Zavrieť

Porady

DPH a neplatca DPH

Zdravím ...

keďže som neplatca DPH - musím nakupovať tovar iba s DPH, alebo môžem aj bez DPH ??? chcem nakúpiť tovar z e-shopu z Nemecka - ale oni predávajú bez dane!!!

vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Ak ten tovar chceš, tak objednaj a nakúp. V objednávke uveď, že nie si registrovaná na DPH /VAT/ .... ostatné je potom iba starosťou predávajúceho. Ak je informovaný, že ako kupec nie si registrovaná pre VAT, tak Ti musí k cene bez dane pripočítať nemeckú sadzbu VAT. Bez dane môže predávať iba cez hranice Nemecka a len registrovaným pre VAT v svojom štáte, za to zodpovedá on, nie kupec. Ostatným bez registrácie musí predávať s daňou. Len si prepočítaj, či aj táto cena s daňou je pre Tvoj nákup ešte zaujímavá.
    Jasné .... že druhá časť pravdy môže byť podľa príspevku pred mojím .... že predajca ešte nie je registrovaný pre daň. Aj keď ja som to považoval za menej pravdepodobné. To by sa však jednalo nie o predaj bez dane, ale predaj od neregistrovaného pre daň, čo by na jeho stránke malo byť nepehliadnuteľne uvedené. Aj to že nemá uvedené IČ tvaru DE12345678.
    Naposledy upravil a_je_to : 01.07.10 at 09:35 Dôvod: doplnenie

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak im nedáš svoje ičDPH, tak ti budu fakturovať nemeckú DPH.
    Máš možnosť pred prvým nákupom sa registrovať na DPH v SR. nebudeš platiteľom, ale odvedieš DPH z nadobudnutého tovaru a ďalej sa budeš chovať ako neplatiteľ - ale toto asi ty nechceš.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kattka7 Pozri príspevok
    Zdravím ...

    keďže som neplatca DPH - musím nakupovať tovar iba s DPH, alebo môžem aj bez DPH ??? chcem nakúpiť tovar z e-shopu z Nemecka - ale oni predávajú bez dane!!!

    vďaka
    Nie, nákup či s dph, alebo bez, nie je ničím podmienený.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Ak predáva dodávateľ z NEM bez DPH...tak je pravdepodobne neplátca DPH.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    kattka7 Pozri príspevok
    ma uvedené IČ DPH v tvare DE..........
    teda by mal vedieť v akom režime DPH ti môže predať tovar. Pochybujem, že by ti ho odmietol predať.
    Možno význam uvedenia tých cien bez DPH je informatívny a ty budeš dostávať tovar za vyššie ceny obsahujúce nemeckú DPH.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.