Zavrieť

Porady

nevyčerpaná dovolenka...

prosím vás, zamestnávateľ preraduje svojich zamestnancov do novej firmy...robím im poslednú výplatu ale háčik je v tom, že dovolenky nevyčerpane sa nepreplatia ale sa použijú v novej firme kde su teraz zamestnaní...ako to poriesiť vo výplatách, pracujem v olympe a tým pádom, ked nedám preplatit nevyčerpanú dovolenu, výpočet mzdy mi dá červený štvorček...
Usporiadat
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ja som už mala podobný prípad, ale robila som normálne ukončenie PP aj s prepl. dovolenkou a v novej firme som dala len alikv. časť dovolenky.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

tinkas Pozri príspevok
prosím vás, zamestnávateľ preraduje svojich zamestnancov do novej firmy...robím im poslednú výplatu ale háčik je v tom, že dovolenky nevyčerpane sa nepreplatia ale sa použijú v novej firme kde su teraz zamestnaní...ako to poriesiť vo výplatách, pracujem v olympe a tým pádom, ked nedám preplatit nevyčerpanú dovolenu, výpočet mzdy mi dá červený štvorček...
V mzdovom programe sa Ti nedá upraviť nárok na dovolenku? Ja by som to upravila tam.
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

a nepracujete niekto v olmype? neviem ako by som to mohla spravit...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tinkas Pozri príspevok
a nepracujete niekto v olmype? neviem ako by som to mohla spravit...
nová firma je právnym nástupcom tej starej ? (napr. prechod práv z FO na s.r.o.)
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

nie, nie je právnym zástupcom len majitelsky to je to iste......ale majitelia sa tak dohodli, ze im nepreplatia nevyčerpanu dovolenku ale ju im v novej firme daju (kvázi načierno - akoze pracovali ale v skutočnosti budu na dovolenke...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tinkas Pozri príspevok
nie, nie je právnym zástupcom len majitelsky to je to iste......ale majitelia sa tak dohodli, ze im nepreplatia nevyčerpanu dovolenku ale ju im v novej firme daju (kvázi načierno - akoze pracovali ale v skutočnosti budu na dovolenke...
tak s tým bohužial nič neurobíš. Dohoda majitelov je v rozpore so Zákonníkom práce. Vo výplate to musíš zohladniť a zaplatiť aj odvody z nevyčerpanej dovolenky. Ak zamestnancom zadržia mzdu za dovolenku a vyplatia im ju až pri čerpaní dovolenky ...
3 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

ale zamestnanci neprídu o nič, pretože zamestnanci sú platení od tržieb a nie či robia alebo su na dovolenku, takze o nič neprídu...spravím dobre ak im teda pokrátil dovolenku na nulu?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tinkas Pozri príspevok
ale zamestnanci neprídu o nič, pretože zamestnanci sú platení od tržieb a nie či robia alebo su na dovolenku, takze o nič neprídu...spravím dobre ak im teda pokrátil dovolenku na nulu?
nárok na dovolenku sa nedá "pokrátiť" na nulu. Dovolenku môžeš zlikvidovať len tak, že zamestnancovi (s jeho súhlasom) vykážeš čerpanie v čase keď bol v práci. A v novej firme, keď bude mať dovolenku, dáš mu odpracovaný deň.
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

prečo by sa nedala dovolenka pokrátiť? ved mne to program dovoluje...krátenie dovolenky...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tinkas Pozri príspevok
prečo by sa nedala dovolenka pokrátiť? ved mne to program dovoluje...krátenie dovolenky...
tak už ti vôbec nerozumiem čo chceš krátiť, zamestnanec - pokial nebol na PN-ke a končí pracovný pomer, má nárok na alikv. časť ročného nároku na dovolenku (1/12 za každý celý odpracovaný mesiac)
3 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

tinkas Pozri príspevok
prečo by sa nedala dovolenka pokrátiť? ved mne to program dovoluje...krátenie dovolenky...

docitaj do konca ..pokratit nulou ... tzn. dovolenku nemozes len tak zrusit, ked na nu ma zamestnanec narok. bud mu ju preplatis alebo si ju vycerpa ...
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
tinkas Pozri príspevok
prečo by sa nedala dovolenka pokrátiť? ved mne to program dovoluje...krátenie dovolenky...
Program ti síce umožňuje krátenie dovolenky, ale krátiť dovolenku môžeš zamestnancovi v prípade, že má absenciu, alebo má dlhodobú PN. Inak mu dovolenku krátiť nemôžeš.
5 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tinkas potrebuje aby jej z vygenerovanej výplaty "zmizol" červený štvorček, ktorý signalizuje nevyčerpanú, resp. nepreplatenú dovolenku. Nárok na dovolenku sa dá opraviť ručne v personalistike, ale ak tam zadá iný ako zamestnancovi patrí - je to v rozpore so ZP.
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

vlastne ide o to ze tu dovolenky musim vlastne zdanit, ze? takze žiadne krátenie neprichádza o uvahy...a ako by ste mi to navrhli urobiť...dam im teda na výplatu neprecerpanú dovolenku ale v skutočnosti im ju nevyplatim lebo si ju reálne vyberu v tej druhej firme?
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

a nepoznáte niečo ako prenesenie dovolenky na druhého zamestnávatela? som to niekedy čítala...
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

a ak zamestnanec nastupil do prace 31.01.2010 a ukončenie je k 31.05.2010, pomerná časť na dovolenku je 25/12*4 = 8,3, tj. 8,5 dňa dovolenky či 8 dní?
0 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

ak zamestnanec nastupil 19.04 a skoncil 30.06. ma nárok na 3,5 dňa dovolenky alebo ako to vypočítať poradte velká vdaka
0 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

zuzanna Pozri príspevok
ak zamestnanec nastupil 19.04 a skoncil 30.06. ma nárok na 3,5 dňa dovolenky alebo ako to vypočítať poradte velká vdaka
Zamestnanec keďže neodpracoval 60 pracovných dní, má nárok na dovolenku za odpracované dni, tj. 1/12 za každých 21 odpracovaných dní. V tomto prípade odpracoval, ak nemal PN-ku, absenciu, OŠ a pod. 53 dní, takže mu vznikol nárok na 2/12.
6 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

a 2/12 tiny su 3,33333 to je 3,5 dna dovolneky ma narok na 20 dni za rok dobre som to azohruhlila? alebo ma narok iba na 3 dni
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

tinkas Pozri príspevok
a nepoznáte niečo ako prenesenie dovolenky na druhého zamestnávatela? som to niekedy čítala...
Tinkas jednoducho im zadaj zostávajúcu dovolenku do výplat a vyčerpajú si ju v novej firme. Ak je konateľ tá istá osoba vie, o čo sa jedná. V novom zamestnaní si budú čerpať dovolenku, ale hodiny si napíšu akoby boli v práci. Ten červený štvorček v Olympe ťa len upozorňuje, že niečo nieje správne. Určite by som zamestnancom dovolenku len tak nekrátila v personalistike a nijako inak. oni nemôže byť postihnutí za tento presun. V exceli si sprav prehľad, aby si vedela kedy si D čerpajú ešte zo starého zamestnania a kedy už po novom.
0 0
Načítať ďalšie