Zavrieť

Porady

Právny postih rodičov strateného dievčatka v HC nieje žiadny?

Ahojte, v poslednom čase každodenne čítam o stratenom dievčatku z HC, ktoré je nezvestné už týždeň , a pomaly si myslím , že už asi fakt nežije,ale zaujíma ma iná vec- dievčatko sa údajne stratilo, keď rodičia boli opitý a proste ešte o 22 hod. 3 r. dievčatko behalo po ulici a hľadajú ho teraz desiatky policajtov a dobrovolníkov a otec si sedí v krčme a mama mení výpovede, klame až sa práši-najnovšie ju akože niekto ovalil- nemali by byť títo rodičia dávno za mrežami o chlebe a vode,keďže maria pátranie po dcére a ide tu o život? Nemajú policajti keď ide o život nejaký mimoriadny prostriedok aby ich poriadne "priškripli", aby neklamali a možno zachránili život? Alebo sú u nás také zákony, že kašleme na rodičov, aj keď kvoli ním zomrie človek?Myslím,že v Číne by to riešili troška inak a nekompromisnejšie...- toto je tá demokracia naša a pritom sa neviem prečo bránime trestu smrti, len to zbytočne škodí ostatným spoluobčanom...

http://krimi.cas.sk/clanok/171886/pr...-vypovede.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ja som písala o tých, ktorí ubližujú a nič sa im nerobilo, nechali ich tak. Buď ich bránila rodina, veď sa ešte nič hrozného nestalo, alebo ich nechali samých, a tí potom sa ťažko spamätávali...
Od takých ľudí čo najďalej, majú šancu sa liečiť, len oni nechcú, alebo nemajú dostatok síl na to. A keď nechcú prijať pomoc, potom možno očakávať len takéto skraty...
Tých čo sú kľudní a spia, tých som nespomínala.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Danila Pozri príspevok
Lenka, chcieť a môcť sú dve strany jednej mince. A práve si vystihla presne, v čom je problém. ODSOTENEC! Každý má nárok na druhú šancu. A ak nemá pri sebe niekoho, kto mu je ochotný nastaviť zrkadlo, poukázať aj na dobré, čo v sebe má, aj na východiská, aj na možnosti, a byť mu barličkou na tŕnistej ceste, ak takého blízkeho pri sebe nemá, nenachádza dôvod chcieť. Motivácia je prostriedkom, abstinencia je cieľom. Z bodu A do bodu B je čierny tunel, a pokiaľ nezabliká svetlo nádeje, pekelne horúci.... ale vždy sa oplatí.
P.S. Ak zachránime čo i len jedného závislého, tak sme mali o dôvod viac prežiť život zmysluplne.
oni mohli, mali šancu. Len boli moc slabí na to, aby to zvládli. Zrkadlo nestačilo. 2 mesiace som sa zaoberala tým mužom čo som spomínala. Popri práci, a nepodarilo sa mi mu pomôcť, mohla som robiť čo som chcela. A nikto ho neodsotil, jeho otec mu bol nablízu, s deťmi sa stretával, bol 3x na liečení, mala som to priamo na tanieri, čo dokáže urobiť aj absťák, aj alkohol v krvi. Mal šancí viac a nedokázal ich využiť.
Potom čo robiť s takýmito ľuďmi?
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

pozeram, ze sa tu ocenujete ako na beziacom pase
mona091 Pozri príspevok
- preco pustaju VRAHOV, ktori nelutuju ani jeden ich cin? (hromadne prepustenie celej smotanky, a nie pre nevinu, ale pre nedostatok dokazov a procesne chyby, a islo aj o deti),
oni su vyteseni a este aj na slobode,
a nikto z nas nebojuje za ich odstrel
,
ale matka, ktorej rozumova, socialna a ostatna kapacita je na velmi nizkej urovni,
kde sa este len skuma, ci skutok nastal nedbanlivostou alebo umyslene, tak ju uz teraz treba rozstvrtit?

- preco na robenie deti nie je povolenie?
a kedze deti rodia aj dementi a inac naruseni, ich nezodpovednost, pripadne nesvojpravnost dopredu je jasna, tak zodpovednost musi prevziat
niekto ini,
ale tu uz nikto nechce prevziat, a potom vznikaju taketo tragedie
vydobytok demokratickeho systemu kde vrahovia xodia po slobode a obete su prenasledovany.

toto zmetie vyssi zakon. zakon prirody, vztah matka-dieta. o tom netreba dalej pisat.

mozno ze aj taketo nieco sa moze stat, ale tam je uz viac zainteresovanyx dementnyx. ak by sa aj nieco podobne stalo, dieta by mal vyxovavat najblizsi pribuzny (nie ustavy ako je to u vas predurcene)
Danila Pozri príspevok
Fajn. Nebudeme sa prieť, koľko akých diagnostikovaných pacientov je na psychiatrii.Mohli by sme sa však prieť o tom, aká je úspešnosť liečby závislostí. Topodborníci hovoria o pandémii. A ešte niečo na dovetok. Keď sa prežeriem vlastnou vinou tlačenkou, klobásou a slaninou, tiež si dobrovoľne privodím žlčníkový záchvat a lekári behajú o dušu. Keď si životabôľ neriešim prežieraním, ale alkoholom, som vyvrheľ. Neobhajujem alkoholikov. To v žiadnom prípade. Len som bola chvíľu objektívna. Aj alkoholik, narkoman či gembler je najlepší tvrdý. Hovoria tí, čo nevedia o čom hovoria...Akoby bola spoločnosť za vodou. Táto sociálna vrstva vzišla z nej......asi bude niekde pes zakopaný. Netušíš kde to bude? Bolo by na dlhý debat....Lebo biznis svetom vláde....Vo všetkých sférach...Vo všetkých.
a vias aspon priblizny pomer medzi tymi ktory si svoj zivotabol utapaju v alkohole a medzi tymi ostatnymi ktory sa topia v alkohole a v drogax?
Danila Pozri príspevok
Asi si málo počula o tom, že samovraždy rastú geometrickým rádom. A čo tí študáci, čo vyskočia v mladom veku z okien internátov? Matka zlyhala. Zaslúži si trest.Určite nemalý. Ale len ona sama vie najlepšie, čo ju bolelo, ako veľmi, a prečo. Občas sa také konanie nazýva skratové.....Ona zlyhala včera, zajtra to môžem byť ja, pozajtra Ty. Lebo pán život je o sekundách.....
co tymto xces povdat, aka je suvislost s pripadom?
pavol54 Pozri príspevok
Nikoho neobhajujem ani nesúdim lebo nie som na to povolaný. Ale priznaj sa bol si už niekdy nie vlastnou vinou v bahne, skutočným bezdomovcom, človekom bez akejkoľvek životnej perspektívy?
Ľahko sa bolo Kaníkovi hrať na bezdomovca keď vedel že o 48 hodín sa hra skončí
Nedá sa nič robiť ale pri takýchto krajných prípadoch si vždy spomeniem na výrok Ježiša Krista z biblie keď chceli kameňovať ľahkú ženu "Kto je bez viny nech prvý hodí kameňom" Ako jej pomohla spoločnosť keď padala do priepasti? Až teraz vidia pri vzniku konečnej situácie čo sa dialo?
Niektorí ste uchopili poriadne veľké kamene.
pavol, kto bol v bahne? manzelia, ktory podla svedkov denne vysedavali v krcme?, zaco nasavali? ked ukazovali v tv aj ix rodicov a okolie, vobec nevypadalo, ze by boli v bahne

Doteraz najužitočnejšia odpoveď (12 hlasov)
Ťažko posudzovať situáciu , pravdu vie len matka a prípadne manžel .

- s akým úmyslom išla neskoro večer s dcérou ku Váhu a čo v tom momente aký skrat nastal - nevieme
- prečo matka pila a často navštevovala krčmu - taktiež nevieme
- prečo si tak ľahko dala od seba vziať už jej prvé päťročné dieťa , ktoré súd prisúdil otcovi dieťaťa - taktiež nevieme
- prečo menila výpovede - nevieme - to sa samozrejme aj mne nepáčilo
- ako mohla s kludným svedomím sledovať , ako ľudia hľadali Simonku , keď ona už vedela , že dieťa nežije

Tieto otázky si kladie celé Slovensko - odpoveď však vie jedine matka a my môžeme len vykreslovať situáciu odhadom.Tak ako zatiaľ orgány činné v trestnom konaní .

Život nevinného dieťaťa , ktoré sa nepýtalo na svet , sa nedá odškodniť ani 25 ročným väzením.

Simonka určite chcela žiť ........ ale i napriek chceniu odišla do iného sveta .......do sveta maličkých anjelikov .
ci matka svoje dieta vyhodi do kontajnera, alebo hodi do rieky, alebo vyhodi oknom, alebo ju utyra, automaticky je v danej xvili mimo. toto je novy slovensky fenomen ktory sa uz akosi udomacnil.

mila zitka, odskodnuju sa len zivy, takze tyx 25 neni odskodnenie pre simonku, ale trest pre "maminku"
ak sa jej preukaze vina, 15+ bez mihnutia oka
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
stormcatcher Pozri príspevok

ci matka svoje dieta vyhodi do kontajnera, alebo hodi do rieky, alebo vyhodi oknom, alebo ju utyra, automaticky je v danej xvili mimo. toto je novy slovensky fenomen ktory sa uz akosi udomacnil.

mila zitka, odskodnuju sa len zivy, takze tyx 25 neni odskodnenie pre simonku, ale trest pre "maminku"
ak sa jej preukaze vina, 15+ bez mihnutia oka
Taký fenomém čo popisuješ sa neudomácni, aspoň nie u všetkých.
Duševne chorá matka, či agresívna matka, či otec by sa nemali starať o deti, ale mali by sa liečiť. Len žiaľ na to, že bola problematická matka, otec sa príde až moc neskoro, keď už je zničený život dieťaťa, blízkych aj matky. A na to okolie nereaguje, reaguje až potom, keď sa niečo stane. Tak ako aj v tomto prípade. Simonke už nič nepomôže, či sa matka polepší, či nie, už jej nik nevráti život. A určite toto nebude výstraha pre ostatné nezodpovedné matky. Tie budú žiť tak ako doteraz, pokiaľ samé nebudú chcieť zmeniť svoj život... A toto sa nedá ospravedlniť ničím.
Naposledy upravil lenkak : 05.07.10 at 10:51 Dôvod: doplnenie
5 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

u mna je kazdy zivot rovnocenny - vsetky obete su bezbranne,
aj ustava povysuje zivot nad vsetko ostatne,

a vrah, ktory umyselne vezme zivot akymkolvek sposob, je u mna rovnakym vrahom bez ohladu, kolko rokov jeho obet mala,
tam by boli tvrde tresty (zial, nefunguje to tak),

ale su situacie, kedy vinnik svojim postojom, pristupom, okolnostiami vezme inemu zivot, a pre neho je trest uz len ZIT dalej (aj matky, ktorym dieta vypadlo z okna, kym boli matky v kupelke, aj matky, ktorym deti skocili pod vlak, aj soferi, ktori nezvladli situaciu v premavke a td.)(,

takze, preco dat vyssi trest tej druhej skupine oproti prvej?
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

mona091 Pozri príspevok
u mna je kazdy zivot rovnocenny - vsetky obete su bezbranne,
aj ustava povysuje zivot nad vsetko ostatne,

a vrah, ktory umyselne vezme zivot akymkolvek sposob, je u mna rovnakym vrahom bez ohladu, kolko rokov jeho obet mala,
tam by boli tvrde tresty (zial, nefunguje to tak),

ale su situacie, kedy vinnik svojim postojom, pristupom, okolnostiami vezme inemu zivot, a pre neho je trest uz len ZIT dalej (aj matky, ktorym dieta vypadlo z okna, kym boli matky v kupelke, aj matky, ktorym deti skocili pod vlak, aj soferi, ktori nezvladli situaciu v premavke a td.)(,

takze, preco dat vyssi trest tej druhej skupine oproti prvej?
to je otázka nad uvahou, alebo patri mne?
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

stormcatcher Pozri príspevok
to je otázka nad uvahou, alebo patri mne?
to je basnicka otazka, dnes uz viem, ako funguje zivot, a ze idealizmus don nepatri,

ale tiez viem, a verim tomu, ze ak je zachraneny, co len jeden zivot, tak ten boj zmysel ma,

preto si myslim, ze ak sa ludia zaujimaju o okolie a aktivne riesia problemy,
(napriklad, aby deti neboli vo vychove rizikovych skupin), je to ok, ale
aby sme bojovali za odstrel nevyrieseneho pripadu, len preto, lebo z nasho pohladu sa zda, ze sa matka isla ozrat a vykaslala sa na decko, alebo matka isla na wecko, a nezabezpecila balkon, to sa mi zda uz len ako ventilacia.
treba najprv odtranit priciny, tak znizovat nasledky,
ale je to urcite tachsie, lahsie je odsudit

a este: nic nie je iba cierne a biele
5 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Každý smútil, len matka s fotrom sa opíjali niekde v bare...
ešte k tomuto
uvediem prípad zo života:
Naši známi mali 3 deti, z toho dve hluchonemé. Ich rodičia si občas vypili, ale boli všetci pokope. Raz ten najmladší, keď už mal cez 18rokov, išiel s priateľkou do reštaurácie za dedinou. Keď sa už vracali naspäť zrazilo ich auto, auto predbiehalo kamion, darmo autá trúbili, oni boli chrtom, nepočuli trúbenie,obaja boli hluchonemí. Dievča prežilo, chlapec nie. Spolužiaci spravili na mieste nehody malý pomníček, dá sa tam zapáliť sviečka, dať kvietok. Je to nedaleko od nášho rodičovského domu. Už je tomu zo 10 rokov, aj viac. Ale keď som stretla otca raz na dušičky, sám ma poprosil, aby som na ten pomníček zaniesla kvietok, zapálila sviečku, lebo on od tej nehody nemôže ísť na to miesto, už len keď musí tadiaľ, má problém, má aj dva- tri dni "pokazené", a aby to prekonal je v liehu, že on si sviečku zapáli radšej doma.

Možno tá matka má rovnaký problém, každý sa ináč stavia ku tragédii, ale je strašne nepochopiteľné, že ona klamala, vedela čo sa stalo a nepovedala to hneď.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
lenkak Pozri príspevok
oni mohli, mali šancu. Len boli moc slabí na to, aby to zvládli. Zrkadlo nestačilo. 2 mesiace som sa zaoberala tým mužom čo som spomínala. Popri práci, a nepodarilo sa mi mu pomôcť, mohla som robiť čo som chcela. A nikto ho neodsotil, jeho otec mu bol nablízu, s deťmi sa stretával, bol 3x na liečení, mala som to priamo na tanieri, čo dokáže urobiť aj absťák, aj alkohol v krvi. Mal šancí viac a nedokázal ich využiť.
Potom čo robiť s takýmito ľuďmi?
Lenka, nemôžem nič iné, ako oceniť Tvoju empatiu a pomoc komukoľvek. Ale sú takí, čo to skúšajú 2O x, ba možno 20 rokov a viac. Ja som len trpezlivejšia, lebo trpezlivosť ruže prináša. Závislosť nie je šport, skôr u nej platí, ponáhľaj sa človeče pomaly..... Moje písanie je ťažkopádne, takže občas nečitateľné. Polepším sa.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
lenkak Pozri príspevok
...Možno tá matka má rovnaký problém, každý sa ináč stavia ku tragédii, ale je strašne nepochopiteľné, že ona klamala, vedela čo sa stalo a nepovedala to hneď.
...naopak... je to pochopiteľné... (neospravedlňujem ju)... bez ohľadu na okolnosti za ktorých sa tragédia udiala... peklo ktorým prešla, nedokázala normálne spracovať... pretože aj pre ňu (napriek všetkým titulom, ktoré jej verejnosť uštedrila) to určite bolo šokujúce...
...žiadne prirovnania nie sú adekvátne... ale nie jeden za "normálneho" sa považujúci človek sa obdobne zachoval trebárs pri usmrtení chodca autom...

...ľahko... v kľude a v pohode padajú vyhlásenia... akoby sa ten či onen v danom okamihu zachoval... bohužiaľ, je to len bohapustá teória... až sa ocitneme zoči-voči danému tlaku... reagujeme podľa toho, na čo v onom okamihu máme...

...pre "tento" mechanizmus doslova neznášam odsudzovanie človeka človekom................
7 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
stormcatcher Pozri príspevok
to je otázka nad uvahou, alebo patri mne?
Teda, ja som Ti chcela niečo napísať, ale pri pohľade na Tvoj obrázok mi vypadla klávesnica, myš aj odpoveď z hlavy. Som zamorená negatívnou energiou po strop mojej izby. Mám rozkúsaný jazyk dokrvava......A to sa tu ešte nikomu nepodarilo zastaviť ma v rozjazde pre hviezdy.
P.S. Nevymeníš ten hrôzostrašný pohľad za úsmev?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ajuška Pozri príspevok
...naopak... je to pochopiteľné... (neospravedlňujem ju)... bez ohľadu na okolnosti za ktorých sa tragédia udiala... peklo ktorým prešla, nedokázala normálne spracovať... pretože aj pre ňu (napriek všetkým titulom, ktoré jej verejnosť uštedrila) to určite bolo šokujúce...
...žiadne prirovnania nie sú adekvátne... ale nie jeden za "normálneho" sa považujúci človek sa obdobne zachoval trebárs pri usmrtení chodca autom...

...ľahko... v kľude a v pohode padajú vyhlásenia... akoby sa ten či onen v danom okamihu zachoval... bohužiaľ, je to len bohapustá teória... až sa ocitneme zoči-voči danému tlaku... reagujeme podľa toho, na čo v onom okamihu máme...

...pre "tento" mechanizmus doslova neznášam odsudzovanie človeka človekom................
ja neodsudzujem, ja len nechápem ten postoj a postup. Ak je psychicky chorá, tak prečo sa na to prišlo teraz a nie pred tragédiou? Ak bola chorá, tak sa mala liečiť, ale ona sa asi nechcela liečiť, alebo si nechcela priznať, že má nejaký problém, až teraz. Mohlo sa predísť tragédii, ale to by si musela najprv ona uvedomiť, čo sa s ňou deje a ako žije. Teraz to už Simonke nepomôže...

Darmo si človek vopred predstavuje takú chvíľu či onakú, čo by spravil a čo nie, keď príde, nemá takú podobu, akú si predstavoval.
Všetko treba zažiť na vlastnej koži, aby sa dalo chápať.

P.S: Ja osobne sa bojím ísť so synom k rieke, blízo brehu, nie to ešte večer. Všeličo sa môže stať, stačí že sa pošmyknem ja, alebo on. Ale to som ja...
Naposledy upravil lenkak : 05.07.10 at 16:49 Dôvod: doplnenie
2 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Danila Pozri príspevok
Lenka, nemôžem nič iné, ako oceniť Tvoju empatiu a pomoc komukoľvek. Ale sú takí, čo to skúšajú 2O x, ba možno 20 rokov a viac. Ja som len trpezlivejšia, lebo trpezlivosť ruže prináša. Závislosť nie je šport, skôr u nej platí, ponáhľaj sa človeče pomaly..... Moje písanie je ťažkopádne, takže občas nečitateľné. Polepším sa.
v mojom prípade už viac nechcel, nebolo to tým, že by som bola netrpezlivá.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ináč diskutuje sa z časti aj v téme:
http://www.porada.sk/t51730-p1229-co...-potesilo.html
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

Danila Pozri príspevok
Teda, ja som Ti chcela niečo napísať, ale pri pohľade na Tvoj obrázok mi vypadla klávesnica, myš aj odpoveď z hlavy. Som zamorená negatívnou energiou po strop mojej izby. Mám rozkúsaný jazyk dokrvava......A to sa tu ešte nikomu nepodarilo zastaviť ma v rozjazde pre hviezdy.
P.S. Nevymeníš ten hrôzostrašný pohľad za úsmev?
spokojna? dufam, ze mi nenaznacujes aby som ti uhradil klavesnicu a mys. potom sa nejako pomaly rozbiehas. vyvetraj si hlavicku a hned ta aj negativna energia opusti, a na ten jazycek - Dr. Maresh, nemocnica ba-ruzinov, len aby si mi cestou nevykrvacala
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Viete, musela som prepnúť správy keď som videla tie davy ľudí, ktorí boli dievčatku zapáliť sviečku. Kde boli keď nevideli tú "výchovu" dieťaťa predtým?

Na druhej strane, stretla som sa so situáciou, keď osoba videla týranie dieťaťa (bolo veľakrát hladné, rodičia sa bili a rezali v alkoholickom opojení, do noci vykrikovali, dieťa chodilo po susedoch požičiavať peniaze alebo suché rožky na desiatu) a na sociálke "udávajúcemu" povedali, že oni boli prešetrovať, dieťa povedalo, že sa nič také nedeje (celé dni bolo strašené, že ak by prišli tety zo sociálky tak už nikdy rodičov neuvidí) a že čo robí paniku.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Palino, mal by si pravdu a to úplnú,keby sa jednalo len o toho daného jedinca, ale tu zaplatilo za to životom jedno bezbranné,malé dieťa!!! Keď sa niekto chce zničiť a odmieta pomoc tak nech sa aj zničí-je dospelý človek,má svoju hlavu,ale nech neubližuje nevinným a tobož nie deťom...
Palo, uvedomujem si že som použil silné slová( za nimi si aj stále stojím), lebo ja smrť dieťaťa ( na rozdiel od niektorých spoludiskutujúcich) neviem ničím ospravedlniť, proste ničím...A vlastne som prekvapený že aj to niekto dokáže-úmrtie dieťaťa niečím ospravedlniť,však to sa ani nedá...
Asi sme sa nepochopili, ja nikoho za nič neospravedlňujem, len som chcel napísať to, že my nie sme povolaní súdiť nikoho, za akýkoľvek zločin za každý skutok budeme na sto percent súdení našim najvyšším sudcom (či tomu veríme alebo nie, ale životná skúsenosť ma denno denne utvrdzuje v tomto presvedčení) a budú súdení aj tí ktorí mohli tomuto zavrhnutia hodnému skutku zabrániť a neurobili tak.
Mne keby bol pred dvadsiatimi rokmi niekto povedal priamo moju skutočnú realitu - že som bezdomovec tak ho pre urážku prizabijem, lebo som sa za neho vtedy nepovažoval, nie každý sa dokáže z vyhrabať z bezvýchodiskovej situácie, dnes som na to hrdý že sa mi to podarilo, preto som sa ťa pýtal bol si už niekedy v bahne?
My tu len môžeme hodnotiť čo sa stalo z nám známych faktov nič viac nič menej.
10 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
pavol54 Pozri príspevok
Asi sme sa nepochopili, ja nikoho za nič neospravedlňujem, len som chcel napísať to, že my nie sme povolaní súdiť nikoho, za akýkoľvek zločin za každý skutok budeme na sto percent súdení našim najvyšším sudcom (či tomu veríme alebo nie, ale životná skúsenosť ma denno denne utvrdzuje v tomto presvedčení) a budú súdení aj tí ktorí mohli tomuto zavrhnutia hodnému skutku zabrániť a neurobili tak.
Mne keby bol pred dvadsiatimi rokmi niekto povedal priamo moju skutočnú realitu - že som bezdomovec tak ho pre urážku prizabijem, lebo som sa za neho vtedy nepovažoval, nie každý sa dokáže z vyhrabať z bezvýchodiskovej situácie, dnes som na to hrdý že sa mi to podarilo, preto som sa ťa pýtal bol si už niekedy v bahne?
My tu len môžeme hodnotiť čo sa stalo z nám známych faktov nič viac nič menej.
Škoda hádzať perly sviniam, ako hovoria kresťania.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

marjankaj Pozri príspevok
Škoda hádzať perly sviniam, ako hovoria kresťania.
Obávam sa Janko, že nech staré latinské výroky akokoľvek múdro a honosne znejú spolu so starými kresťanskými pravdami, stále budú v téme tejto použité proti nám...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
pavol54 Pozri príspevok
Asi sme sa nepochopili, ja nikoho za nič neospravedlňujem, len som chcel napísať to, že my nie sme povolaní súdiť nikoho, za akýkoľvek zločin za každý skutok budeme na sto percent súdení našim najvyšším sudcom (či tomu veríme alebo nie, ale životná skúsenosť ma denno denne utvrdzuje v tomto presvedčení) a budú súdení aj tí ktorí mohli tomuto zavrhnutia hodnému skutku zabrániť a neurobili tak.
Mne keby bol pred dvadsiatimi rokmi niekto povedal priamo moju skutočnú realitu - že som bezdomovec tak ho pre urážku prizabijem, lebo som sa za neho vtedy nepovažoval, nie každý sa dokáže z vyhrabať z bezvýchodiskovej situácie, dnes som na to hrdý že sa mi to podarilo, preto som sa ťa pýtal bol si už niekedy v bahne?
My tu len môžeme hodnotiť čo sa stalo z nám známych faktov nič viac nič menej.
ľahko je dostať sa do bahna, ľahko je vliesť do omámenia alkoholu, či iného opojenia, zabudnutia, ale ťažko je z tadiaľ sa vyhrabať a postaviť sa na vlastné nohy. Väčšinou si človek ani neuvedomí, kde sa nachádza. A kto mu chce pomôcť, ten skoro vždy vyjde na posmech. Pavol Tebe gratulujem, že sa Ti to podarilo. Máš byť na čo hrdý.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať