Zavrieť

Porady

písommná výpoveď

Chcela by som sa opýtať, keďže niesom právnička ale len mzdová účtovníčka tak neviem.

Môj problém: posielame zamestnancovi výpoveď poštou. Posielame ju do vlastných rúk. Deň výpovede napísaný na výpovedi je 24.10. Návratka sa nám vráti 31.10.

Výpoveď je platná, keďže je doručená v deň výpovedi nápísanom na Výpovedi t.j. 24.10. alebo je platná až 31.10???????

Tým pádom mám aj s odhlasovaním do SP problém, mám ho odhlásiť 24.10 alebo 31.10????

Pomožte prosím
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    1.) Pri výpovedi, pracovný pomer k o n č í, až uplynutím výpovednej doby, ktorá je dvoj, alebo trojmesačná a začína plynúť prvým dňom v kalendárnom mesiaci, ktorý nasleduje po mesiaci, v ktorom bola zamestnancovi výpoveď d o r u č e n á.Tzn., že ak bola písomná výpoveď zamestnancovi doručená v mesiaci október 2005 a v prípade dvojmesačnej výpovednej doby, pracovný pomer skončí až 31.12.2005 a týmto dátumom ho odhlásiš s poisťovní.

    2.) Za deň doručenia výpovede poštou, sa považuje deň uvedený v návratke ako deň prevzatia písomnosti.

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    V tom prípade nejde o výpoveď, ale o okamžité skončenie pracovného pomeru. Takže tak ako som uviedol, pracovný pomer končí dňom, ktorý je uvedený na doručenke, ako deň prevzatia písomnosti.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    akurat pisem pre priatela vypoved, dava on v zamestnani vypoved, viete mi poradit text? pocitame s 2-mesacnou vypovednou dobou...

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    ... meno, priezvisko zamestnanca, dávam výpoveď podľa ustanovenia § 67 Zákonníka práce, z dôvodu (ale, ak nechce nemusí uviesť dôvod)...
    Doporučujem výpoveď doručiť ešte v tomto mesiaci (október), aby výpovedná doba začala plynúť 1.11.2005.

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    Oznamujem Vám, že v súlade s § 67 ZP dávam výpove´d z pracovného pomeru uzavretého dňa toho a toho.


    Nakoľko je výpovedná doba v mojom prípade dvojmesačná, môj pracovný pomer bude ukončený dňa 31.12.2005.

    /a potom ešte že napr. si chce dočerpať dovolenku a pod..../

    /ale musí vyove´d doručiť do 31.10./

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    Dáva ju z dôvodu, ze dostal od inej firmy lepsiu ponuku.. tu mu len slubovali a nic nedodrzali... dokonca mam pocit, ze ich klamu na stravnych listkoch.. tak som mu povedala, nech zajde za mzdarkami a nech mu ukazu podpisane prevzate stravne listky, ak ich nebude mat, tak budu mat zle...

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    dakujem vam. On tu vypoved doruci osobne a jeho kopiu si da potvrdit, ze prevzali. Dovolenku uz nema.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    endrju nie, to nie... Ide hlavne o to, ze chcel odist, lebo ti, co nerobili nic, dostavali viac na vyplate a este aj opity do prace a v podstate poriadne v praci neboli a on makal a mal menej, tak isiel za sefom, ze hele nezvysite plat tak idem.. a oni mu zvysili.. nie o malu sumu... lenze mu pre istotu o rovnaku sumu znizili odmeny... takze len zalepili oci a vyplata stale taka ista... a teraz dostal vybornu ponuku, za rovnaky plat si bude panom sam sebe, lebo iba on bude robit tu pracu a zodpoveda sa len jednemu cloveku.. nikto iny mu do prace nebude frflat a kafrat a pravdepodobne dostane aj firemne auto.. takze neni nad cim rozmyslat. To len pre upresnenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.