Zavrieť

Porady

Určenie miesta dodania fotografických služieb.

Chcel by som poprosiť poraďákov ak mi vedia poradiť ohľadom miesta dodania fotografických služieb do iného štátu EU.
Išlo o fotografovanie výrobných priestorov na Slovensku pre zákazníka zo Švédska, ktorý je platiteľom DPH vo Švédsku.
Nie je mi jasné či ide o dodanie podľa § 15 ods. 1 a teda miesto dodania by bolo v zahraničí a oni by so to samozdanili (reverse charge) sami vo Švédsku alebo ide o §16 ods. 3 - umeleckú službu a dodanie by bolo v tuzemsku.

Základná otázka je teda či je fotografovanie umelecká služba podľa DPH alebo tým mali na mysli len vystúpenia spevákov, hercov a podobne. Pri fotografovaní ide ešte aj o následné spracovanie v PC.
Ďakujem a prajem pekný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Prikláňal by som sa k §15.1 pretože tu určite nejde o §16.3, odfotenie výrobných priestorov ťažko považovať za umeleckú fotografiu, skôr to je podľa definície v §18c) kedže píšeš že fotky boli spracované na PC tak aj predpokladám že boli dodané elektronicky ale keďže ten sa viaže v našom prípade k §14 alebo §17 a ten k §16 a tam je len nezdaniteľná osoba tak to neprichádza do úvahy.
    človiečik Vladimír Ozimý
    matulio Pozri príspevok
    Chcel by som poprosiť poraďákov ak mi vedia poradiť ohľadom miesta dodania fotografických služieb do iného štátu EU.
    Išlo o fotografovanie výrobných priestorov na Slovensku pre zákazníka zo Švédska, ktorý je platiteľom DPH vo Švédsku.
    Nie je mi jasné či ide o dodanie podľa § 15 ods. 1 a teda miesto dodania by bolo v zahraničí a oni by so to samozdanili (reverse charge) sami vo Švédsku alebo ide o §16 ods. 3 - umeleckú službu a dodanie by bolo v tuzemsku.

    Základná otázka je teda či je fotografovanie umelecká služba podľa DPH alebo tým mali na mysli len vystúpenia spevákov, hercov a podobne. Pri fotografovaní ide ešte aj o následné spracovanie v PC.
    Ďakujem a prajem pekný deň.
    fotografická činnosť je podľa mňa čisnnosť ktorú by som v tomto prípade jednoznačne posúdil podľa § 15 ods. 1 zákona o DPH. Umeleckou činnosťou by som to nazval len ak by ste fotili umelecké fotky...akty alebo niečo podobné...ak ide o všeobecné fotografovanie, ktorého cielom nie je presadenie umeleckej hodnoty potom nevidím dôvod prečo § 16 ods. 3

    Určenie miesta dodania fotografických služieb.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.