Zavrieť

Porady

Reklamné predmety a všetko okolo toho

Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Firma nakúpila reklamné predmety ako budíky, kávovary, kalkulačky atď.

1. Niektoré sú v hodnote do 500,- Sk bez DPH / 1 kus, tie účtujeme na 501 ako daňový náklad a uplatňujeme si DPH.
2. Niektoré sú v hodnote vyššej ako 500,- Sk bez DPH / 1 kus - tie účtujem na 501 ako nedaňový náklad vrátane DPH???
3. Musia byť reklamné predmety označené logom firmy? Kto mi dokáže, že reklamný predmet, ktorý sme dali obchodnému partnerovi obsahoval logo našej firmy? Označenie logom stačí, ak bude na reklamnom predmete nalepená naša nálepka, ktorá obsahuje naše logo?
Usporiadat
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

ano malo by tam byt logo firmy aby to bol danovy naklad do 500sk kus bez dph.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

dodatok...ano nalepka staci,mali sme audit,danovu kontrolu,uznali to.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Majka
dodatok...ano nalepka staci,mali sme audit,danovu kontrolu,uznali to.
Bod číslo 2 ma zaujíma, či to má byť takto.
A ako daňová odkontroluje, či tam bolo alebo nebolo logo, keď už sú rozdané tie reklamné predmety?
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

my to mame vypodlozene fotografiou.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Dada
Firma nakúpila reklamné predmety ako budíky, kávovary, kalkulačky atď.

12. Niektoré sú v hodnote vyššej ako 500,- Sk bez DPH / 1 kus - tie účtujem na 501 ako nedaňový náklad vrátane DPH???
3. Musia byť reklamné predmety označené logom firmy? Kto mi dokáže, že reklamný predmet, ktorý sme dali obchodnému partnerovi obsahoval logo našej firmy? Označenie logom stačí, ak bude na reklamnom predmete nalepená naša nálepka, ktorá obsahuje naše logo?

Jasné 513, tam nie je nárok na DPH.
Podľa zákona o dani z príjmu musia byť označené logom.
Mária M
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

bod 2 sa chape a ako reprezentacne,uctujes s dph do nakladov.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

To máme kvôli tomu teraz aj foťák kupovať? :-)))))))))))))
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Majka
bod 2 sa chape a ako reprezentacne,uctujes s dph do nakladov.
Tweety tvrdí niečo iné, tak ako to je?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Dada
Tweety tvrdí niečo iné, tak ako to je?
Prepáč, už som sa opravila.
0 0
jana jana

jana je offline (nepripojený) jana

Musí tam byť logo, inak by to bol darček. A samozrejme to musíš preukázať, že to logo tam bolo.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Prosim vas, teraz ma napadla jedna vec, ked kupim darceky a dam ich oznacit logom firmy /trebars drevene puzdra s perami, stolove hodinky a pod..../ cena za 1 ks. sa pocita vratane tovaru,tlace a balenia? ak sucet vsetkych nakladov tovar+potlac je do 500sk bez dph tak je to danovy naklad... alebo sa pocita len cisto nakup tovaru na repre...?
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

prosim nik mi nevie poradit?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Majka
Prosim vas, teraz ma napadla jedna vec, ked kupim darceky a dam ich oznacit logom firmy /trebars drevene puzdra s perami, stolove hodinky a pod..../ cena za 1 ks. sa pocita vratane tovaru,tlace a balenia? ak sucet vsetkych nakladov tovar+potlac je do 500sk bez dph tak je to danovy naklad... alebo sa pocita len cisto nakup tovaru na repre...?
Majka reklamné predmety do 500.- bez DPH nedávaš na repre, ale na 501.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

ja viem, ja som to tu radila jednej babenke davnejsie ale teraz zvazujem o tom ci sa pocita kompletny naklad na rekl.predmet...precitaj si prosim ta znovu moju otazku....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Majka
ja viem, ja som to tu radila jednej babenke davnejsie ale teraz zvazujem o tom ci sa pocita kompletny naklad na rekl.predmet...precitaj si prosim ta znovu moju otazku....
My keď dávame napr. gravírovať na reklamné predmety, alebo vyrobiť etikety tak to naúčtujem do služieb na 518, je to predsa služba.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

dakujem pekne. pomohla si mi.
0 0
Karina Karina

Karina je offline (nepripojený) Karina

Tweety
My keď dávame napr. gravírovať na reklamné predmety, alebo vyrobiť etikety tak to naúčtujem do služieb na 518, je to predsa služba.
Podľa mňa sa tá služba počíta do celkovej hodnoty, čo keby ste si dali vyrobiť reklamné predmety, s tým, že by Vám ich jedna firma aj vyrobila aj vygravírovala a čo ja viem ešte a vyfaktúrovala na jednej faktúre, kde by uviedla cenu za 1 predmet, ktorá by obsahovala všetky náklady t.j.služby a materiál??????????
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Karina
Podľa mňa sa tá služba počíta do celkovej hodnoty, čo keby ste si dali vyrobiť reklamné predmety, s tým, že by Vám ich jedna firma aj vyrobila aj vygravírovala a čo ja viem ešte a vyfaktúrovala na jednej faktúre, kde by uviedla cenu za 1 predmet, ktorá by obsahovala všetky náklady t.j.služby a materiál??????????
tak som to prave mysela....ze bude na fakture trebars :
50ks darcekovy set ...... 499.-sk/1ks bez dph
50x gravirovanie na darcek.set ......... 25.-sk /1ks bez dph
priprave predlohy 300.-sk
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Majka
Prosim vas, teraz ma napadla jedna vec, ked kupim darceky a dam ich oznacit logom firmy /trebars drevene puzdra s perami, stolove hodinky a pod..../ cena za 1 ks. sa pocita vratane tovaru,tlace a balenia? ak sucet vsetkych nakladov tovar+potlac je do 500sk bez dph tak je to danovy naklad... alebo sa pocita len cisto nakup tovaru na repre...?
Inšpirácia : darčekové šeky na nákup spotrebného ale aj potravinárskeho tovaru. Hodnota / ks = ľubovoľná. Označenie logom a názvom firmy. Použiteľnosť : TESCO, NAY .... Vydávajú niektoré stravovacie spoločnosti (nechcem im zadarmo robiť reklamu). Iné darčekové šeky použiteľné nie sú (označenie vydávateľa , Baumax). Pre túto formu reklamy je ale potrebné rozhodnúť sa do cca 15-teho decembra (výr. lehota, vianoce, fakturácia).
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Karina
Podľa mňa sa tá služba počíta do celkovej hodnoty, čo keby ste si dali vyrobiť reklamné predmety, s tým, že by Vám ich jedna firma aj vyrobila aj vygravírovala a čo ja viem ešte a vyfaktúrovala na jednej faktúre, kde by uviedla cenu za 1 predmet, ktorá by obsahovala všetky náklady t.j.služby a materiál??????????
Ak to bude takto, potom neostáva nič iné len rešpektovať sumu 500.-,ale keď je tých dodávateľov viac, jeden robí to, iný zas to i to, dá sa to porozúčtovávať na práce.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať