Zavrieť

Porady

Nezávislé finančné a ekonomické poradenstvo

Anketa: Využívate vo svoj prospech aktuálny daňový zákon?

Počet hlasujúcich
6. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Áno

    3 50.00%
  • A je niekto,kto ho využíva vo svoj prospech?!

    0 0%
  • Nie

    1 16.67%
  • Nie,ale prijal by som možnosť využívať ho

    1 16.67%
  • A to mám neustále študovať aktualizáciu zákona??

    0 0%
  • A ty mi v tom vieš pomôcť?

    0 0%
  • Bolo by to celkom zaujímavé

    1 16.67%
Myslím si,že anketa mi úplne stačí,aby som si stále našla prehľad.....a ešte raz ďakujem za príspevky.....

Držím každému palce,kto sa odhodlá niečo sám robiť a nie len čakať ,aby mu druhí pomohli
Naposledy upravil katka30 : 27.10.05 at 05:27
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janasv je offline (nepripojený) janasv

    janasv
    Sorry, ale toto sem, podla mna, nepatri. Napadne mi to pripomina jednu nemecku maklersku firmu. Myslis to mozno s anketou dobre, ale toto by som skor zaradila do inzercie alebo vobec. Kopec poradakov sa comusi venuje, ale tu na Porade predovsetkym kamaratsky radi. Tebe, mam pocit, ide skor o ziskanie ludi, jednak klientov a jednak si chces asi vytvorit siet. Tvoje otazky /ako vystrihnute zo skolenia/ k tomu smeruju.

    katka30 je offline (nepripojený) katka30

    katka30
    Presne mi o to ide,aby som získala prehľad o tom ako ľudia reagujú na otázky takéhoto typu....
    Osobne si myslím,že je to téma,ktorá sem patrí.Vieš prečo?
    Veľa ľudí ani netuší,že vôbec niečo také funguje.A to,že som tam dopísala aj možnosť kontaktovať?Kto to tak bude cítiť,tak prečo nie...

    katka30 je offline (nepripojený) katka30

    katka30
    A ja si myslím,že tieto veci Ti tak nie sú ani také vzdialené,že mám pravdu?!
    A prečo si myslíš,že je v tom niečo zlé,keď chcem zistiť názor ostatných?
    Ináč ja robím celkové poradenstvo(t.j.)aj účtovné.....
    Ale som rada,že reaguješ...a ďakujem

    janasv je offline (nepripojený) janasv

    janasv
    Mila Katka30. Mne je jedno, cim sa zivis, co robis, co ta zaujima. Ak Ta to bavi, preco nie? Ale opakujem: TOTO PATRI PODLA MNA DO INZERCIE. Propagujes seba, svoju pracu a snazis sa ziskat ludi.

    That is all. Howg, dohovoril som.

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    Katka, ak robíš účtovné poradenstvo, tak super!
    Dúfam, že sa zaradíš a predvedieš sa .-)

    Čo sa týka využívania aktuálnych možností zákona o dani z príjmu, myslím si že narážaš na 12000,- Sk.
    Podľa môjho názoru sa tento "fenomén" poriadne zneužíva na predaj poistných produktov.
    Ľudia si myslia, že ušetria 12000,- Sk, nevedia rozlišovať medzi základom dane a daňou.

    Takto pekne lapajú chudákov ľudí, ktorí viac zaplatia na poplatkoch a províziách pre sprostredkovateľov ako v skutočnosti ušetria.
    Rovnaká demagógia bola použitá ako útok na očakávané zmeny v zákone o dani z príjmu - viď iná téma na Porade.

    katka30 je offline (nepripojený) katka30

    katka30
    ďakujem za príspevok!
    Áno ľudia si mýlne myslia,že ušetria 12.000,-Sk.Ale presne o tom to je!!Poisťovne teraz rozposielajú svojim klientom listy,kde ich na jednej strane "upozornia" na túto daňovú výhodu a v zápätí hneď aj dokladajú šek na navýšenie platby.A preto si myslím,že vôbec nie je od veci,keď ostatní vedia bližšie o tejto téme....

    katka30 je offline (nepripojený) katka30

    katka30
    V tvojom prípade "Začala som téme,tak ju aj dokončím"
    Máš asi mylné poznatky,alebo zlé osobné skúsenosti.....
    Ale aj takých tu treba,aby oživili rozhovor
    Krásny deň!

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Katka, prečo si myslíš, že práve Porada je tá správna stránka na takéto témy?

    Väčšina členov Porady má o daňových zákonoch, dotáciach, nákladoch a podobných pojmoch dostatočný prehľad na to, aby sa nenechali nachytať na rôzne "ankety" takého typu akú prezentuješ vo svojom prvom príspevku.

    katka30 je offline (nepripojený) katka30

    katka30
    myslím si,že mám každý právo prezentovať témy,aké uzná za vhodné.Ja osobne si myslím,že je to dostatočne aktuálna téma na to.A ak to má byť aj pre mňa prínosom a chcem zistiť na to pohľad ľudí,tak aj Vás - odborníkov sa na to spýtam.Vidíš v tom niečo zlé?
    Áno je to môj prvý príspevok,lebo doteraz som nemala dostatok priestoru a času,aby som sa tomu venovala takouto formou.Iba som bola skôr čitateľkou.Myslíš,že to vadí niekomu?

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Katka, tvoja anketa nemá žiadnu vypovedaciu hodnotu. Takýmto spôsobom jednoducho nadväzuješ kontakt na predaj tvojho produktu. Či už na ulici, telefonicky alebo tu.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    katka30
    Nedala som vypovedaciu lehotu ...
    nie lehotu, ale hodnotu

    katka30 je offline (nepripojený) katka30

    katka30
    áno ďakujem za opravu.Aj tak sa neviem tam dostať....takže neviem ani ako to upresniť )

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    Katka 30, na Tvojom príspevku si cením to, že si ho napísala slušne. Píšeš, že si Poradu iba čítala a to máš o nás takýto úsudok? Keby si skutočne pozorne čítala, nikdy by si túto anketu sem nenapísala. Skús si ešte dobre poprezerať
    odborné príspevky a potom dúfam, že svoj príspevok vymažeš a zaradíš sa k tým odborníkom, ktorí takéto reklamy nepotrebujú !!

    Mrzí ma, že môj podpis pod odpoveď na takýto príspevok nesedí, skôr naopak, nie je mi do spevu

    katka30 je offline (nepripojený) katka30

    katka30
    Nemám dôvod svoj príspevok vymazať.Ja sa pokladám za odborníka aapoň takého ako Vy ostatní....Vieš keby môj prípevok nezaujal,to by bolo pre mňa horšie.
    A vôbec ja som stále bola toho názoru,že moja práca reklamu nepotrebuje,nech na ňu robia reklamu tí,ktorým som pomohla.A to je jedno,či priamo v tejto oblasti.....
    A nemyslím si,že by z môjho príspevku ti nemalo byť do spevu ))

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    a mne v tej ankete chýba odpoved typu:

    ano, aj ja sa tým zaoberám

    pretože sa takýmto poradenstvom v podstate zaoberá fakt väčšina z poraďákov...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.