Zavrieť

Porady

Typ a hrúbka izolácie strechy

Som kto som...
Ahojte,

Akú hrúbku izolácie mám dať a aký druh, typ značku, na zateplenie podstrešnej časti ?

Staviam bungalov. Izoláciu nechcem dávať medzi krokvy, ale ju iba naukladám na deku, nakoľko túto časť stavby nehodlám využívať ako pôjd.

Takže, akú hrúbku a typ použiť ?
Usporiadat
CainDrago CainDrago

CainDrago je offline (nepripojený) CainDrago

Steny maju 10 - 25cmpoly-15cm beton-5cm poly (tvarovka meccato EPS250). podlaha taka poly vana hrubka 24cm poly+26zel-beto+6cmpoly pohlada+6cm poter
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
To tam možu žiť aj ľudia?alebo len škrečky.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

vysveltite mi niekto prosim toto: Pri aplikácii do konštrukcie sa v prípade otvorených difúznych systémov nemusí na vnútornú stranu aplikovať parotesná zábrana. Veľmi dobre sa aplikuje medzi skeletový systém v drevenom či kovovom rošte. Z vonkajšej strany sa môže použiť drevovláknitá doska, na ktorú sa aplikujú finálne povrchové úpravy. Z vnútornej strany je pri drevostavbách opäť drevovláknitá doska. Pri systémoch, ktoré nie sú difúzne otvorené sa odporúča aplikovať na vnútornú stranu tepelnej izolácie parotesnú zábranu.

to ked mam pod skridlou vysoko paropriepustnu kontaktnu foliu, alebo prevetravanu strechu tak nemusim davat zvnutra parozabranu?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

nakoniec som kupil 18cm vatu medzi krokvy cez to pojde parozabrana, na to rost+5cm vaty a SDK. Strop sa vyplni 10cm vatou.

Aj v tomto videu vravia ze ak sa pouzije vysoko difuzna folia, tak sa nemusi davat parozabrana.
Naposledy upravil alltracboy : 17.12.10 at 14:58
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

poriadne si precitaj tento fotoserial a ked aj potom budes mat nejastnosti tak napis
http://www.ostavbe.sk/fotoserial-ako...arton-t56.html
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

rozbalil som balik nobasilu 040 180mm a nejak to nevie dosiahnut predpisanu hrubku. su tam useky kde je to 180 a useky kde je iba 130mm. V com je problem? vonku je dost mraz.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
alltracboy Pozri príspevok
rozbalil som balik nobasilu 040 180mm a nejak to nevie dosiahnut predpisanu hrubku. su tam useky kde je to 180 a useky kde je iba 130mm. V com je problem? vonku je dost mraz.
Keby si nešetril a kúpil Nobasil MPN aký je použitý aj v tom videu tak by si nemal problém.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

keby bolo keby...
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

na videu je pouzity rolovany ISOVER http://www.damamb.cz/images/akce/isover.gif
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ako sa ma spravne zaizolovat strecha? uplne az po vrchlo, alebo iba po kliestiny aby tam vnikol taky vetrany nezatepleny trojuholnik? v mojom pripade ma priestor nad kliestinami asi 30cm. Vraj to bude robit problem ak to zaplnim vatou
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

ahojte,

rad by som sa opytal,
mate skusenost s mineralnou vlnou schwenk? kvalita, cena, ....

http://www.tobyk.sk/izolacia-nobasil...ml?page_id=612

dakujem
0 0
vladoziak vladoziak

vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

day Pozri príspevok
ahojte,

rad by som sa opytal,
mate skusenost s mineralnou vlnou schwenk? kvalita, cena, ....

http://www.tobyk.sk/izolacia-nobasil...ml?page_id=612

dakujem
ja som ju daval,medzi krokvy 16 cm,pod krokvy 20 cm,robota s nou bola dobra,co som bol po roku ju kontrolovat tak nejavi znamky splasnutia,so 16 cm bol troska problem napuchnutia po rozbaleni musel som ju troska ponatriasta,20 cm opuchla bez akychkolvek prblemov,doporucujem pri praci mat okuliare a rusku na usta.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

dakujem vlado,

takze mozem kupovat? mal si moznost to porovnat s knauf/isover?

vladoziak Pozri príspevok
ja som ju daval,medzi krokvy 16 cm,pod krokvy 20 cm,robota s nou bola dobra,co som bol po roku ju kontrolovat tak nejavi znamky splasnutia,so 16 cm bol troska problem napuchnutia po rozbaleni musel som ju troska ponatriasta,20 cm opuchla bez akychkolvek prblemov,doporucujem pri praci mat okuliare a rusku na usta.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
alltracboy Pozri príspevok
ako sa ma spravne zaizolovat strecha? uplne az po vrchlo, alebo iba po kliestiny aby tam vnikol taky vetrany nezatepleny trojuholnik? v mojom pripade ma priestor nad kliestinami asi 30cm. Vraj to bude robit problem ak to zaplnim vatou
Zaplniť to je zbytočné a ak by si to zaplnil v prípade že by si použil/ čo si nepoužil/ foliu Tyvek supro plus tak by to tiež nebol problém.
0 0
vladoziak vladoziak

vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

day Pozri príspevok
dakujem vlado,

takze mozem kupovat? mal si moznost to porovnat s knauf/isover?
Porovnat to mozem jedine s Isover Domo,lebo tym som izoloval pomurnicu z vonkajsej strany pred zateplovanim murov,a zdali sa mi rovnake,ale s tou 20 sa robilo lepsie ako so 16 cm
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Prečo dávate medzi krokvy vatu ktorá menej izoluje ??? / nafukovaciu / a nie dosky http://www.knaufinsulation.sk/en/products/nobasil-mpn
ktorá drží medzi krokvami sama.
0 0
vladoziak vladoziak

vladoziak je offline (nepripojený) vladoziak

1.Pretoze cena
2.Pretoze vaha
3.Pretoze pri 36 cm hrubke celkovej izolacie tie o trocha lepsie izolacne vlastnosti ozeliem
4.Pretoze som to robil sam tak som si dal zalezat na vyplneni priestoru izoalciou
0 0
lukasko.1234 lukasko.1234

lukasko.1234 je offline (nepripojený) lukasko.1234

marleau...... dufam že ked si taky stavbar vies naco služi paropriepustna folia.aj ked je strecha dobre urobena tak musi ist na vrchnu cast vaty.folia je z jednej strany paropriepustna a z druhej nie.. ide otoo aby sa do vaty nedostala vlhkost a naopak ak je vo vate zbytkova vlhkost aby sa dostala von... vata je ako ponožky.. ked su mokre tak nehreju
0 1
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

lukasko.1234 Pozri príspevok
marleau...... dufam že ked si taky stavbar vies naco služi paropriepustna folia.aj ked je strecha dobre urobena tak musi ist na vrchnu cast vaty.folia je z jednej strany paropriepustna a z druhej nie.. ide otoo aby sa do vaty nedostala vlhkost a naopak ak je vo vate zbytkova vlhkost aby sa dostala von... vata je ako ponožky.. ked su mokre tak nehreju
Kde tvrdím niečo iné???
0 0
Norbert Voros Norbert Voros

Norbert Voros je offline (nepripojený) Norbert Voros

zdravím vás páni.stretli ste sa už so striekanými izoláciami?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať