Zavrieť

Porady

predaj chaty

Ak mame rekreacnu chatu s pozemkom od r.1989, ale zkolaudovana bola az toho roku a chceme ju predat, je predaj tejto chaty s pozemkom oslobodeny od dane alebo je potrebne prijem zdanit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anelly je offline (nepripojený) anelly

    anelly
    Chcel by som porposiť o radu na podobný problém. Nie som živnostník ani podnikateľ a predávam trafostanicu, ktorú mám vo vlastníctve jeden rok. Je potrebné zdaniť príjem z tohto predaja ? Ďakujem.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    anka
    Ak mame rekreacnu chatu s pozemkom od r.1989, ale zkolaudovana bola az toho roku a chceme ju predat, je predaj tejto chaty s pozemkom oslobodeny od dane alebo je potrebne prijem zdanit?
    Ak sa nemýlim ,rok kolaudácie tu nerozhoduje. Objekt bol využívaný na rekreáciu, nie na bývanie. Príjem treba zdaniť.
    Naposledy upravil Paula : 06.11.05 at 08:15

    domacnost je offline (nepripojený) domacnost

    domacnost
    nemôhla by sa chata predať, akože formou darovaním? V tomto prípade by išlo o oslobodenie dane z príjmu.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    domacnost
    nemôhla by sa chata predať, akože formou darovaním? V tomto prípade by išlo o oslobodenie dane z príjmu.
    to uz je trochu mimo témy, nie?
    Chatu možete darovať a môžete predať. Neexistuje predaj darovaním. No ak naznačuješ darovať a peniaze dostať načierno..... tak to je už vec mimo porady.

    domacnost je offline (nepripojený) domacnost

    domacnost
    Lida
    to uz je trochu mimo témy, nie?
    Chatu možete darovať a môžete predať. Neexistuje predaj darovaním. No ak naznačuješ darovať a peniaze dostať načierno..... tak to je už vec mimo porady.
    Áno to som presne naznačovala a ty sa kvôli tomu nemusíš rozčulovať nejde o tvoj prípad. Bol to len vtip. Poznám ľudí, ktorý to takto robia. Jediné moje šťastie je ,že som tu v anon.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    domacnost
    Áno to som presne naznačovala a ty sa kvôli tomu nemusíš rozčulovať nejde o tvoj prípad. Bol to len vtip. Poznám ľudí, ktorý to takto robia. Jediné moje šťastie je ,že som tu v anon.
    Toto je už celkom .

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    domacnost
    Áno to som presne naznačovala a ty sa kvôli tomu nemusíš rozčulovať nejde o tvoj prípad. Bol to len vtip. Poznám ľudí, ktorý to takto robia. Jediné moje šťastie je ,že som tu v anon.
    prepáč, nemala som pocit rozčúlenia, ak to vyznelo rázne, tak len omylom. Ktosi tu napísal, že nevieme, kto všetko na porade je a získa informácie, ktoré nemusí. A na podobných "šikovných" prídu aj vdaka porade. Nie som zástancom takých praktík, ale o fintách za hranicou zákona verejne nehovorím ani nenaznačujem. Takže to malo byť len upozornenie v tvojom záujme resp. toho, koho sa tvoja otázka týkala.
    Pekný deň a dobrú chuť k obedu.

    domacnost je offline (nepripojený) domacnost

    domacnost
    Lida
    prepáč, nemala som pocit rozčúlenia, ak to vyznelo rázne, tak len omylom. Ktosi tu napísal, že nevieme, kto všetko na porade je a získa informácie, ktoré nemusí. A na podobných "šikovných" prídu aj vdaka porade. Nie som zástancom takých praktík, ale o fintách za hranicou zákona verejne nehovorím ani nenaznačujem. Takže to malo byť len upozornenie v tvojom záujme resp. toho, koho sa tvoja otázka týkala.
    Pekný deň a dobrú chuť k obedu.
    Aj ja ti prajem dobrú chuť k obedu a príjemne strávený deň.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    anka
    Podla akeho § zakona o dani z prijmu je predaj chaty potrebne zdanit?
    Ide o príjem podľa §8 ods.1 .a pozri si aj §9 príjmy oslob.od dane. PORADCA 5-6 aj s komentárom je to tam dobre rozpísané. Pekný deň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.