Zavrieť

Porady

Rozpocet+hypo+materska

Dobry den,

dnes sme s priatelkou kusok pocitali. Chceme kupit pozemok a stavat v BA.
Mali sme vyhlidanuty pozemok (kde sa nachadza len elektrina a studna, asfaltova cesta), ale uz sa predal, ale hladame dalej. Vo svete hypotek nam povedali, ze pri platoch ja (900E + priatleka 800E + dalsie cashovky ktore su mesacne od 100 do 1000E) pri hypo na 30 rokov mozme ist do 130.000... my nechceme brat max a asi by nam padla vhod moznost uveru 114.000E, pri urokovej sadzbe 4.5 a splatka by bola cca 570E.

Ak by sme kupili pozemok do 50.000E (pocitame s tym, ze tam musi byt elektrina, voda, asfaltova cesta), zvysok by sme pouzili na stavbu domu.
Sme nakloneni nizskoenergetickemu domu. Mame 2 moznosti, bud JK Slovakia rastuci dom, moznost 3oj izboveho domceka za 70.000 (hruba stavba) alebo zvazujeme Realdom, konkretne 2 projekty: Eko dom 3 (na kluc za 67.000E, 4or izbovy, 89m2) alebo projekt Malinovo (mozno kombinacia tychto dvoch).

Su tu este dalsie vydavky:
studna, oplotenie, posuvna brana, cisticka...

Momentalne vieme dat dokopy 5000E + stavebne sporenie okolo 16.500, moja poistka v 2016 = 4600E...

AK zacneme teraz sporit na matersku, 250 mesacne do marca 2011, vtedy by sme xceli kupit pozemok a zacat stavat a v DEC 2011 si zelame naplanovat prve baby tak kym priatelka pojde na MD by sem mali mat nasporenych 5500E (plus prvy polrok 70%platu a zvysok MD to je kolko dnes? 160E?).

S tymto vsetkym co sme napisali sa nevieme rozhodnut, ktoru firmu si vybrat a ci vobec budeme schopni splacat hypo na 30 rokov, postavit dom a aby priatelka mohla ist v maji 2011 na MD.

Dakujem za nazory, rady a postrehy.
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ahoj Tmgf, troška som počítal, ale nešiel by som do toho, možno keby si nejakých 30% ubral tak možno áno, vieš, ber že keď sa podarí to baby ,tak ženin plat je pasé, materská je nula bodov a keby sa náhodou ešte nedajbože stalo niečo s tvojou prácou,hmhm, neviem ale okolo tých 80 tisíc, do toho by som šiel ale nad 110 určite nie...
Toto všetko je moj subjektívny názor...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

TGMF, materské 70 % z platu - to si kde zobral ?
Materské je 55 % denného vymeriavacieho základu po dobu 28 týždňov. Ak v zamestnaní neplatí odvody na nem. poistenie z maxima, dá sa vylepšiť dobrovolným nem. poistením.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

sme na tom podobne.
urokova sadzba sa mi zda nizka, chcete (mozete dostat) hypo pre mladych? v kazdej banke si najskor klient, potom dlznik

cashovky nie su iste, 100-1.000€, ked bude len 100€?! s tym nerataj

materska - nestaci, da sa povedat po 28tyzdnoch nestaci na potreby pre dieta

ci vydrzite splacat 30rokov? to sa pytame vsetci co mame hypo,
vsetci verime
Naposledy upravil day : 03.08.10 at 17:01
0 0
TGMF TGMF

TGMF je offline (nepripojený) TGMF

Ahoj Tmgf, troška som počítal, ale nešiel by som do toho, možno keby si nejakých 30% ubral tak možno áno,
- Cize ak by sme mali o 30 percent viac cash… jasne, keby sme mali asi 30 percent viac cash tak sem nepisem, ale dakkujem za Vase nazory.
Zostava len kupit pozemok za 20.000 E, ale to je v BA nemozne.

TGMF, materské 70 % z platu - to si kde zobral ?
- Moja GF tvrdi, ale prvych 6 mesiacov to je viac, alebo nie?

sme na tom podobne.
urokova sadzba sa mi zda nizska, chcete (mozete dostat) hypo pre mladych? v kazdej banke si najskor
klient, potom dlznik
- Myslim, ze to je americka hypo

cashovky nie su iste, 100-1.000€, ked bude len 100€?! s tym nerataj
- Presne s tymto neratame, to bude len ak tak extra cash, pohyblive zlozky skor neratame
-
ci vydrzite splacat 30rokov? to sa pytame vsetci co mame hypo,
vsetci verime
- Ake mate skusenosti so splacanim hypo ked je partnerka na MD a kolko Vam zostane ciste ked splatite mesacnu splatku a ucty?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

a kde chceš kúpiť pozemok v ba za 50 000 € ?
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

bjuty smis Pozri príspevok
a kde chceš kúpiť pozemok v ba za 50 000 € ?
Skôr by som riešil byt za 70-80 tisíc a postupne prerobil podľa možností.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Tak ja Vam prajem hlavne zdravie a staly prijem, lebo skromnost vam uz nikto neda, tak aby ste aspon na usta nepadli. Tie platy su dost male pri Vasich predstavach. Ste obaja z BA? Lebo tu je zivot kua drahy a 570€ mesacne, to treba prehodnotit, nemate na dom v BA az take paradne vyplaty. To berte v dobrom, fakt to treba zvazit z kazdej strany.
A este netreba zabudat, ze cena na kluc nie je zariadeny dom. A to zariadenie, to je tiez palka jak hovado. Za Vasu vyplatu si ani poriadnu sedacku nekupite.
Naposledy upravil ciners : 03.08.10 at 15:16
0 0
TGMF TGMF

TGMF je offline (nepripojený) TGMF

bjuty smis, ak pohladas da sa najst... a mozes aj zjednavat aj to je dovolene. ja nazvyknme platit len preto, ked niekto pyta 50k tak zaplatim 50k.

ved uvidime co to nakoniec bude.

Brano, dakujem za comment. Byt je asi krajne riesenie.
Uvidime.

ciners, prva veta hovori za vsetko, sme toho nazoru, that we would like take the leap of faith...

570E plus to co nasetrime...
Zaridenie sme este nepocitali, ale na spotrebice mame uz spocitane...

Otazka:
Ked dostaneme hypo povedzme 130k a na pozemok a stavbu domu spotrebujeme 114k, mozeme zvysok pozuit zvysok ako zalohu pocas materskej, alebo hypo je len na pozemok a stavbu?

Dakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

TGMF, správa, ktorá nepoteší ...

http://www.porada.sk/t144864-znizeni...i-babatka.html
0 0
drobecek1 drobecek1

drobecek1 je offline (nepripojený) drobecek1

"pak už jen samé sociálni jistoty a positiva"
0 0
drobecek1 drobecek1

drobecek1 je offline (nepripojený) drobecek1

Máme hypotéku 8 rokov necelých 60000 Euro na 28 rokov 2 deti príjem spolu tak 2200 az 2300 euro a je to len tak tak. Rodina má strašne veľa ďalších malých výdavkov, ktoré ak spočítate tak padnete na zadok. 8 rokov sme manželia, a na dovolenku nám ešte nikdy nezostalo.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
ciners Pozri príspevok
Tak ja Vam prajem hlavne zdravie a staly prijem, lebo skromnost vam uz nikto neda, tak aby ste aspon na usta nepadli. Tie platy su dost male pri Vasich predstavach. Ste obaja z BA? Lebo tu je zivot kua drahy a 570€ mesacne, to treba prehodnotit, nemate na dom v BA az take paradne vyplaty. To berte v dobrom, fakt to treba zvazit z kazdej strany.
A este netreba zabudat, ze cena na kluc nie je zariadeny dom. A to zariadenie, to je tiez palka jak hovado. Za Vasu vyplatu si ani poriadnu sedacku nekupite.
Cinesrs čítal si dobre? veď zarábajú spolu 1.700 + bokovky , tak že splátka 570 Eur no problémMňa by ,ale zaujímalo kde tak platiaV Košiciach také platy má málokto
AK zacneme teraz sporit na matersku, 250 mesacne do marca 2011, vtedy by sme xceli kupit pozemok a zacat stavat a v DEC 2011 si zelame naplanovat prve baby tak kym priatelka pojde na MD by sem mali mat nasporenych 5500E (plus prvy polrok 70%platu a zvysok MD to je kolko dnes? 160E?).
To plánovanie mi pripomína toho šaša z Fontány pre Zuzanu , všetko to mal spočítane ako ty aj prvé dieťa , už len naplánovať dátum prvej dovolenky v liečebni keď dostaviaš a žena ti nasadí parohy
Naposledy upravil pivko : 03.08.10 at 18:32
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

pivko Pozri príspevok
Cinesrs čítal si dobre? veď zarábajú spolu 1.700 + bokovky , tak že splátka 570 Eur no problémMňa by ,ale zaujímalo kde tak platiaV Košiciach také platy má málokto
AK zacneme teraz sporit na matersku, 250 mesacne do marca 2011, vtedy by sme xceli kupit pozemok a zacat stavat a v DEC 2011 si zelame naplanovat prve baby tak kym priatelka pojde na MD by sem mali mat nasporenych 5500E (plus prvy polrok 70%platu a zvysok MD to je kolko dnes? 160E?).
To plánovanie mi pripomína toho šaša z Fontány pre Zuzanu , všetko to mal spočítane ako ty aj prvé dieťa , už len naplánovať dátum prvej dovolenky v liečebni keď dostaviaš a žena ti nasadí parohy
Podla mna je 1700€ na dom v BA malo. Na splatky sice ostane, ale na keby sa cosi stalo neostane nic. Segra,co stavaju tu alfu ma sama podstatne viac, ako ich 1700€ a moc si pri stavbe domu nevyskakuje.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

bjuty smis, ak pohladas da sa najst... a mozes aj zjednavat aj to je dovolene. ja nazvyknme platit len preto, ked niekto pyta 50k tak zaplatim 50k.

tak ti držím palce ))
0 0
TGMF TGMF

TGMF je offline (nepripojený) TGMF

veronika si up to date videl som uz... timing je nadovsetko ja viem
0 0
TGMF TGMF

TGMF je offline (nepripojený) TGMF

pivko dik za koment... kupele dufam, ze nebudu potrebne
my planujeme spolu a xcem sa zase opytat, ci aj ini ludia takto planuju.
zatial sme nemuseli, ale je to krok, ktory si asi vacsina z nas dobre a sakramentsky spocita...
ako dlho planujete a s kym kazdym konzultujete?

ciners: urcite mas pravdu, ze nezarabame extra vela penazi a treba mat urcite aj rezervu na necakane vydavky, raz davno som v TV videl, ze ekonom radil, aby clovek mal specialnu rezervu len tak na necakane vydavky cca 10 nasobok priemernej mzdy... nejake skusenosti niekto?
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

TGMF Pozri príspevok
pivko dik za koment... kupele dufam, ze nebudu potrebne
my planujeme spolu a xcem sa zase opytat, ci aj ini ludia takto planuju.
zatial sme nemuseli, ale je to krok, ktory si asi vacsina z nas dobre a sakramentsky spocita...
ako dlho planujete a s kym kazdym konzultujete?

ciners: urcite mas pravdu, ze nezarabame extra vela penazi a treba mat urcite aj rezervu na necakane vydavky, raz davno som v TV videl, ze ekonom radil, aby clovek mal specialnu rezervu len tak na necakane vydavky cca 10 nasobok priemernej mzdy... nejake skusenosti niekto?
Pytal som sa na to aj financneho matematika, neodporuca. Ja ti to nevravim za to, ze nedoprajem, len to fakt treba zvazit. No bodaj by sa darilo a boli by ste zdravi
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

tazka rada,
kazdy sa musi rozhodnut sam (s rodinou), ked kupis dobry pozemok, postavis dom, v najhorsom ho predas.
ziadnym radam analytikov never, pred krizou hovorili v superlativoch, teraz ... vidia mesiac dopredu (ospravednujem sa panom - Schiff, Roubini)
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

day Pozri príspevok
tazka rada,
kazdy sa musi rozhodnut sam (s rodinou), ked kupis dobry pozemok, postavis dom, v najhorsom ho predas.
ziadnym radam analytikov never, pred krizou hovorili v superlativoch, teraz ... vidia mesiac dopredu (ospravednujem sa panom - Schiff, Roubini)
Mas pravdu, len k tym analytikom. Jedna vec su ti sasovia z TV a druha su seriozny matematici hodnotiaci riziko. Ti to nevideli ruzovo od zrusenia zlateho standardu
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

ciners ked Ti ukazem moje cisla
Naposledy upravil day : 04.08.10 at 06:00
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať