s platnými predpismi. Je potrebné, aby mi predložil výmer o dôchodku alebo stačí potvrdenie o výške poberaného dôchodku z pošty resp. len jeho vyhlásenie že je dôchodca.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Z dôvodu, že si nemôže uplatniť nezdaniteľnú časť dane, v Daňovom vyhlásení musí uviesť, že je starobný dôchodca. Tým pádom za neho neodvádzaš poistné na invalidné poistenie a poistenie v nezamestnanosti.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Ešte na doplnenie:

    V prípade, že sa stal poberateľom dôchodku v priebehu roka 2005, t.j. nebol ním od 1.1., má nárok na odpočítateľnú položku.

    iwona je offline (nepripojený) iwona

    iwona
    KristinaHodvab
    Potrebujem zamestnať dôchodcu v mojej firme na trvalý pracovný pomer. Aké doklady mi potrebuje predložiť dôchodca v súlade s platnými predpismi. Je potrebné, aby mi predložil výmer o dôchodku alebo stačí potvrdenie o výške poberaného dôchodku z pošty resp. len jeho vyhlásenie že je dôchodca.
    Dôchodca musí predložiť výmer o dôchodku, vždy pri valorizácii dôchodku i jeho úpravu, poprípade pri každej zmene potvrdenie z pošty o výške dôchodku.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    iwona
    Dôchodca musí predložiť ... vždy pri valorizácii dôchodku i jeho úpravu, poprípade pri každej zmene potvrdenie z pošty o výške dôchodku.
    Načo má toto predkladať zamestnávateľovi?
    Výška dôchodku je zaujímavá len vtedy, ak si môže uplatniť nezdaniteľnú čiastku. Stačí podľa mňa "riešiť" len pri ročnom zúčtovaní preddavkov dane.

    Assea je offline (nepripojený) Assea

    Assea
    Nemám s týmto veľmi skúsenosti - ideme teraz prvý krát zamestnávať dôchodcu - na TPP - na dobu určitú. Pracovná zmluva s ním bude štandardná, ako pri bežnom zamestnancovi? Prosím poraďte.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Assea Pozri príspevok
    Nemám s týmto veľmi skúsenosti - ideme teraz prvý krát zamestnávať dôchodcu - na TPP - na dobu určitú. Pracovná zmluva s ním bude štandardná, ako pri bežnom zamestnancovi? Prosím poraďte.
    Áno, štandardná.

    zamestnávanie dôchodcov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.