Zavrieť

Porady

Registračná pokladňa

Ahojte, chcem prenajímať športové náradie, konkrétne trampolinu. Musím mať na to živnosť a čo registračná pokladňa?Budem to prenajímať na kupku a akciách.

ďakujem
Naposledy upravil Dav : 06.07.10 at 08:42
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    AK ide o čistý prenájom športového zariadenia, tak ERP musí byť

    71.40 Prenájom tovaru osobnej spotreby a*potrieb pre domácnosi a*služby s*tým
    spojené s*výnimkou zdravotníckych a*parazdravotníckych pomôcok a*potrieb,
    požiťiavania kníh a časopisov. Nepatrí sem prenájom podĽa zmluvy o*kúpe
    prenajatej veci.
    Patrí sem prenájom alebo nájom všetkých typov elektrických i*neelektrických prístrojov
    a*zariadení určených pre zábavu v*domácnosti. Prenájom stereosystémov, CD prehrávačov,
    magnetofónov, televíznych a*rozhlasových prijímačov, videorekordérov, DVD prehrávaèov
    a*pod., požičiavanie platní, audiokaziet, magnetofónových kaziet, CD a*pod. Požičiavanie
    videokaziet a*DVD určených pre zábavu v*domácnosti. Požičiavanie nábytku (vrátane
    matracov) a*elektrických alebo neelektrických prístrojov a*zariadení pre domácnosi ako sú
    chladničky, práčky, izbové klimatizačné prístroje, ventilátory, hriankovače, mixéry, kuchynsk
    ý a*stolový riad a*pod., požièiavanie príborov, dekoračných predmetov pre domácnos.
    Požičiavanie ššportových potrieb a*potrieb na stanovanie (stany, kempingové zariadenia...),
    športových lietajúcich strojov (balóny, vzducholode, vetrone, klzáky...); požičiavanie
    zariadení a*predmetov pre vodné športy (výletné plavidlá, člny, vodné lyže, windsurfy,
    vodné skútre...), pre zimné športy (lyže a*lyžiarsky výstroj, korčule, snežné skútre...),
    požičiavanie tenisových alebo iných rakiet, bicyklov a*pod., požičiavanie jazdeckých koní.
    Služby spojené s*leasingom a*prenájmom hudobných nástrojov. Požičiavanie bielizne,
    odevov, divadelných kostýmov, obuvi, šperkov a*zlatníckych výrobkov, kníh, časopisov,
    kamier, fotografických prístrojov a*zariadení, ïalekoh¾adov a*iných optických výrobkov,
    dekoraèných kvetov, rastlín, hodín, hodiniek, potrieb pre domácich majstrov, na upratovanie,
    kosačiek na trávu, ručného náradia a*pod.

    Ak by nešlo o čistý prenájom, ale o prevádzku zariadenia, tak nie je povinnosť používať ERP, lebo sa zaradí:

    92.61.10 Prevádzka ššportových zariadení (iba kryté a*nekryté kúpaliská), tzn len prevádzka kúpalísk podlieha povinnosti používať ERP

    92.33.10 Èinnosti lunaparkov a*zábavných parkov (pod¾a vyhlášky Štatistického úradu
    Slovenskej republiky è.*632/2002 Z.*z., ktorou sa vydáva štatistická klasifikácia
    produkcie, sú tieto služby od 1.*1. 2003 oznaèené ako „Služby lunaparkov
    a*zábavných parkov“)
    Patria sem služby poskytované stabilnými atrakciami umiestnenými v*lunaparkoch
    a*zábavných parkoch urèené hlavne pre zábavu, prevádzku takýchto zariadení, prevádzku
    zábavných železníc.
    Naposledy upravil jaja99 : 05.07.10 at 17:25

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    zhv Pozri príspevok
    Ahojte, chcem prenajímať športové náradie, konkrétne trampolinu. Musím mať na to živnosť a čo registračná pokladňa?Budem to prenajímať na kupku a akciách.

    ďakujem
    áno živnosť
    áno ERP :
    8. Služby lunaparkov a služby zábavných parkov

    Ešte neviem, či dobre chápem slovo "prenajímať - niekomu prenájmeš a ten bude službu poskytovať alebo ako?
    ale aj
    5.3. Nájom a lízing predmetov a zariadení na rekreačné účely a športové účely a služby s tým spojené; nepatrí sem nájom podľa zmluvy o kúpe prenajatej veci

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    zhv Pozri príspevok
    Budem tu službu poskytovať ja, mne budú platiť za to skákanie.
    Tak musia skákať aj s blokom z ERP v zmysle vyššie napísaného ....

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    jaja99 Pozri príspevok
    Patria sem slu�by poskytované stabilnými atrakciami umiestnenými v*lunaparkoch
    a*zábavných parkoch urèené hlavne pre zábavu, prevádzku takýchto zariadení, prevádzku
    zábavných �elezníc.
    Nezobrazuje mi to celkom dobre, tak som vybrala podstatné.
    Spomínaná vyhláška bola s účinnosťou k 1.1.2009 zrušená.
    Používa sa sk nace, kde nevidím takúto bližšiu špecifikáciu /ak máš zdroj pripoj prosím/...

    Našla som napr. na webe :

    [hore]Povinnosť používať pokladnicu


    Príležitostne prevádzkujem pojazdný kolotoč. Som povinný používať registračnú pokladnicu?Vyhláška v znení neskorších predpisov stanovila povinnosť používať registračnú pokladnicu na evidenciu tržieb v hotovosti od 1. 7. 1997 aj pre lunaparky a zábavné parky, ktoré zahŕňajú aj pojazdné kolotoče. Ste teda povinný používať pokladnicu.No ale neviem nájsť presnú špecifikáciu a podľa mňa zatiaľ je to stále s ERP.

    P.s. Máme zas zaujímavú atrakciu

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    Posielam zdroj - tu na porade - príspevok č. 1

    http://www.porada.sk/t1674-reg-pokladna-povinnosti.html


    Ak ked sa zmenila klasifikácia, rozsah sluzieb, ktoré podliehajú povinnosti používať ERP je úplne rovnaký podľa vyhlášky 55 aj podľa nového zákona 289/2008. To mám od pani Mastihubovej, čo pripravovala zákon. Takže ak bola povinnosť používať po starom, tak bude aj po novom (čo sa týka služieb). Neviem, či štatistika ešte zatrieďuje - pre úplnú istotu by som asi požiadala.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    jaja99 Pozri príspevok
    Posielam zdroj - tu na porade - príspevok č. 1

    http://www.porada.sk/t1674-reg-pokladna-povinnosti.html


    Ak ked sa zmenila klasifikácia, rozsah sluzieb, ktoré podliehajú povinnosti používať ERP je úplne rovnaký podľa vyhlášky 55 aj podľa nového zákona 289/2008. To mám od pani Mastihubovej, čo pripravovala zákon. Takže ak bola povinnosť používať po starom, tak bude aj po novom (čo sa týka služieb). Neviem, či štatistika ešte zatrieďuje - pre úplnú istotu by som asi požiadala.
    Asi si treba overiť buď u štatistiky alebo DRSR. Neviem si však predstaviť ani prakticky ako ináč - na nejaké lístky alebo podobne by sa asi nenašla opora....

    Registračná pokladňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.