Zavrieť

Porady

Právny postih rodičov strateného dievčatka v HC nieje žiadny?

Ahojte, v poslednom čase každodenne čítam o stratenom dievčatku z HC, ktoré je nezvestné už týždeň , a pomaly si myslím , že už asi fakt nežije,ale zaujíma ma iná vec- dievčatko sa údajne stratilo, keď rodičia boli opitý a proste ešte o 22 hod. 3 r. dievčatko behalo po ulici a hľadajú ho teraz desiatky policajtov a dobrovolníkov a otec si sedí v krčme a mama mení výpovede, klame až sa práši-najnovšie ju akože niekto ovalil- nemali by byť títo rodičia dávno za mrežami o chlebe a vode,keďže maria pátranie po dcére a ide tu o život? Nemajú policajti keď ide o život nejaký mimoriadny prostriedok aby ich poriadne "priškripli", aby neklamali a možno zachránili život? Alebo sú u nás také zákony, že kašleme na rodičov, aj keď kvoli ním zomrie človek?Myslím,že v Číne by to riešili troška inak a nekompromisnejšie...- toto je tá demokracia naša a pritom sa neviem prečo bránime trestu smrti, len to zbytočne škodí ostatným spoluobčanom...

http://krimi.cas.sk/clanok/171886/pr...-vypovede.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ahojte, v poslednom čase každodenne čítam o stratenom dievčatku z HC, ktoré je nezvestné už týždeň , a pomaly si myslím , že už asi fakt nežije,ale zaujíma ma iná vec- dievčatko sa údajne stratilo, keď rodičia boli opitý a proste ešte o 22 hod. 3 r. dievčatko behalo po ulici a hľadajú ho teraz desiatky policajtov a dobrovolníkov a otec si sedí v krčme a mama mení výpovede, klame až sa práši-najnovšie ju akože niekto ovalil- nemali by byť títo rodičia dávno za mrežami o chlebe a vode,keďže maria pátranie po dcére a ide tu o život? Nemajú policajti keď ide o život nejaký mimoriadny prostriedok aby ich poriadne "priškripli", aby neklamali a možno zachránili život? Alebo sú u nás také zákony, že kašleme na rodičov, aj keď kvoli ním zomrie človek?Myslím,že v Číne by to riešili troška inak a nekompromisnejšie...- toto je tá demokracia naša a pritom sa neviem prečo bránime trestu smrti, len to zbytočne škodí ostatným spoluobčanom...

http://krimi.cas.sk/clanok/171886/pr...-vypovede.html
Stano, myslím, že pre nich to môže trestno právne následky. Len sa o tom nepíše. Ak sa preukáže ich vina, tak som presvedčený, že prokurátor to nenechá len tak. Najprv ju ale musia nájsť - nie je to týždeň, stratila sa tuším v utorok večer, určitá nádej tu ešte je (dúfam a pevne verím).

Ale netreba hneď robiť unáhlené závery - niekedy skutočne stačí málo, aby sa stalo nešťastie. Skutočne nie vždy dokážeš mať na očiach dieťa. Pár príkladov:

Známi mojich rodičov mali dvojročnú vnučku na dvore. Babka bola s ňou vonku a pre niečo išla dnu. Na ulicu sa nemohla dostať, preto sa neobávali. Ale na dvore mali koleso z nákladiaku, na ktoré sa táto malá chcela vyšplhať. Nešťastnou náhodou ho zvalila na seba a kým sa babka vrátila, udusilo ju to koleso. Stíhaný nebol nikto.

Alebo udalosť spred pár dní - známi boli na prechádzke v jednej novovzniknutej obytnej zóne rodinných domov v jedne priľahlej obci (samozrejme z dôvodu šetrenia pozemkov sú tam len cesty, na chodníky asi neboli peniaze). Ich 6 ročná dcéra bola pár metrov pred nimi a zašla za roh na vedľajšiu ulicu. Práve tam prechádzalo auto a nebralo ju. Našťastie sa to obišlo bez vážnejších zranení, je len dosť doudieraná. Odhodilo ju to niekoľko metrov.

Nechcem tých rodičov Simonky obhajovať, ale nevieme, ako sa to stalo, neprináleží nám ich odsudzovať. Nech to rozhodnú kompetentní.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...moja prvá reakcia na nezodpovednú mater bola- zavrieť, porezať a posoliť...jej nezodpovednosť dokazuje aj nezáujem ,hľadá sa jej dieťa, celé mesto a štát má nervy, aby sa našlo živé a ona sedí v krčme aj s tatkom...
..a teraz tá vec, vraj ju niekto ovalil..keby aj, tak dieťa od nej neutečie, ale bude kričať a plakať pri mamke..
...stal sa aj u nás taký prípad, že matka odpadla z tepla a chlapček, asi 2-ročný reval až som mala zimomriavky,našťastie všetko dobre dopadlo a keď sme matku obliali vodou, ožila...
..nikdy nevieme, čo sa môže stať, deti sú živé striebra, ale rodič je rodič a musí mať záujem,ale hentaká ľahostajnosť?..čo dodať?..
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ahojte, v poslednom čase každodenne čítam o stratenom dievčatku z HC, ktoré je nezvestné už týždeň , a pomaly si myslím , že už asi fakt nežije,ale zaujíma ma iná vec- .... Alebo sú u nás také zákony, že kašleme na rodičov, aj keď kvoli ním zomrie človek?...
......každá pravda tisíc podôb máva???...... alebo len pamäť občas neslúži... ... http://www.porada.sk/1443580-post1518.html ... som rada, že Ty si bol úspešnejší... ...len neviem, prečo teraz bičom plieskaš...
Naposledy upravil Ajuška : 02.07.10 at 09:41
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ajuška Pozri príspevok
......každá pravda tisíc podôb máva???...... alebo len pamäť občas neslúži... ... http://www.porada.sk/1443580-post1518.html ... som rada, že Ty si bol úspešnejší... ...len neviem, prečo teraz bičom plieskaš...
Nehnevaj sa Ajuška, ale žasnem nad tebou, proste žasnem- to čo porovnávaš?Prečítaj si ešte raz oba moje príspevky a píšem o tom že rodičia zahmlievajú,klamú a je im to jedno, ako to možeš porovnávať???Som z tvojej reakcie zhrozený a šokovaný akože sorry...
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Súhlasím s pepsi, ja mám z toho taký zlý pocit, veľmi sa mi to nezdá, celý tento nešťastný prípad. Pri malom dieťati sa stačí na chvíľočku otočiť a zrazu ho niet. Viem, čo je "stratiť" dieťa, sama som to tiež zažila, ale robila som všetko pre to aby som ho našla. Každá normálna matka by reagovala úplne inak, ako táto žena. Som z toho veľmi smutná.
3 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Žabinka Pozri príspevok
Súhlasím s pepsi, ja mám z toho taký zlý pocit, veľmi sa mi to nezdá, celý tento nešťastný prípad. Pri malom dieťati sa stačí na chvíľočku otočiť a zrazu ho niet. Viem, čo je "stratiť" dieťa, sama som to tiež zažila, ale robila som všetko pre to aby som ho našla. Každá normálna matka by reagovala úplne inak, ako táto žena. Som z toho veľmi smutná.
plne s tebou súhlasím, ty si pochopila ten rozdiel- stratiť a stratiť, bohužiaľ Ajuška si našla dovod to zneužiť...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

http://www.cas.sk/ Neviem prečo, ale od samého začiatku mám taký silný pocit, že v tom akože zmiznutí má prsty samotná nezodpovedná popíjajúca matka. Chúďa dieťa, mať takýchto rodičov si žiadne nezaslúži.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

bez komentára
1 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Teraz v televíznych hovorili, že vraj sa prechádzala s malou popri rieke, vraj ju zachytila kamera a priznala sa, že malá sa jej utopila. Nepovedali či ju tam nesotila, dúfam, že to bola nešťastná náhoda. Simonku zatiaľ ale nenašli, ale tá rieka vyzerá dosť dravá, takže ju mohlo niekam ďalej zaniesť.
Osobne som mamina 2 už dospelých detí, takže viem, že deti je nutné mať stále na očiach. Dcéru som mala ako 100 chlapcov /ako sa hovorí/, ale ešte aj pri vešaní prádla ma musela držať za nohu, lebo keby nie, tak niečo vyparatí, boli aj úrazy, aj keď som tak striehla, bola aj tržná zošívaná rana, aj sadra na rúčke, na lýtku som v jednom momente napočítala 17 modrín, bola proste také živé striebro, ja som bola vyčerpaná, preto viem, že deti sú skutočne rôzné, ale postoj tej matky sa mi zdá nezodpovedný. Keď sa už niečo stalo a ona šla do krčmy. ... Takýto ľudia si nezaslúžia mať deti. Koľko manželstiev je bezdetných, je to niečo strašné.... Chúďa Simonka...
2 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
...chobot neviem, ale ešte pár rokov dozadu sme na psychiatrii riešili matku, ktorej dieťa vypadlo z okna, keď kývalo ockovi - bola s ním doma a bola veru odsúdená za zanedbanie starostlivosti.... ona sa zrútila a skončila v liečebni , ale zároveň bola aj odsúdená.....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

...to, že matka mení stále výpoveď o niečom svedčí ja mam podozrenie, že matka vie čo sa stalo, ja som túto kauzu zachytila trochu neskôr, ale ako som videla prvý krát matku nezdá sa mi úplne v poriadku to, že jej mala údajne spadnúť do rieky-vody tak to som tv nezachytila, ale taká verzia je možná matku, že už stíhajú pre opustenie dieťaťa, je to tragédia do
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
...médiá zverejnili jednu z tragédií to je fakt... honba za senzáciou je chlebíčkom novinárov, aj keď v obdobných situáciách im často chýba takt a kúsok ľudskosti... ale akosi sme si zvykli, že to nie je nič výnimočné... ...je mi však smutno z nekonečných posudzovačiek... odsudzovačiek... dohadov a prehnaných uzáverov ostatného "človečenstva"... ...skratové správanie v extrémnych šokových situáciách totiž v sebe nemôžme predvídať ani jeden z nás... ...a ja naozaj nechápem... komu... či čomu... je prospešné vynášanie ortieľov bez poznania kuuuska pravdy.......... to už sme vážne všetci za hyeny????
7 0
viki2 viki2

viki2 je offline (nepripojený) viki2

myslím, že už dávali v správach, že ju obvinili z opustenia dieťaťa.....
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Stanislav 1975 Pozri príspevok
plne s tebou súhlasím, ty si pochopila ten rozdiel- stratiť a stratiť, bohužiaľ Ajuška si našla dovod to zneužiť...
Stano ty si tuším o tomto prípade najviac informovaný. Tak to napíš, čo sa presne stalo, ja ti už v trestnom zákonníku nájdem príslušné paragrafy, dáme to nejakému novinárovi, ten to poriadne rozmázne a sudca už bude musieť konať.
2 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Ajuška Pozri príspevok
...médiá zverejnili jednu z tragédií to je fakt... honba za senzáciou je chlebíčkom novinárov, aj keď v obdobných situáciách im často chýba takt a kúsok ľudskosti... ale akosi sme si zvykli, že to nie je nič výnimočné... ...je mi však smutno z nekonečných posudzovačiek... odsudzovačiek... dohadov a prehnaných uzáverov ostatného "človečenstva"... ...skratové správanie v extrémnych šokových situáciách totiž v sebe nemôžme predvídať ani jeden z nás... ...a ja naozaj nechápem... komu... či čomu... je prospešné vynášanie ortieľov bez poznania kuuuska pravdy.......... to už sme vážne všetci za hyeny????
..


...Ajuška a koľkože ty máš detičiek?..lebo ja si vôbec nemyslím, že mater mala skrat a to preto, že dokázala ísť na políciu a nahlásiť zmiznutie svojej len 3-ročnej dcéry a to prosím, večer o 10.00hodine, keď by také malé dieťa malo už mať dva sníčky odsnívané..minimálne..a nechať nastúpiť stovku policajtov do pozoru a hľadať dieťa...a ona sedela v krčme a ľudia lozili po okolí a hľadali a dúfali....a do akej rotácie vie vytočiť trojročné dieťa svoju matku?..aby mu ublížila?..fuj....lebo ako u teba je normálne, že ti dieťa večer už potme behá po vonku?..u mňa teda nie..a keď si dovolím odsúdiť matku a naložiť ju do soli, asi viem niečo o trojročných deťoch a vôbec o deťoch...
..mohla by si aspoň náznakom priblížiť nejakú "pravdu", ktorá by sa ti pozdávala pri takomto chovaní matky...tlačí sa mi otázka, čo robila večer o desiatej s dieťaťom pri vode?..je na kamere, takže dôkaz tu je,lebo stopercentne sa nešla len tak poprechádzať po večeri...no?..
Naposledy upravil pepsikova : 02.07.10 at 21:45 Dôvod: ..kľudne budem za hyenu...
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Ja budem síce úplne , ale ako vidím, Stankovi sa podarilo opäť a zas založiť tému vhodnú na klatku.

A trošku k téme...
Nech sa to stalo akokoľvek, verím, že aj matka alkoholička vie ľúbiť a milovať svoje ratolesti.
Fakt, že žijú medzi nami ľudia chudobní a závislí od kadečoho neznamená, že nemajú srdcia a necítia bolesť.

Ak dotyčná žena vedome alebo nevedome pomohla svojmu dieťaťu na druhý svet, len ona bude s takýmto bremenom žiť ďalej, ak sa to bude dať vôbec nazvať životom a my to tu nevyriešime.
10 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Asi by to chcelo tu od Jandu: Slzy mamy... Prečo???
2 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

média toho zverejnili veľa, ja mám pocit že matka má niečo za ušami, buď sa stalo niečo veľmi veľmi zlé a matka to chela uhrať, možno sa bála a preto mení výpovede , to že bude žiť so svojím svedomím ďalej.. ale čo ten malý človiečik, je mi toho dieťaťka úprimne ľúto a nemám zľutovanie, ale súdiť budú kompetentní a dúfam že dobre.
3 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

sito Pozri príspevok
Asi by to chcelo tu od Jandu: Slzy mamy... Prečo???
4 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

http://krimi.cas.sk/clanok/171971/na...rehu-vahu.html
Hrôza a des. Nie som rada, že sa moje tušenie potvrdilo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať