Zavrieť

Porady

Typ a hrúbka izolácie strechy

Som kto som...
Ahojte,

Akú hrúbku izolácie mám dať a aký druh, typ značku, na zateplenie podstrešnej časti ?

Staviam bungalov. Izoláciu nechcem dávať medzi krokvy, ale ju iba naukladám na deku, nakoľko túto časť stavby nehodlám využívať ako pôjd.

Takže, akú hrúbku a typ použiť ?
Usporiadat
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Hrúbku 20 cm a sklenú alebo čadičovú vatu.polystyrén tam nie je vhodný.Napr. URSA,NOBASIL atď.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Tak ako písal marleau.+ tej vate pomôžete tým že ju prikrijete paropriepustnou fóliou.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

220870 Pozri príspevok
Tak ako písal marleau.+ tej vate pomôžete tým že ju prikrijete paropriepustnou fóliou.
Mal som na mysli aj to,ale predpokladám,že v novostavbe je strecha dobre urobená,ale može ísť,dávam to tam tiež.
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
Fólia bude pod krytinou, je teda potrebná tá druhá ?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nieje nutná.Ale zvýši tepelnoizolačné vlastnosti vaty.Neviem oficiálny údaj ale tipujem to niekde okolo 15-20%.
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
Ok, vďaka
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Ale nezabudni,že musí byť difúzna.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Dobrym zvykom je dat 18+6cm, 6-ka dole a na to 18-ka o 90° pootocena
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Nuž keby popísal presnejšie konštrukciu,ale takto možme len hádať.Ak má rovný povrch,tak áno.Ak má nejaké trámy,tak jednu hrúbku do výšky trámov a druhú preložiť naprieč po vrchu.Tak,aby dosiahol tých cca 20 cm.
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
Konštrukcia jednoznačná. Izolácia bude naukladaná na žb.strope - deke.

Takže žiadne trámy, ale rovný betón.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Majky11 Pozri príspevok
Konštrukcia jednoznačná. Izolácia bude naukladaná na žb.strope - deke.

Takže žiadne trámy, ale rovný betón.
Ja by som tam dal aj 3x 8 cm,každú vrstvu kolmo na tú predošlú.Staviaš len raz,ceny energií klesať nebudú a takáto investícia sa vie veľmi rýchlo vrátiť.
0 0
dracul dracul

dracul je offline (nepripojený) dracul

ja som tu skladbu vyriesil nasledovne/interier>exterier/
sadrokarton-parozabrana-vata/18cm isover/-zelezobetonova deka 13cm-3+5+5 polystyren
0 0
vturansky vturansky

vturansky je offline (nepripojený) vturansky

V stavebninach ma varovali pred EPS na povalu. Vraj chuti mysiam...
0 0
qwertin qwertin

qwertin je offline (nepripojený) qwertin

Mna by zaujimala cena prace za izolaciu sikmej strechy 16+8cm, folia, sadrokarton?
0 0
Wlady Wlady

Wlady je offline (nepripojený) Wlady

Prave tiez riesim otazku hrubky izolacie, tak ma zaujala tato tema. Chcel by som sa poradit ohladom potrebnej hrubky izolacie pri bungalove, kde bude v polovici dome je otvoreny strop, druhej casti je tramovy strop. Oboch castiach pouzit rovnaku hrubku? Mohol by som poprosit niekoho o foto ako ukladal dasiu vrstvu izolacie pod krokvy? Dakujem.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

čadičovú (tvrdú), ak to chceš zalievať, najlepšie 20+20 cm, prípadne 10+10 cm potom z interierovej strany musíš dať parozábranu a z vonkajšej môžeš dať hydroizoláciu (ak budeš zalievať, tak musíš), ak ju nemáš v streche
0 0
Wlady Wlady

Wlady je offline (nepripojený) Wlady

Composite Pozri príspevok
čadičovú (tvrdú), ak to chceš zalievať, najlepšie 20+20 cm, prípadne 10+10 cm potom z interierovej strany musíš dať parozábranu a z vonkajšej môžeš dať hydroizoláciu (ak budeš zalievať, tak musíš), ak ju nemáš v streche
Podkrovie bude sluzit iba ako ulozny priestor, nechcem to zalievat. Stropny hranol ma 21cm, priecne zvazujem nabit dve stresne laty na seba co by bolo 10cm takze spolu 30cm izolacie. Staci tolko? Zhora spravim zaklop z OSB 18mm a z dola sadrokarton.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Wlady Pozri príspevok
Podkrovie bude sluzit iba ako ulozny priestor, nechcem to zalievat. Stropny hranol ma 21cm, priecne zvazujem nabit dve stresne laty na seba co by bolo 10cm takze spolu 30cm izolacie. Staci tolko? Zhora spravim zaklop z OSB 18mm a z dola sadrokarton.
30 cm je vyhovujúce.Osb dosky fungujú ako parozábrana sú parotesné.Takže v žiadnom prípade nie sú vhodné ako vrchný záklop.Ak to je neobývanej dobre vertranej časti povaly tak môžete na strop položiť aj polystyrén.
0 0
robin78 robin78

robin78 je offline (nepripojený) robin78

Idem riesit tiez izolaciu pod strechou a chcem sa pytat ake su minusy pre pouzitie polysterenu. Planujem volne poukladat dve vrstvy 10cm polystyrenu priamo na deku a jedna sa o vetrany priestor. Nakolko je strecha starsia, tak nechcem pouzit vatu nakolko tam moze hocikedy zacat zatekat a ked vata chyti vlhost, tak straca izolacne vlastnosti. Dakujem.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ak pod strechu zateká tak nieje vhodné nič iné len oprava výmena krytiny.Výhoda polystyrénu je v jeho tepelných vlastnostiach.Nevýhoda že nieje vhodný do trvale obývaných miestnosti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať