Zavrieť

Porady

plat po ukonceni rodicovskej dovolenky s PP na dobu neurcitu

Ahojte,
momentalne som uz 2. rok na rodicovskej dovolenke, rozmyslam vsak nad navratom do prace...Moj prac. pomer je na dobu neurcitu...
Zaujimalo by ma, na aku vysku platu mam narok po opätovnom nastupe do prace? Bude sa plat rovnat platu, aky bol zmluvne dohodnuty este pred mojim nastupom na MD, alebo bude zohladnene aj obdobie cerpania MD+RD v zavislosti od inflacie a pod.?
Ide o to, ze vo firme, kde pracujem, sa min.1x rocne zvysovali pravidelne mzdy zamestancov, 1. zohladnujuc inflaciu + 2. hodnotenie nadriadeneho... Suvisi to prip. aj s poziciou, prac. miestom?
Dakujem vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Ak nepracuješ v štátnej alebo verejnej službe, budeš mať plat, korý máš naposledy uvedený v pracovnej zmluve. Pracovnú zmluvu samozrejme pri nástupe po RD je možné meniť. Inak to môže byť, aj ak máte vo firme kolektívnu zmluvu, ktorá to určuje inak. Lepšie informácie získaš vo firme.

    gabriska je offline (nepripojený) gabriska

    gabriska
    Dakujem za odpoved, nepracujem ani v st. ani verejnej sluzbe, a nemame ani kolektivnu zmluvu...ale pride mi to trochu nefer, ak by to bolo takto...za rovnaku a rovnako odvedenu pracu moze takto vzniknut aj rozdiel v mzde aj 200 eur

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Mzda sa ti môže automaticky zvýšiť iba ak si odmeňaovaná minimálnou mzdou alebo minimálnym mzdovým nárokom, ale aj to musí byť upravené v pracovnej zmluve. Žiadna automatická úprava mzdy neexistuje, musí to byť podpísané v zmene pracovnej zmluvy.

    gabriska je offline (nepripojený) gabriska

    gabriska
    Ok, dakujem za odpoved, len som si chcela byt na istom, ked budem nastupovat opät do prace, co vlastne mam ocakavat a ake su moje prava a naroky.

    plat po ukonceni rodicovskej dovolenky s PP na dobu neurcitu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.