Zavrieť

Porady

cestovný prikaz

Poradte mi prosím , zamestnanec s.r.o., pracuje v zahraničí 3-4 mesiace. Sídlo fy je na slovensku. Má mať zahraničný cestovný prikaz s vyúčtovaním ako pri cestach do zahraničia /stravné a vreckové/ , alebo sa mu hradí cesta vo forme diet ktoré sa dohodnú pred nástupom v pracovnej zmluve .

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    spell
    Poradte mi prosím , zamestnanec s.r.o., pracuje v zahraničí 3-4 mesiace. Sídlo fy je na slovensku. Má mať zahraničný cestovný prikaz s vyúčtovaním ako pri cestach do zahraničia /stravné a vreckové/ , alebo sa mu hradí cesta vo forme diet ktoré sa dohodnú pred nástupom v pracovnej zmluve .

    Dakujem
    Ak vyšle zamestnávateľ svojho zamestnanca do iného miesta ako je miesto jeho výkonu práce, uvedené v pracovnej zmluve, patria mu náhrady ako pri pracovnej ceste, v danom prípade zahraničnej PC. Patrí mu náhrada cestovného podľa dohodnutého dopravného prostriedku, náhrada stravného v plnej výške, ak nemá zabezpečenú celodennú stravu. V opačnom prípade sa kráti stravné presne podľa §13 ods 7. z. o cest. náhradách. Vreckové mu patrí vo výške 5-40% stravného (vreckové sa podľa dĺžky pobytu v určitom dni tiež úmerne kráti). Podľa mňa sú tieto náhrady fakultatívneho charakteru.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.