Zavrieť

Porady

postup. pohľadavky z FO na PO

Mam na vas ,,poradakov " jednu otazku :

Ake danove povinnosti vyplyvaju FO ak postupy pohladavky (vyplyvajuce zo zml. o pozicke z roku 2001 a 2002) na PO v celkovej hodnote 594.548 Sk ?

dakujem vopred za nazory
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mlulica je offline (nepripojený) mlulica

    mlulica
    mam na mysli z pohladu dane z prijmov FO (nepodnikajucej), resp. iné povinnosti vyplyvaju z postupenia.

    nestretla som sa este totiz v praxi s postup. pohl. z FO na PO

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    pohľadávku odpíšeš na základe zmluvy o postúpení v tej hodnote v ktorej bola nadobud.pohľadávka , ak by sa postup. v inej hodnote ako v nominal. zvyšok by bol daň.neuznaný toto platí pre FO a PO podnikat. A ty postupuješ pohľadávku alebo pôžičky? ja som to takto pochopila s položenej otázky a ide teda o nepodnikateľa FO?

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    pokiaľ ide o zmluvu o pôžičke a ide o FO.nepodnikaj. tak jemu nevzniká žiadna daňová povinnosť, ved ide len o pôžičku, ide o finanč. toky peňazí. Ak tam boli dohodnuté úroky pri pôžičke tak už by sa postupovalo inak.

    mlulica je offline (nepripojený) mlulica

    mlulica
    ano ide o FO - nepodnikatela, pohladavka, ktora mu vznikla z titulu zmluvy o pozicke sa bude postupovat PO formou zml. o postupeni.

    mlulica je offline (nepripojený) mlulica

    mlulica
    Rúbalová Renáta
    pokiaľ ide o zmluvu o pôžičke a ide o FO.nepodnikaj. tak jemu nevzniká žiadna daňová povinnosť, ved ide len o pôžičku, ide o finanč. toky peňazí. Ak tam boli dohodnuté úroky pri pôžičke tak už by sa postupovalo inak.
    Ako píšeš vyššie, ak by boli dohodnuté úroky pri poskytnutej pôžičke tak by zaplatil daň z prijmu- z kapitálového majetku z poskytnutej pôžičky (§7 ZoDP)?

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Príjmy podľa§ 7 ZODP ods.1písm.c), ktorými sú úroky a výnosy z poskyt.úverov a pôžičiek a úroky z hodnoty splaten.vkladu v dohod.výške spoloč.v.o.s., sa neznížené o výdavky v súlade s ods.4 zharňajú do základu dane ( čiast.základu dane) , t.j. priznávajú sa v daňovom priznaní a neuplatňuje sa teda pri nich zráž.daň. Neviem o aké úroky v akej hodnote budú takže nedá sa mi to jednoznačne posúdiť. Toto som odcit. PORADCA 5-6 daň z príjmov ( zákon s komentárom ) mrkni na to. Najlepšie by bolo keby žiadne úroky z omeškania neboli.

    mlulica je offline (nepripojený) mlulica

    mlulica
    Rúbalová Renáta
    Príjmy podľa§ 7 ZODP ods.1písm.c), ktorými sú úroky a výnosy z poskyt.úverov a pôžičiek a úroky z hodnoty splaten.vkladu v dohod.výške spoloč.v.o.s., sa neznížené o výdavky v súlade s ods.4 zharňajú do základu dane ( čiast.základu dane) , t.j. priznávajú sa v daňovom priznaní a neuplatňuje sa teda pri nich zráž.daň. Neviem o aké úroky v akej hodnote budú takže nedá sa mi to jednoznačne posúdiť. Toto som odcit. PORADCA 5-6 daň z príjmov ( zákon s komentárom ) mrkni na to. Najlepšie by bolo keby žiadne úroky z omeškania neboli.
    dakujem krasne za odpoved !

    postup. pohľadavky z FO na PO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.