Zavrieť

Porady

zamestnanie dôchodcov

Dobry den, v blizkej buducnosti chcem otvorit trafiku a kedze sa vobec nevyznam v personalistike , chcem sa spytat na otazku zamestnania dochodcov. Uvazujem o tom , ze v trafike by som chcel nechat sediet svojich rodicov , ktori su uz na starobnom dochodku t.j. poberaju dochodok . Poradte mi prosim, akym sposobom sa to da urobit aby ma to stalo co najmenej ? Da sa to na dohodu ? Ake odvody treba este platit ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Rozvedená, matka dvoch detí Eva Farkasová
    sprite
    Dobry den, v blizkej buducnosti chcem otvorit trafiku a kedze sa vobec nevyznam v personalistike , chcem sa spytat na otazku zamestnania dochodcov. Uvazujem o tom , ze v trafike by som chcel nechat sediet svojich rodicov , ktori su uz na starobnom dochodku t.j. poberaju dochodok . Poradte mi prosim, akym sposobom sa to da urobit aby ma to stalo co najmenej ? Da sa to na dohodu ? Ake odvody treba este platit ?
    Veľa sa tu toho ohľadom dôchodcov popísalo, najdi si v hľadať - dôchodca. Ja som za Dohodu o vykonaní práce. Bude Ťa to stáť iba úrazové poistenie.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Eva Farkasová
    Veľa sa tu toho ohľadom dôchodcov popísalo, najdi si v hľadať - dôchodca. Ja som za Dohodu o vykonaní práce. Bude Ťa to stáť iba úrazové poistenie.
    Ale veď to nie je jednorázová činnosť! Pri kontrole z Inšpektorátu práce by boli nemalé problémy.
    Jednoznačne lepším riešením je skrátený pracovný úväzok.

    Velettka je offline (nepripojený) Velettka

    Velettka
    Ja by som im dala pracovnú zmluvu a ak potrebujes náklady, tak nejakú dobrú výplatu .... no a potom si rodicia môžu na sociálke požiadať o prepočítanie dôchodku a dokonca im môže vyjsť aj vyšší ako majú teraz MOŽNO :-) My tak zamestnávame šéfovho otca a každý rok žiada o prepočítanie dúchodku na sociálke ..... len sociálka je taká pomalá, že mu ešte neprišlo za r. 2004 vyjadrenie .... :-)

    sprite je offline (nepripojený) sprite

    sprite
    Dakujem vsetkym, ktori mi odpovedali. Poviem pravdu , ze ta trafika vynasat miliony zdaleka nebude a neviem si ani predstavit, co stoji taky zamestnanec s minimalnou mzdou, resp. zamestnanec na skrateny uvazok? Su kontroly z uradu prace caste ? Tu trafiku planujem ako prilepsenie k svojmu nie prave najlepsie ohodnotenemu trvalemu pracovnemu pomeru, ale zacinam mat obavy , ci to nebude skor na obtiaz ?

    apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

    apsgroup
    Najlepsie by bolo zamestnat studenta na brigadnicku pracu studenta, ale iba na polovicny prac.uvazok .Dala by si mu 3250,-sk a platila 0.8% urazove poistenie.

    zamestnanie dôchodcov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.