Zavrieť

Porady

Preddavky SZCO

Este mam otazocku. Mam znameho ktory plati preddavky do soc. poistovni. Plati ich ale nie z minim. ciastky ale zo sumy 7000. Chcem sa spytat ci ma na neho vplyv zvysovanie min. mzdy v suvislosti s platenim tychto preddavkoch.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    Ale však miminálna mzda je od 1.10.2005 6.900,- Sk.
    A on predsa platí z vyššej sumy ako je momentálne minimálna mzda, tak prečo tá otázka, či má na neho vplyv jej zvyšovanie ?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Neviem prečo platí viac , netreba zabúdať , že do výdavkov si môže uplatniť len výšku , ktorú má platiť podľa VZ . Rozdiel učtovať do výdavkov neovplyvňujúcich ZD . No on už má asi aj predplatené .

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Mikolajova
    Este mam otazocku. Mam znameho ktory plati preddavky do soc. poistovni. Plati ich ale nie z minim. ciastky ale zo sumy 7000. Chcem sa spytat ci ma na neho vplyv zvysovanie min. mzdy v suvislosti s platenim tychto preddavkoch.
    Môžete upresniť pojem preddavky do sociálnej poisťovni?

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Asi som sa zle vyjadrila. Moj znami je zivnostnik a ten plati z vymeriavacieho zakladu t.j. vypocital si ich zo zdanitelnych prijmov. Mna len zaujimalo napr. ak plati zo sumy 6800 ci tuto sumu upravit na 6900 z ktorej plati?

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Mikolajova
    Asi som sa zle vyjadrila. Moj znami je zivnostnik a ten plati z vymeriavacieho zakladu t.j. vypocital si ich zo zdanitelnych prijmov. Mna len zaujimalo napr. ak plati zo sumy 6800 ci tuto sumu upravit na 6900 z ktorej plati?
    Áno sumu si upravuje a tu je link na platenie odvodov do sociálnej poisťovni od 1.10.2005 http://www.porada.sk/showthread.php?t=13348

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Ak dobrovoľne platil zo 6800.- tak teraz musí platiť minimálne zo 6900.- Ak ale platil dobrovoľne zo 7000.- tak stále platí zo 7000.-

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.