Zavrieť

Porady

nevyčerpaná dovolenka...

prosím vás, zamestnávateľ preraduje svojich zamestnancov do novej firmy...robím im poslednú výplatu ale háčik je v tom, že dovolenky nevyčerpane sa nepreplatia ale sa použijú v novej firme kde su teraz zamestnaní...ako to poriesiť vo výplatách, pracujem v olympe a tým pádom, ked nedám preplatit nevyčerpanú dovolenu, výpočet mzdy mi dá červený štvorček...
Usporiadat
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

zuzanna Pozri príspevok
a 2/12 tiny su 3,33333 to je 3,5 dna dovolneky ma narok na 20 dni za rok dobre som to azohruhlila? alebo ma narok iba na 3 dni

z http://hnonline.sk/2-22630295-k00000_d-90
Príklad
V septembri nastúpila do materskej školy 38-ročná učiteľka. Predtým od začiatku roka pracovala ako úradníčka. Aká je dĺžka jej dovolenky v roku 2003?
– Kritériom pre nárok na dĺžku dovolenky učiteľskej profesie je výkon tohto povolania. Ak zamestnanec vykonáva takúto prácu len časť roka, za podmienky, že odpracuje 60 dní v kalendárnom roku, patrí mu pomerná časť dovolenky, vypočítaná z celoročného nároku na dovolenku v takomto povolaní podľa dĺžky vykonávanej práce v tomto povolaní. To znamená, že ak učiteľka materskej školy vykonáva túto prácu len štyri mesiace, patria jej štyri dvanástiny z osemtýždňovej dĺžky dovolenky učiteľov materských škôl, teda 40 dní: 12 = 3,3 dňa a 3,3 x 4 = 13,33 (zaokrúhlene 13,5) dňa dovolenky.
Ako úradníčka mala celoročný nárok na dovolenku v dĺžke päť týždňov. Za obdobie od januára do konca augusta jej patrila dovolenka v dĺžke osem dvanástin, čo predstavuje 25 : 12 = 2,08 dňa a 2,08 x 8 = 16,66 (zaokrúhlene 16,5) dňa dovolenky u predchádzajúceho zamestnávateľa.


alebo z http://www.porada.sk/archive/index.php/t-82690.html
Výsledné hodnoty nároku na D sa zaokrúhľujú :
do 0,25 smerom nadol
nad 0,25 smerom nahor
do 0,75 smerom nadol
nad 0,75 smerom nahor
------
Zákonník práce nikde nehovorí o tom, ako musíme dovolenku zaokrúhľovať. Takže ak zamestnávateľ napr. nesúhlasí s poskytovaním dovolenky na 0,5 dňa, tak potom zaokrúhľuješ na celé dni. Ak umožňuje čerpanie aj 0,5 dňa dovolenky, tak zaokrúhľuješ na pol dňa a to matematicky, ako už bolo písané vyššie.


a nakoniec: http://ekonomika.sme.sk/kalkulacky/vypocet-pomernej-casti-dovolenky.php?narok=4&naviac=0&mesiac=1
3 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

takze mu mozem pri vystupe preplatit 3,5 dna dovolneky bude to dobre?
0 0
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

zuzanna Pozri príspevok
takze mu mozem pri vystupe preplatit 3,5 dna dovolneky bude to dobre?
Pokiaľ firma poskytovala dovolenky aj na 0,5 dňa, tak áno. Vo firme, kde pracujem ja, zaokrúhľujem na celé dni.
2 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

no neviem ako poskytuju dovolenky len ukoncil pracovny pomer a program mi to tam asi hodi sam tak aby som neurobila nejaku chybu pri vyplate tak preto chcem aby sa vyplatilo tolko na kolko ma narok
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

3,5 dňa dovolenky preplatíš a bude to OK.
0 0