Zavrieť

Porady

reg. ako §7 nadobúdateľ tovaru - odpočet dph, daň. priznanie

Ahojte,

Som registrovany ako nadobúdateľ tovaru z krajín EU podľa §7
Tovar nakupujem pravidelne každý mesiac s odpočtom podľa §7 a vyzerá to tak že sa budem musieť zaregistrovať podľa §4
Registrovaný podľa §7 som od 8.4
Momentálne mám problém s tým, že som podal daňové priznanie štvrťročne, tak ako mi bolo povedané účtovníčkou.
No a mal som daňové priznanie podávať každý mesiac, kedže som nakupoval tovar každý mesiac z EU.

Ako mám teraz postupovať?
Mám podať dodatočné priznania za mesiac 4,5 a za šiesty mesiac mám sumu zmeniť?
Kedže daňové priznanie za 6 mesiac je za obdobie 4,5,6 resp. štvrťročný kvartál.

je nutné robiť aj nejaké výkaznictvo pre daňový úrad?

Ešte by som sa chcel opýtať, či je možné spraviť odpočet dane z tovaru resp. skladových zásob ak sa registrujem podľa §4

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Ako vieš, že si mal priznanie podávať každý mesiac, keď nie si platiteľom, iba registrovaný podľa § 7 a mesačné obdobie môže mať iba platiteľ ? Preštuduj § 77. Máš povinnosť podávať priznanie iba štvrťročne, aj keď si nakupoval každý mesiac. Ako registrovaný podľa § 7 máš iba právo nakupovať tovar a služby z iných krajín EU bez dane a v SK ich dodaniť, žiadny nárok na odpočet nemáš, ten má iba platiteľ. Preštuduj § 49. Ak nedodávaš tovar a služby do iných krajín EU tak žiadne výkaznictvo nemáš. Preštuduj § 80. Ak sa preregistruješ podľa § 4, máš nárok na odpočet zo zásob, ktoré máš z nákupu s daňou vrátane samozdanených na sklade ku dňu registrácie. Preštuduj § 55.

    reg. ako §7 nadobúdateľ tovaru - odpočet dph, daň. priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.